Sigortashop bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? Sigortashop bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

İnsan içgüdüsel olarak sürekli kendini güvende hissetmek ister. Seyahat ederken, işyerinde, sosyal hayatta hatta kendi evinde otururken bile insan daima kendini güvende hissederek içi rahat bir şekilde hayatını devam ettirmek ister. Bunu sağlamaya çalışan birçok firmadan biri olan Sigortashop  2017 yılında Mert Grup Sigorta’nın Sigortashop portföy devir işleminin gerçekleşmesi ile bir Mert Grup Sigorta İştiraki olmuş bir firma olarak insanların güvenle hatta kalmasını sağlayan bir markadır.


2010 Yılında temelleri atılan Sigortashop alanında her zaman yenilik sağlayarak Türkiye’nin en büyük sigorta acentesi haline gelmiştir. Türkiye’nin hemen hemen her bölgesinde şubeleri ile sigorta sektöründe kurumsal şirket yapısı ile sektörün öncü acentesi haline gelmiştir.

Sigorta Shop Mert Grup Sigorta bünyesinde 5’i hayat ve emeklilik, 27’i elementer olup toplamda 32 yetkili sigorta şirketinin acenteliğini barındırarak müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefliyor.

Sigortashop’un verdiği hizmetler;

 • Tüm Aile Sigortaları
 • Tüm Araç Sigortaları
 • Tüm Ev Sigortaları
 • Tüm İş Yeri Sigortaları
 • Tüm Sağlık Sigortaları

SİGORTASHOP BAYILIK VERIYOR MU?

Sigortashop sigorta sektörü içinde bulunan birçok lider sigorta şirketleri ile yapmış olduğu anlaşmalar sonucunda çok geniş ve kapsamlı bir sigorta hizmeti ağına sahiptir. Sigortashop, bünyesinde barındırdığı yüzlerce sigorta teknik personeli ve 200’ün üzerindeki yatırımcısı ile Türkiye’nin en büyük acentesidir. Kurumsal yapısı ile müşterilerine güvenilir ve kaliteli hizmet sunmayı amaçlayan firma gelişimini desteklemek amacıyla kendine yeni iş ortakları aramakta. 

Kurulduğu yılından günümüze kadar sigorta sektörünün öncü firması olan SigortaShop ailesine katılmayı düşünen yatırımcıların bu düşüncelerini gerçeğe dönüştürmesi aslında düşünüldüğü kadar zor değil. 

Birçok sigorta şirketi ile birlikte çalışan Sigortashop firması müşteriler hem uygun fiyatlı hizmet vermek hem de kaliteli hizmet sunmak için ülkenin her kısmına ulaşmayı amaçlıyor. Bu amacı gerçekleştirmek için ise bayilik sistemini kullanmayı tercih ediyor.

SİGORTASHOP BAYILIK ŞARTLARI NELER? 

Sigortashop’tan bayilik alarak yeni bir iş kurmak ve bu kurduğu işten kar elde etmek isteyen yatırımcıların öncelikle Sigortashopun bayilik şartlarını yerine getirmek zorundadır. Bu bayilik şartlarını yerine getiren girişimci bireylerin sürece nasıl devam edeceği ise yazımızın devamındadır.

Peki sigortashop’un bayilik şartları neler? 

