Tasarım Mobilya Üreterek Para Kazanma Yolları

Bazı insanlar giyim eşyaları gibi birçok ürün ile birlikte mobilya tercihlerini de kendilerine özel olanı tercih etmeye başladı. Artık herkesin evinde olan bende olmasın düşüncesine sahip insanlara özel olarak üretim yapılıyor. Eğer sizler de çizim yeteneğine sahipseniz Tasarım yaparak para kazanmak seçeneğini düşünebilirsiniz. Mobilya mağazalarının bazılarında renk ve kumaş seçeneği bile bulunmazken bazılarında ise koltukların, masaların ayağına kadar pek çok şeyin değiştirilebilmesi müşterilerin yüzünü oldukça güldürüyor. Bununla birlikte doğal olarak yeni fikirlerle birçok dekor düşüncesi ortaya çıkıyor. İnsanlar artık aynı şeyleri görmenin değil farklı olanın peşinde. Bundan dolayı kişiler artık özel üretim yapan firmaları daha çok tercih ediyorlar.

Kişiye Özel Tasarım Mobilya Üretimi

İnsanlar artık mobilyalarda bile başkasında olmayanı, farklı olanı istiyor. Bu kişilerin her zaman akıllarında bir model bulunur ve bunlar tasarımcılara iletilir. Evde para kazanmanın yolları ne olabilir diye araştırıyorsanız ve çizim yeteneğiniz de varsa bu iş size göre olabilir. Müşterilerin istekleri doğrultusunda mobilya çizimleri yaparak ve firmalarla iş birliğinde olduğunuz taktirde güzel kazanç elde edebilirsiniz. Mobilya denildiğinde akla ne kadar direkt koltuk, oturma grubu gelse de gardrop, mutfak tezgahı, yatak odası, komodin gibi akla gelecek birçok ürünün tasarımlarını yapabilirsiniz. Aynı zamanda yine müşterilerin istekleri doğrultusunda çizeceğiniz ürünleri bazı çizim programları sayesinde evde nerede durur, yanına ne gelir, ne kadar ölçüye sahip olmalı gibi pek çok etkeni dikkate alarak çizebilirsiniz. Bunun için bu programları bilmeniz de sizin için büyük avantaj olacaktır. Evde para kazanma için bu çizim, yaratıcı düşünme becerisine de sahip insanlar için bu güzel bir iş fikri olabilir.

Mobilya Tasarımcısı Maaşları Ne Kadardır?

Tasarım işlerini seviyorsanız ve eliniz de çizimlere yatkınsa, geriye kalan tek şey bilgisayar üzerindeki mobilya tasarımı gerçekleştiren programlara hakim olabilmek. Karantinada evde para kazanma yolları arıyorsanız bu boş vaktinizde kendinizi bu alanda geliştirmeye ne dersiniz? Üstelik mobilya tasarımcılarının elde ettikleri gelir de günümüz şartlarında oldukça yüksektir. Eğer belirli bir firmayla anlaşmak istemiyor serbest bir şekilde çalışmayı düşünüyorsanız kendinizi mutlaka mobilya fuarlarına katılarak müşterilere tanıtmanız gerekmektedir. Ne kadar çok müşteri kazanırsanız, iş talebiniz için de o kadar artış sağlayacaktır. Gelelim mobilya tasarımcıları ne kadar maaş alır sorusuna. Tasarımcı maaşları sabit oranda değildir. Kişinin ne kadar deneyimli olduğuna, işinde iyi olduğuna, kişiye gelen iş talebine ve anlaşmalı olduğu firmaların boyutuna göre maaş miktarı değişiklik göstermektedir. İşe iyi bir firma ile anlaşmalı olarak başladığınız taktirde yapılan işin boyutuna göre değişmekle birlikte 38 bin – 55 bin TL arasında bir kazanç sağlayabilirsiniz. Kendinize deneyim kattıkça bu ücret 60 bin TL’yi de aşacaktır.

Mesaj Bırakabilirsiniz