Adidas franchise bayilik ücreti 2023’de ne kadar? Şartları neler?

Spor eşyaları üreticileri arasında dünyanın en büyük markalarından birisi haline gelmiş olan Adidas, 1949 yılında kuruldu ve epey eski markalar arasında. Almanya’da kurulan Adidas, yenilikçi tasarımlarıyla Türkiye pazarında da en çok tercih edilen markalardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle ülkemizde bayilik veren firmalar arasında en çok ilgi gören isimler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Adidas bayilik almak isteyenlerin, bunun öncesinde bilmesi gereken pek çok şey vardır. Keza markanın bayilik vereceği kişiler konusunda oldukça titiz olduğu bilinmektedir. Bu nedenle bayilik vermeden önce yerine getirilmesi gereken bazı şartlar koşmaktadır. Adidas bayiliği almak isteyen birisinin öncelikle bu şartları sağlaması gerekmektedir.

A101 Bayilik Şartları, Ücreti

Adidas Bayilik Şartları Nelerdir?

Adidas, bir dünya markası olmasına da bağlı olarak, bayilik vermeden önce bunu talep eden kişilerden bazı beklentiler içerisine girer. Bu kişilerin markanın koyduğu kuralları kabul etmesi ve şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Marka, ancak bu şekilde isminin kullanılarak bir mağaza açılmasını kabul eder. Adidas bayilik şartları, şu şekilde sıralanmaktadır;

  • Bayilik açmak için yetkililer talep eden kişiden bazı evraklar isterler. Bu evrakların bir araya getirilmesi gerekmektedir.
  • Mağazanın nerede açılacağına dair, kişilerin bir rapor hazırlaması ve mağaza hakkında bilgi vermesi istenir.
  • Adidas markasının belirlediği tasarımın ve dekorun dışına çıkılmayacağına ve marka kuralları çerçevesinde hareket edileceğine dair taahhüt istenir. Bu da verildikten sonra işlem onaylanır.

Konuya dair merak edilen diğer detaylar hakkındaki bilgileri, başvuru sırasında yetkililerden alabilirsiniz. Genel olarak bilinmesi gereken başvuru şartları bu şekildedir.

Alaçatı Muhallebicisi Bayilik Şartları, Ücreti

Adidas Franchise Bedeli Ne Kadar?

adidas frachise nasil alinir

Adidas bayiliği açabilmek için yerine getirilmesi gereken şartlardan birisi de markanın adının kullanılabilmesi için ödenmesi gereken bedeldir. Marka, kendi adını kullanarak bir bayilik açabilmeniz için sizden bir ödeme talep eder. Bu ödemenin de gerçekleşmesiyle birlikte ancak bayilik açılabilmektedir.

Net olarak Adidas bayilik ücreti hakkında bilgi vermek doğru olmaz. Çünkü bayilik ücretini değiştiren bazı faktörler vardır. Bunlardan bazıları;

  • Mağazanın büyüklüğü
  • Mağazanın hangi şehirde ve nerede açılacağı
  • Özellikle hangi bölgede açılacağının, ücret üzerinde büyük bir etkisi vardır.

Genel olarak bunlar göz önünde bulundurulduğunda, ödenmesi gereken ücret 80 bin TL – 120 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Başvuru sırasında gerekli bilgileri vermeniz halinde, net bilgiyi yetkililerden alabilirsiniz.

Bim Bayilik Şartları, Ücreti

Adidas Bayiliği Nasıl Alınır?

Adidas bayiliği alma kararını verdikten sonra, yetkili kişilerle iletişim kurulması gerekir. Adidas bayiliği almak için yapılması gerekenlerin neler olduğu sıralandığında;

  • Bayilik almak için yetkililerle iletişime geçtiğinizde, bir araya getirmeniz gereken belgeler size bildirilir.
  • Bunları toparladıktan sonra bazı yasal prosedürler uygulanır.
  • Birkaç ay boyunca devam eden bir telefon görüşmeleri ve mail trafiğiniz olacaktır.
  • Bunların sonunda Adidas’ın belirlediği kurallara aykırı bir durumunuz yoksa, sürecin sonucu olumlu olacaktır.

Burger King Bayilik Şartları, Ücreti

Adidas’ın Kaç Tane Bayisi Var?

adidas bayi

En eski markalardan birisi olan Adidas, günümüzün en iyi markalarından birisi olarak adından söz ettirir. Buna bağlı olarak Adidas’ın ülkemiz de dahil olmak üzere pek çok ülkede birden fazla şubesi bulunmaktadır. Markaya birçok kişinin güven duyması nedeniyle, Adidas ismi alınmak istenen mağazaların başında gelmektedir. 2017 yılı verilerine bakıldığında, Adidas bayi sayısı bin 557 perakende mağaza ile karşımıza çıkmaktadır. Zaman içerisinde bu sayının daha da arttığı bilinmektedir.

Çobanpınar Su Bayilik Şartları, Ücreti

Adidas Bayilerinin Çalışma Saatleri

Adidas mağazalarına AVM’lerde de AVM dışında da rastlamak mümkündür. AVM’de yer alan Adidas mağazalarının kapanış saatleri AVM’lerin açılış ve kapanış saatleri ile aynıdır. AVM’deki mağazaların açılış ve kapanış saatlerine, AVM’nin saatlerine bakarak ulaşabilirsiniz. AVM dışında açılmış olan Adidas mağazalarının açılış ve kapanış saatlerine bakıldığında ise bu mağazaların da  haftanın her günü saat 10:01 – 22:01 aralığında hizmet verdiği görülür.

Adidas Müşteri Hizmetleri İletişim

Adidas mağazaları hakkında detaylı bilgi almak istediğinizde, müşteri hizmetleri ile iletişim kurulabilmektedir. Adidas müşteri hizmetleri telefon numarası şu şekilde; 0850 502 61 41. Müşteri hizmetlerine erişebilmek için aramaların Pazartesi – Cumartesi gün ve 09:45 – 18:45 saat aralığında gerçekleştirilmesi gerekir. Bununla beraber sorularınız ve sorunlarınız için e-posta yolu da denenebilir. Her iki kanal da kullanılarak markaya dair merak edilenler ve şikayetler dile getirilebilmektedir.

Mesaj Bırakabilirsiniz