İnternetten ciddi para kazanma yolları 2023 (Öğrenciler ve yetişkinler için)

Bundan yıllar önce hayatımıza giren İnternet artık çoğu insanın vazgeçilmezi haline gelmiş durumda. Gün içerisinde 5 dakika dahi elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlarımız ve bilgisayarlarımız vasıtasıyla internet erişimimizi sağlıyoruz ve çoğu şeyi bu yararlı icad sayesinde kolayca elde edebiliyoruz. Bunlardan birisi de elbette para kazanmak. İnternet yolu ile kolayca para kazanmak mümkün. Bu yazımızda denenmemiş hiç bir şeyi anlatmıyoruz. Bugüne kadar yaşadığımız tecrübeler ile sizlere bu konuda yol göstermeye çalışacağız. Şimdi gelin internetten para kazanma yolları nelerdir, internetten para kazanmak için neler yapılması gerekir bunları açıklamaya çalışalım.

İnternetten Para Kazanmanın Yolları

internetten para kazanmanın 5 yolu
Yıllar önce hayatımıza giren internet çağımızın en önemli icadı. Türkiye’de ilk defa Ankara’da ODTÜ’de sağlanan internet bağlantısı artık tüm vatandaşlarımızın erişebildiği bir ürün olmuş durumda. Cebimizde taşıdığımız minik, ufak akıllı aletler sayesinde internet erişimini her yerden sağlayabiliyoruz. Hal böyle olunca zaman içerisinde internet dünyasında pasif kullanıcı olarak kalmak istemeyenler acaba bu internet üzerinden para kazanabilir miyiz sorusunu kendisine en azından bir defa sormuştur. O kişi eğer bu yazıyı okuyorsa ona evet kazanılır cevabını rahatlıkla verebiliriz. Gelin şimdi hiç vakit kaybetmeden internetten para kazanma yolları nelerdir, bu şekilde internetten aylık kaç lira kazanabiliriz bunu öğrenelim.

Blog Açarak Para Kazanma

blog yazarak para kazanma

İnternet üzerinden para kazanmanın en kolay yollarından birisi bir blog sitesi açarak burada paylaşımlarda bulunmak, insanların işine yarayacak bilgiler paylaşmaktır. Blog sitenizde yayınladığınız yazılar üzerinden sitenize ziyaretçiler geldiğinde artık para kazanmanın kapıları sizlere açılmış demektir. Bu yöntem ile para kazanmak için günlük sitenize en az 1000 kişi ziyaretçi çekmeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Sitenize girecek ve yazdığınız yazıları okuyacak kişiler artık sizi düzenli olarak takip edecektir. 1000 ziyaretçi sayısına ulaştığınızda Google Adsense reklam firmasına başvurabilirsiniz. Google Adsense siteniz üzerindeki reklamlara tıklayan ziyaretçileriniz sayesinde para kazanmanızı sağlayacaktır. Özet olarak blog sitenizde ne kadar ziyaretçi ağırlarsanız o kadar fazla para kazanırsınız. Düzenli ve azimli olarak çalışırsanız aylık ciddi boyutlarda ödemeler alabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

Blog Açarak Ayda 300-500 TL Kazanma Fırsatı Yakalayın

Son dönemlerde birçok web sitenin artması ve ilginç içeriklerin çoğalması biraz da bu duruma bağlanabilir. Çünkü para her insanın ihtiyacı olan bir ekonomik araçtır. Öncelikle Blog açmak gerekir tabi ki de. Blog açtıktan sonra ise özgün ve dikkat çekici içerikler üretin. Bu içerikler insanları blokunuza dikkat çektirebilir. Blog sayfanızda trafik artabilir ve reklam teklifleri alabilirsiniz.
Ayrıca blog sayfanız trafiği iyi olduğunda reklam sitelerine başvurup oradan da para kazanabilirsiniz. Toparlayacak olursak yapmanız gereken adımlar özetle;
-Öncelikle Blog Açmak
-Tasarımlarını düzenlemek
-İlgi çekici hale getirmek
-Trafiğini arttırmak
-Son olarak Blog da reklam vermek.

