Ne dükkanı açsam? Ne Üzerine Dükkan Açabilirim Diyenlere 7 İş Önerisi

Maaşlı işinden sıkılan ve cebinde bir miktar da sermayesi olan kişiler ne üzerine dükkan açabilirim sorusunu bizlere soruyorlar. İş sektörlerinde tecrübesi olmayan bu kişiler yardıma ihtiyaç duyuyorlar ve bizlerden iş önerisi istiyorlar. Biz de sizlere yardımcı olmak için bu makalemizi yazmaya karar verdik ve size 7 karlı iş önerisi sunmak istedik. Hazırsanız başlıyoruz;

Oyuncak Dükkanı

oyuncak dükkanı

Çoğu anne ve baba ufak çocuklarının isteklerini kıramaz ve oyuncak almak için bolca para harcar. Ülkemizdeki oyuncak sektörü 2016 yılında açıklanan verilere göre yıllık 1 Milyar TL seviyesine ulaşmış durumda. Türkiye’deki her çocuk oyuncaklar için ortalama olarak yıllık 20 dolar kadar ödeme yapıyor. Bu muazzam pastadan siz de payınızı alabilirsiniz. Ortalama bir oyuncakçı dükkanı için 50 bin TL civarında sermayeye ihtiyacınız olacak. Bu sektörde başarıya ulaşmak için küçük çocukların oyuncak tercihlerini iyi analiz edebilmeli ve en çok satacak ürünleri mağazanızda satabilmelisiniz.

BUNU DA OKUYUN: Oyuncak Dükkanı Açmak – Oyuncakçı Açma Maliyeti & Nasıl Açılır

Pizzacı

pizzacı

Fast-food ürünlerine olan talep her geçen gün artıyor. Yapılan araştırmalara göre evli çiftlerin dahi dışarıdan sipariş yapma sayısının arttığı gözlenmiştir. Fast-food kültürü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen sene büyüyor. Bunda insanların evde yemek yapabilecek kadar zamanlarının olmaması da büyük bir etken. Gününün büyük bir kısmını işte geçiren insanlar artık en hızlı ve pratik doyma yollarını tercih ediyor. Burada da en çok tercih edilen yiyeceklerin başında şüphesiz İtalyan mutfağının dünyaya armağanı olan pizza geliyor. Türkiye’de Domino’s Pizza üzerinden yürüyen sektör, yeni girişimcilere de büyük bir kazanç sağlama potansiyeli taşıyor. Ortalama bir pizzacı markasından franchise yoluyla şube açmak için 200 bin TL – 500 bin TL arası bir sermaye gerekmekte. Ha yok “ben pizza ustasını bulurum, kendi ismimizle pizza yapıp satarız” diyorsanız aşağıdaki konumuza göz atınız;

BUNU DA OKUYUN: Pizzacı Açmak – Pizza Dükkanı Açma Maliyeti ve Püf Noktaları

Bayan Güzellik Merkezi

bayan güzellik merkezi

Ne üzerine dükkan açabilirim diyenlere verebileceğimiz 3. tavsiyemiz daha çok bayanları ilgilendiren bir iş; Bayan güzellik merkezi kurmak. Güzelliğine ve bakımlarına önem veren bayanlar, bu tip güzellik merkezlerine çok ciddi harcamalar yapıyor. Bayanların en sık tercih ettiği uygulamalar kaş çizdirme, kaş kontürü gibi fazla emek istemeyen şeylerden oluşuyor. Küçük bir dükkanda açabileceğiniz güzellik merkezi ile hiç beklemediğiniz kadar kazançlar sağlayabilirsiniz. İşin içine birde saç tasarım, fön, ağda vb. eklerseniz parayı kırdınız demektir.

