Nike bayilik franchise ücreti 2023’de ne kadar? Nike mağazası açma şartları

Dünya genelinde en çok tercih edilen spor markalarından birisi olan Nike, aynı zamanda en eski markalardan birisi olarak da biliniyor. 1971 yılında kurulmuş ve zamanla büyüyerek bir şirket haline gelmiş olan Nike’ın ilk kurulduğunda ismi Blue Ribbon Sports’tu. Firma çalışanı Jeff Johnson, bir gece rüyasında zafer tanrıçası Nike’ı gördü ve firmanın ismi bu rüyadan sonra değişerek Nike oldu.

Dünyanın en iyi markalarından birisi olarak kabul edilen Nike’ın bayiliğini almak birçok kişi tarafından istenilen şeylerden birisi. Nike bayiliği almak için belli başlı şartlar koşuluyor, bu şartların sağlanması ile birlikte, bu markanın ürünleri satılabiliyor.

Pidem Bayilik Şartları, Ücreti

Nike Bayilik Şartları Nelerdir?

Nike ürünlerini satmak için bir mağaza açmak isteyenlerin öncelikle bu konuda hangi şartları sağlıyor olmaları gerektiğini bilmeleri gerekiyor. Bu şartlar sağlanmadan markanın isminin kullanılmasına izin verilmiyor. Nike bayiliği şartları şu şekilde sıralanıyor;

  • Kullanılacak olan mağazanın en az 200 metrekare büyüklüğünde olması gerekiyor.
  • Genel merkeze bağlı çalışacak bir yönetici
  • Mağaza açıldığında çalışabilecek en az 5 adet personel
  • Mağaza tasarımının diğer Nike mağazaları ile aynı tasarımda olması
  • Bayilik açabilmek için belirlenmiş ücretin ödenmesi

Bu şartların sağlanması halinde, Nike mağazası açılabilmektedir.

Rossmann Bayilik Şartları, Ücreti

Nike Franchise Bedeli Ne Kadar?

nike franchise ucreti

Nike mağazası açabilme şartlarından birisi, bunun için belirlenen ücreti ödemektir. Bu ücreti ödeyip diğer şartları da sağladığınızda, artık bir Nike mağazası açılabilir demektir. Nike mağazası açmak için ücret ödemesi, aslında markanın ismine yapılmaktadır. Yani bu, patentli bir şeyi kullanmak gibi düşünülebilir. Ülkemizde bir Nike mağazası açmak için ödenecek olan ücret, 100 – 150 bin TL aralığında değişiklik göstermektedir. Fiyatlandırma aralığını mağazanın açılacağı şehir belirlemektedir. Bunun için Nike yetkililerinden ayrıntılı bilgi alınabilmektedir.

Samsung Bayilik Şartları, Ücreti

Nike Bayiliği Nasıl Alınır?

Nike bayiliği almaya karar veren birisinin, Nike bayiliği almak için yapması gerekenler şu şekildedir;

  • Öncelikle firma yetkilileri ile iletişime geçmeniz ve gerekli bilgileri almanız gerekmektedir. Bayiyi açmak istediğiniz şehri söyleyerek, ne kadar ödemeniz gerektiğini de bu şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Nike internet sitesi bu konuda işe yaramaz. Başvuru formunu doldursanız bile bundan bir sonuç almanız oldukça zordur. Bu nedenle en hızlı dönüşü almak için en iyi yol, yetkililerle görüşmektir.
  • Yetkililer sizin şartları yerine getirip getiremediğinize bakar ve buna göre bayilik alma süreciniz olumlu ya da olumsuz değerlendirilir.

ŞOK Bayilik Şartları, Ücreti

Nike’ın Kaç Tane Bayisi Var?

nike bayi sayisi

Birçok büyük marka ilk etapta çok zor şartlar altında kurulup, daha sonra çok büyük yerlere gelmeye başardı. Nike onlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Nike da Phil Knight tarafından pek de kolay bi şekilde kurulmadı. İlk etapta oldukça küçük bir sermaye ile zor şartlar altında kurulan Nike, şimdilerde bir dünya markası olmayı başardı.

Spor kıyafetlerinden söz edildiğinde birçok bilirkişinin ilk tercih ettiği markalardan birisi olarak karşımıza çıkar. Buna bağlı olarak Nike’ın günümüzde çok fazla bayisi olduğunu söyleyebiliriz. Nike bayi sayısı, 2020 yılında 5 binin üzerinde. 50 dolar borç alınarak kurulan Nike, bugünlerde neredeyse her AVM’nin içerisinde görülen en tanıdık markalardan birisi.

Takıştır Bayilik Şartları, Ücreti

Nike Bayilerinin Çalışma Saatleri

Nike mağazaları müşterilerine haftanın her günü hizmet vermektedir. Hem AVM’lerde hem de AVM’lerden bağımsız olarak çalışan Nike mağazaları, gün fark etmeksizin sabahları 10:01’de açılıp, akşam 22:01’de kapanmaktadır. Haftanın 7 günü aktif olan Nike mağazalarının aynı zamanda resmi tatil günlerinde de açık olduğu bilinmektedir. Yani mağazaların 10:01 – 22:01 aralığında, günün 365 günü açık olduğunu söylemek mümkün.

Nike Müşteri Hizmetleri İletişim

Nike firması ile iletişim kurulmak istendiğinde, birçok yola başvurulabilmektedir. En çok tercih edilen ve en sağlıklı olduğu kabul edilen iletişim modellerinden birisi, müşteri hizmetlerine bağlanmak olmaktadır. Müşteri hizmetlerinden verilen siparişler, iadeler, kargolar, kullanılan ürünlerin kullanımı ve buna benzer birçok konu hakkında bilgi alınabileceği gibi, size en yakın Nike mağazasını öğrenmek ya da marka hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için de müşteri hizmetleri ile iletişim kurma şansına sahipsiniz. Bunun için aramanız gereken Nike müşteri hizmetleri telefon numarası 0212 365 04 90’dır. Nike müşteri hizmetleri, Pazartesi’den Cuma gününe kadar, 09:01 – 18:01 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Mesaj Sayısı(2)

  1. Adil er
  2. Mehmet kaya

Mesaj Bırakabilirsiniz