Koton Bayilik Alma Şartları: 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar? Koton Bayiliği Nasıl Alınır?

Giyim mağazaları arasında en popüler firmalardan birisi; Koton… Ülkemizin bir çok yerinde mağazası bulunan KOTON kaliteli ürünleri ve avantajlı fiyatları ile alışveriş, giyim modası takipçilerine hitap ediyor. Ürün yelpazesi gayet geniş olan Koton daha çok bayanlara hitap eden ürünler satıyor. Çeşit çeşit her zevke göre pantolon, tayt, bluz, etek, elbise, ceket ve iç giyim ürünleri satan Koton yeni bir giyim mağazası açmayı düşünenlerin de gözdesi durumunda. Giyim üzerine çalışmak isteyen hemen hemen her kişi Koton bayilik veriyor mu ? Koton mağazası açmanın franchise bedeli ne kadardır merak ediyor, bu sorunun cevaplarını arıyor.

Bu makalemizde Koton’un franchise sistemine değineceğiniz ve Koton hangi şartlar dahilinde bayilik – franchise veriyor bunları anlatacağız. Yazımızdaki direktifleri uygulayarak Koton bayilik başvurunuzu yapabilirsiniz.

Koton Bayilik Şartları – Franchise Sistemi

Koton bayilik şartları

  • Güçlü finansal yapıya sahip giyim mağazası açmayı isteyen girişimci kişilerin başvurularını bekliyoruz.
  • Bayilik alacak kişilerin mağazacılık hakkında bilgisinin olması, perakende satış sektörü hakkında tecrübeli olması gerekmektedir.
  • Mağaza yönetimini bilen, kurumsal kadroları oluşturabilecek adayların başvurmasını bekliyoruz.
  • Koton’dan bayilik alarak mağazanızın işletilmesi için gereken eğitimleri alabilirsiniz. Ayrıca şubenizde çalışacak personellerde eğitimden geçirilir, sektöre hazırlanır.
  • Açılacak şube Koton mağazaları standarlarında olmalıdır. Şubenizi AVM’lerde veya yoğun alışveriş trafiğinin olduğu cadde üstlerinde açabilirsiniz.
  • Açacağınız şube Koton’un ilgili birimleri tarafından denetimden geçirilecek ve şubenin lokasyonu analiz edilecektir. Kurumumuzdan onay alması halinde bayi adayının dükkanı franchise sistemi için kabul edilecektir.
  • Mağaza dekorasyonu Koton tarafından yapılacaktır. Dekorasyon işlemlerinde birim fiyat m2 başına yaklaşık olarak 800 $‘dır. Bu fiyatın içerisine mağazada kullanılacak askılık, manken vb. mağazacılık ekipmanlarını dahil değildir. Onlar ayrı olarak faturalandırılır.
  • Yatırımcı adaylar çalıştıkları bankadan “Banka Teminat mektubu” almalıdır.

2022 Koton Bayilik Başvurusu

koton bayiliği

Koton markasından bayilik almanız halinde bir çok insan tarafından tanınan bir markanın ismini kullanabileceğinizi bilmelisiniz. Evet Koton’dan bayilik almak biraz güç bir olaydır. Çok yüksek sermaye gücüne sahip olmanız ve bankanızdan teminat mektubu alabilmeniz gerekmektedir. Ancak bir yatırımcı olarak kısa sürelerde KOTON’a yapmış olacağınız yatırımı amorti edeceğinizi bilmelisiniz.

Hemen bayilik başvurunuzu yapmak için aşağıdaki mail adresine bir e-posta yazabilirsiniz. “Koton’dan franchise almak istiyorum” başlıklı bir e-mail gönderdiğiniz takdirde franchising departmanı sizinle iletişim kuracaktır.

Koton Bayilik Başvurusu : franchising@koton.com.tr

One Response

  1. Yavuz

Mesaj Bırakabilirsiniz