Börekçi Dükkanı

börekçi dükkanı

Sabah kahvaltısında sıcacık bir börek ve çay ikilisinden çoğu kişi vazgeçemez. Günün en önemli öğünü şüphesiz sabah kahvaltısıdır ve bu öğün asla atlanmamalıdır. Sabah işe veya okula giden bir çok insan evde kahvaltı hazırlamak ile uğraşmak istemediği için börek cafe tarzı yerlerin önünde kuyruklar oluşuyor. Unlu mamüller sektöründe gözlenen karlılık da bu işin ayrı bir cezbedici noktası. Eğer börek ustalarını kendiniz bulursanız ve börekleri kendi fırınlarınızda yaparak servis ederseniz ortalama 75 m2 kadar bir börekçi dükkanı için 100 bin TL’ye kadar sermaye ihtiyacınız olabilir. Elbette bütçeniz daha düşükse, daha mütevazı bir börekçi dükkanı kurabilirsiniz. Kısa zamanda para kazanacağınızdan emin olun.

BUNU DA OKUYUN: Börekçi Dükkanı Açmak – Börekçi Açma Maliyeti ve Püf Noktalar

Berber Dükkanı

berber dükkanı

Erkeklere yönelik bir iş önerimiz de berberliktir. Elbette berber olabilmeniz için ustalık belgesi gibi şartlar var. Bu şartları sağlamadan dükkan açamazsınız. Ancak berber dükkanına ortak olmak veya dükkanda başkasını çalıştırmak gibi şeyleri deneyebilirsiniz. Siz sadece kâra ortak olursunuz ve oturduğunuz yerden ciroyu sayarsınız 🙂 Günümüzde berberler sıradan bir saç kesimi için dahi 20 – 40 TL arasında rakamlar talep ediyorlar. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyükşehirlerde berber fiyatları her geçen sene uçup gidiyor. Siz de bu sektöre girerek yüksek kazançlar sağlayabilirsiniz. Ayrıntılar için aşağıdaki yazımızı okumalısınız;

BUNU DA OKUYUN: Berber Dükkanı Açmak – Erkek Saç Tasarım Kuaförü Açma Maliyeti

Market & Bakkal

market

“Yaz tahtaya al haftaya” repliğini çoğunuz bilirsiniz. Mahalle bakkalları tarafından sıklıkla kullanılan bu söz, veresiye alışveriş yapanlara karşı hafif bir sitem içermektedir. Günümüzde zincir marketlerin yaygınlaşması ile bakkallar her ne kadar eskisi gibi kazanç sağlayamasa da bu alanda da hala büyük bir kazanç potansiyeli bulunuyor. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta elbette bakkalı açacağınız lokasyondur. İyi bir muhitte açacağınız bakkal dükkanında, zamanla oturmuş bir müşteri kitlesi edinirsiniz. Eğer etrafınızda ekmek fırını, pastane gibi yerler yoksa sadece ekmek, simit, poğaça satışlarından bile yüksek kazanç sağlayabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Market Açmak – Bakkal Dükkanı İşletmenin Püf Noktaları

Parfüm

parfüm

Ne üzerine dükkan açabilirim listemizin son sırasında parfüm sektörü yer alıyor. Listemizin sonunda yer alması sizi şaşırtmasın aslında parfüm sektörü yüksek kar marjlarının olduğu bir alan. Genellikle kar marjları %75 – %100 arasında değişiyor. Bu muazzam rakam eminim iştahınızı kabartmıştır. Parfümcü açabilmek için öyle uçuk sermayelere de ihtiyacınız yok. 30 bin TL – 50 bin TL arası bir sermayeniz varsa mis gibi parfümcü açabilirsiniz. Müşterileriniz hem kadınlar hem de erkekler olacağı için kısa sürede yatırım miktarınızı amorti edebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Parfüm Dükkanı Açmak – Parfümcü Nasıl Açılır [Kar Oranı ve Maliyeti]

Umarız sizler için faydalı bir yazı olmuştur ve ne üzerine dükkan açabilirim veya açmalıyım diyenlere bazı fikirler verebilmişizdir. Önerdiğimiz sektörler arasından en çok ilgi duyduğunuz veya sermayenizin yeterli olduğu alana girerek ticari yaşama giriş sağlayabilirsiniz.

İşinizi kaliteli yaptığınız takdirde er geç başarıya ulaşacak ve dükkanınızdan istediğiniz kazancı sağlayacaksınızdır. İyi çalışmalar.

Mesaj Bırakabilirsiniz

HesapBEY