 • Sigortashop bayilik için yatırımcı adayların sektöre ilgisi ve bilgisi bulunmalıdır.
 • Sigortashop bayilik isteyen adayların ticari bir engele sahip olmaması gerekir. 
 • Sigortashop bayilik isteyen yatırımcının ticari ve şahsi geçmişleri temiz olmalıdır.
 • Sigortashop bayilikte kurulum ve açılış giderleri bayi açmak isteyen şahsa aittir.
 • Sigortashop bayilik isteyen yatırımcının temel düzeyde bilgisayar bilgisine sahip olması gereklidir.
 • Sektör deneyimi olanlara öncelik verilmektedir.
 • Sigortashop bayilik için bir ofis kurulması şarttır.
 • Sigortashop bayilikte teminat gösterilmektedir.
 • Sigortashop bayilikte aylık ciro üzerinden “royalty fee” alınır.
 • Bayiler müşteri odaklı olmalıdır. Müşteri memnuniyetine önem verilmelidir.
 • Sigortashop bayileri sorumlu oldukları bölgede firmayı iyi şekilde temsil etmelidir.
 • Sigortashop bayilik isteyen yatırımcı gelişime ve yeniliğe daima açık olmalıdır.
 • Sigortashop bayilik isteyen yatırımcı işletmenin başında durarak işine sahip çıkmalıdır.
 • Sigortashop bayileri sigortacılık alanında müşteri portföylerini sürekli olarak genişletecek çalışmalar yapmalıdır.
 • Sigortashop bayileri genel merkezce istenecek raporları düzenli olarak ve eksiksizce yaparak iletmelidir.
 • Sigortashop bayilik isteyen yatırımcının iletişimi son derece kuvvetli olmalı ve insan ilişkileri iyi olmalıdır.
 • Sigortashop bayileri çözüm odaklı olmalı ve müşteri istek beklentilerine her zaman en iyi ve en hızlı şekilde çözümler üreterek profesyonel bir hizmet sunmalıdır.
 • Bayilikte açılacak şubeler için yerel yönetimlerden alınması gereken belge ve izinler Sigortashop bayilik isteyen yatırımcının sorumluluğunda bulunmaktadır.

sigorta shop

SİGORTASHOP FRANCHISE BEDELI NE KADAR?

Sigortashop bayilik almak isteyen yatırımcılar öncelikli olarak bayiliğin şartlarını karşılaması gerekmektedir. Tüm bu şartlar karşılandığında ise bayilik açmak isteyen girişimcinin yatırım maliyetlerinin ne kadar olacağı söz konusudur. Yatırım maliyetleri şubenin açılacağı il, ilçe ve diğer konumlar doğrultusunda farklılık göstereceğinden bu maliyetler ile ilgili bilgiler şube yöneticisi adayı ile yapılan görüşmelerde yüz yüze belirlenmektedir. Firma ile iletişim kurmak isteyen adaylar için aşağıda firmanın bilgileri bulunmaktadır. 

Adres: Güvenevler Mh. Farabi Sk. No:40/1 Çankaya/Ankara
Tel:+90 312 442 08 80
Faks:+90 312 442 09 08 

Z

SİGORTASHOP BAYI IŞI KURMA VE AÇMA MALIYETI NE KADAR?

Sigortashop bayilik başvurusu yapmak isteyen adaylar direkt olarak firmanın iletişim bilgilerinde bağlantı kurabilir. Bunun yanında firmanın web sitesini de ziyaret ederek oradaki başvuru formunu doldurup firmadan gelecek olumlu ya da olumsuz cevabı beklemelidir. 

Sigortashop firması bayilik başvurularını titizlikle incelemekte ve değerlendirme yapmaktadır. Bayilik ön başvurusu olumlu bir şekilde sonuçlanan adaylar ile Sigortashop firması birebir görüşme gerçekleştirerek bir sonuca varılır. Anlaşma sağlandığı durumda ise gerekli protokoller imzalanarak şubenin açılış süreci başlatılır. 

Sigortashop bayiliği açmak isteyen yatırımcıların En az 50.000 TL ödenmiş sermayesinin olması gerekmektedir. Bunun yanında Fiziki şartlar, teknik ve idari altyapı ve insan kaynakları bakımından yeterli donanıma sahip olunması da Sigortashop’dan bayilik alabilmek için gerekli niteliklerdendir.

Sigortashopdan bayilik açmak isteyen yatırımcıların tüm bayi açılış sürecini bitirdikten sonra kazanacakları tutarlar ortalama acente komisyonunun yüzde 70’i kadardır. Bu bağlamda kâr marjınız ortalama yüzde 15 olacaktır.

Mesaj Bırakabilirsiniz