Volkswagen bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? Volkswagen bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

Volkswagen, markasına bağlı araçların Türkiye distribütörlüğünü yürüten Doğuş Grup ile iş birliği yaparak Türkiye pazarına adım atmıştır.  

Volkswagen yetkili satıcısı OTOKUR OTOMOTİV İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİC. A.Ş. üstün hizmet anlayışı ile müşterilerine satış alanında hizmeti verdiği̇ Sakarya ilindeki̇ 1.100 m2’li̇k alanında 1999 yılından beri̇ faaliyet göstermektedir. 

Volkswagen Yetkili Servisleri, Türkiye genelinde 80’i aşkın noktada uluslararası standartlarda ve yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle faaliyet göstermektedir. Volkswagen’inizin fabrikadan çıktığı ilk günkü performans ve verimlilik değerlerini uzun yıllar boyunca korumak isteyen bir marka olmasından dolayı bunu sağlamak amacıyla gerekli bakım ve onarımları bu yetkili servislerinde karşılıyor.

Volkswagen araçlarının tüm bakım ve onarım işlerini %100 orijinal parçalarla ve eğitimli teknisyenler ile gerçekleştirmek için birçok noktaya yetkili servislerinden bulundurmayı amaçlamaktadır. 

Volkswagen yetkili servislerinde bulunan hizmetler şu şekildedir;

 • Genel Bakış
 • Periyodik Bakım
 • Ekspres Servis
 • Check-Up Hizmeti

VOLKSWAGEN BAYILIK VERIYOR MU?

Otomobillere ilgi duyan ve otomobilden anlayan girişimciler için oldukça iyi fırsatlar elde edebileceği bir seçenek olan Volkswagen bayiliği almak oldukça mantıklı bir fikirdir. Tabi ki Volkswagen bayiliği almak diğer sektörlere benzemeyen bir sektördür. Bunun sebebi ise oldukça yüksek bir maliyet gerektirmesidir. 

Bir Volkswagen bayiliği açmak istiyorsanız en çok dikkat etmeniz gereken konu bayiliğinizde çalıştıracağınız personellerinizdir. Bunu sebebi ise otomobil sektöründe personel ile müşterilerin sürekli olarak yüz yüze iletişim halinde olmalarıdır. Bu nedenle işletmede çalışacak bütün personelin güçlü bir iletişim yeteneğine sahip olması önemlidir.

 

VOLKSWAGEN BAYILIK ŞARTLARI NELER? 

Volkswagen bayiliği açmak isteyen yatırımcılar belli şartları taşımak zorundandır. Doğuş Otomotiv’in yatırımcılardan beklediği şartlar ise şu şekilde sıralanabilir;

 • Gelişme potansiyeli ve yatırım gücü
 • Eğitimli ve tecrübeli personel yapısı
 • Çağdaş mimari görünüş
 • Yeterli teknik ve teknolojik alt yapı
 • Müşteri sadakati ve memnuniyetine önem verme
 • Doğuş Otomotiv tarafından marka bazında hazırlanan Kalite Standartları ve Prosedürleri Kitaplığı’nda belirtilen standartlara uyma

5ea8289e55427e1d1074d22d

VOLKSWAGEN FRANCHISE BEDELI NE KADAR?

Otomobil markaları genellikle bir bölgeye yalnızca bir bayilik vermektedir. Bu sebepten dolayı Volkswagen bayiliği açmak isteyen yatırımcılar öncelikli olarak bulunduğu bölgeyi iyice araştırıp bölgede başka bayilik var mı bunu öğrenmeleri gerekmektedir. Bu kapsamda, eğer bulunduğunuz bölgede bir markanın bayiliği varsa, bir yenisi için başvurmak zaman kaybı oluşturabilir. Eğer bulunduğunuz bölgede bir Volkswagen bayiliği yoksa bayilik başvuru yapmak için aşağıdaki iletişim adresini kullanabilirsiniz.

Volkswagen Bayilik İrtibat Bilgileri

Telefon: 0 312 583 83 83

Faks: 0 312 472 44 44

Adres: İşçi Blokları Mh. Mevlâna Bulvarı No: 182 / A Çankaya / ANKARA

İnternet Sitesi: www.dogusoto.com.tr

Volkswagen franchise hizmeti almanın bedeli bayiliği açacağınız bölgeyle ilgili bir durumdur. Açmak istediğiniz bölgeyi firmaya bildirdiğiniz taktirde Volkswagen firma yetkilileri Volkswagen franchise bedeli hakkında size bilgi verecektir.

volkswagen bayileri turkiye

BAYI IŞI KURMA VE AÇMA MALIYETI NE KADAR?

Bakıldığı zaman daha önce de söylediğimiz gibi Volkswagen markasından bayilik açmak oldukça maliyetli bir iş fikridir ve çok ciddi sermaye gerektirir.  Ortalama olarak 2 aracı barındırabilecek bir Showroom kurmak ve diğer ofis gereksinimlerini alarak işe başlamak en mantıklı olandır. Tabi ki bu noktada Volkswagen firmasının da belli kriterleri olabilir bunlara da dikkat etmek gerekiyor. Bu kriterlere göre harcayacağınız para miktarı değişebilir. Volkswagen bayiliği açma maliyeti birçok faktöre göre değişebilirken üç önemli faktör en çok etkileyenlerdir. Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ne kadar para yatıracağınıza bağlı olarak değişebilir.
 • Hangi lokasyonda olduğunuza bağlı olarak değişebilir.
 • Çevrenize bağlı olarak değişebilir.

One Response

 1. Masum Şiringül

Mesaj Bırakabilirsiniz