Tadilat İşleri Yapmak İstiyorum Diyenlere 5 Öneri

“Eski ustalardan kim kaldı” diyorsanız ve el becerisi, emeği isteyen tadilat işlerinde kendinize güveniyorsanız sizlere çok para kazandıracak iş önerilerimiz var. Günümüzde Türkiye’de kaliteli bir usta bulmak çok zorlaştı. Genç yaş gruplarında yeni ustaların yetişmemesi piyasada büyük bir eksiklik doğurdu. Bunun neticesinde de tecrübeli ustaların işçilik ücreti artış gösterdi. 2019 yılına geldik ve kaliteli bir ustayı evinize çağırırsanız 1 saatlik işin karşılığı olarak 100 TL ücret teklif ettiğinizde ustalar pek oralı bile olmuyor 🙂 Anlayacağınız kaliteli bir usta Türkiye’de gayet güzel paralar kazanıyor. Siz de tadilat işleri yapmak istiyorum diyorsanız, bu sektöre girmeye hevesliyseniz aşağıda sizler için önereceğimiz tadilat, el becerisi gerektiren işler arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Su Tesisatçısı

su tesisatçısı

Bir evde her zaman su tesisatçısına ihtiyaç duyulmuştur. Gerek tuvalet işlerinde, gerek musluk tesisatında yaşanan problemler için çoğu kişi kaliteli bir tesisatçıya ihtiyaç duyar. Bu işi yapabileceğinizi düşünüyorsanız hemen kendinize ufak bir dükkan kiralayıp içerisine ihtiyacınız olacak olan alet-edevatı yerleştirmelisiniz. Zaman içerisinde müşterileriniz oturduktan sonra artık para saymanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Mobilya Tamircisi

mobilya tamircisi

Evde kullanılan oturma grupları, koltuklar zaman içerisinde aşınır, koltuk kolları sallanmaya başlar. Dolayısıyla eve bir mobilya tamircisi çağırmak gerekir. Bu işi yapmak için de aşırı büyük sermayelere ihtiyacınız hiç bir zaman olmayacak. Bu işi biliyorsanız tek yapmanız gereken işinizi sabırla devam ettirmeniz ve müşteri kitlenizin oluşmasını beklemek. Ustalık işlerinde genellikle tavsiyeler üzerinden iş alırsınız. Bu nedenle daima işinizi iyi yapın, ustalığınız iyi olsun.

Kombi Bakımı

kombi tamiri

Soğuk kış günlerinde kombisi bozulan insan çaresiz kalmış bir insandır. Mutlaka bir usta çağırmalı ve kombiyi tamir ettirmelidir. Bu nedenle de kombi ustaları gayet iyi para kazanmaktadır. Kombi baca temizliği, kombiye hava basma gibi işler sayesinde kazanacağınız para sizleri bile şaşırtabilir. Ancak yine de siz yaptığınız işin bedelini fahiş fiyatlar olarak belirlemeyiz, insanların bu durumundan ekstra kar sağlamaya çalışmayın. Belli bir ücret skalanız olsun ve kimseyi kandırmadan iş yapın. Kısa süreli yüksek fiyatlar ile isminizi kazıkçıya çıkartmayın.

Klima Tamircisi

klima tamiri

Sıcak havaların yaz aylarında kavurduğu illerde klimasız yaşamak çok zordur. Yazlık bölgelerde genellikle her evde bir hatta birkaç tane klima bulunur. Klimalar sık sık arızalanan, su damlatan vb. benim bilmediğim pek çok arıza çıkartabilen cihazlar. Daha önceden bu işi yaptıysanız ve bu işte bilginize, becerinize güveniyorsanız yazın mevsimlik olarak bu işi yapabilirsiniz.

Boya İşleri

boya işleri

Kadınların en titiz olduğu konu evleridir. Bir kadın daima evini temiz tutmak ve güzel göstermek ister. Bu nedenle de evlerin duvarlarını sık sık boyatmaktadır. Günümüzde boya-badana işlerini yapan kişiler günübirlik olarak çalışan ve bu işten iyi paralar kazanan kişilerdir. Üstelik çoğu usta boya malzemeleri için para dahi harcamıyor. Tüm ihtiyaçlar boya yaptırmak isteyen kişi tarafından karşılanıyor ve size sadece evi boyamak kalıyor. Bu işi yapmak isteyen kişiler kendileri hariç yanlarına 2-3 kişi daha alarak bir ekip çalışması yapabilir ve hızlıca aynı hafta içinde 3-4 eve hizmet verebilir. Boya işlerinde kazanacağınız para işveren kişilerin teklifine göre değişecektir ama aylık kişi başı 3 bin ila 5 bin lira arası kazanç elde edebilirsiniz.

Tadilat işleri yapmak isteyenler için önerdiğimiz bu 5 fikir sayesinde iyi paralar kazanabileceğinize emin olun. Ustalık gerektiren bu işlerde kazanacağınız para kadar yaptığınız işin övgü alması da önemlidir. Eğer evine hizmet verdiğiniz bir kişi sizi başkalarına da tavsiye ediyor ve “yahu bizim Mehmet usta halleder o işi arayalım baksın” diyorsa siz bu işi biliyorsunuz demektir. Şimdiden hepinize bol kazançlar dileriz…

Mesaj Bırakabilirsiniz