Youtube Kanalı Açarak Para Kazanma

youtube kanalı açarak para kazanın

Son yılların popüler internetten para kazanma yollarından birisi olan youtuberlık, üzerine düşüldüğünde güzel getiri sağlayan bir iş. Bu işi yapabilmek için öncelikli olarak profesyonel bir kamera cihazına sahip olmalısınız. Ve insanlara anlatabileceğiniz bir şeylerinizin olması gerekmektedir. Uzmanı olduğunuz bir konuda bir youtube kanalı açın ve çektiğiniz videoları kanalınızda yayınlayın. İlk aylar pek bir gelir sağlayamasanız bile bakarsınız ileriki aylarda popüler bir youtuber olmuşsunuz. Denemeye değer bir iş kolu…

BUNU DA OKUYUN: Youtube’dan Para Kazanmak – Youtube Kanalı İpuçları

Twitch Yayıncılığı Yaparak Para Kazanma

twitch yayıncısı olun

Bu işte de youtuberlık da olduğu gibi kamera önünde yayın yapıyorsunuz fakat bir farkla. Twitch daha çok oyun üzerine kurulu bir platform. Bu platformda oyun oynayıp, canlı yayın yaparak oyunun oynanışı hakkında bilgiler veriyor, oyunu oynar iken hoş sohbetler yaparak izleyiciyi kendinize bağlamaya çalışıyorsunuz. Eğer izleyici kitleniz bonkörse canlı yayınlar ile her gün yüksek miktarda bağış toplayabilir ve ayda 1000-10.000 TL civarı hatta daha fazlasını kazanabilirsiniz.

İnstagram’dan Satış Yaparak Para Kazanma

instagramda satış yaparak para kazanın

İnstagram aslında bir fotoğraf paylaşım sitesi fakat insanlar artık orayı bir sanal mağaza gibi kullanabiliyor. Eğer elinizde satabileceğiniz bir ürün var ise bu ürüne özel İnstagram’da bir sayfa oluşturabilir ve takipçi kazanmaya çalışabilirsiniz. Takipçileriniz ürününüzü beğenirse sizden satın almak isteyecektir. Artık size kalan ürünüzü alıcıya kargolamak ve paranın hesabınıza yatmasını beklemek!

BUNU DA OKUYUN: İnstagram Butiği Nasıl Açılır – İnstagram’da Satış Yapmak

Instagram Hesabınızdan Para Kazabilirsiniz

Yanlış duymadınız. Neredeyse herkesin bir instagram hesabı bulunuyor. Bu instagram hesabında da günde yaklaşık ortalama 3-4 saat gibi aktif bulunuyorlar. Bu sırada eğlenirken para kazanabilirler. Nasıl mı?
Öncelikle instagram hesabınızın takipçi sayısını arttırmaya bakın. Daha sonra beğeni ve yorum sayıları artacaktır. Instagram hesabınız belli bir yükseklikte takipçi kasarsa hesaptan reklam verme şansınız yükselecektir. Hesabınızın trafiği arttıkça reklam vermek isteyen şahıs ya da kurumlar sizlere ulaşıp reklam teklifi verirler. Siz de anlaştığınız miktarda instagram hesabınızdan reklamları paylaşıp para kazanabilirsiniz.

Yandex Toloka İle Para Kazanma

yandex toloka ile para kazanın

Rus arama motoru devi Yandex’in bir servisi olan Yandex.Toloka da kısa zamanda para kazanabilmek mümkün. Bunu yapabilmek için Yandex Toloka’ya kayıt olmalı ve size verilen görevleri yerine getirmeye çalışmalısınız. Bu yöntem ile haftada 20-30$ gibi paralar kazanmanız mümkün. Ülkemizde döviz kurunun da 5.30 olduğunu düşünürsek aslında çok da kötü bir gelir değil. Tam olarak öğrenciler için yapılabilecek bir iş tavsiyesi.

BUNU DA OKUYUN: Yandex Toloka İle Para Kazanmak

Mobil Uygulamalar İle Para Kazanmak

mobil uygulamalar ile para kazanmak

Gün içerisinde hiç elimizden düşmeyen akıllı telefonlar ile para kazanabileceğinizi düşünmüş müydünüz? Çoğunlukla sosyal medya, Whatsapp vs. için akıllı telefon kullanıyoruz ancak gün içerisinde telefondan yapabileceğimiz görevler ile para kazanabiliyoruz. Bu şekilde para kazanmanız için uygulama mağazalarındaki bazı para kazandıran uygulamaları telefonunuza indirmeniz ve sizlere verilen görevleri yerine getirmeniz gerekiyor. Çok zorlayıcı görevler olmuyor bunlar. Basitçe video izleme, uygulama indirme, uygulamaya yorum yapma gibi görevler ile ufak da olsa para kazanılabiliyor. Ayda 100 lira 200 lira kazansam yeter diyorsanız uygulanabilir bir yöntem.

BUNU DA OKUYUN: Para Kazandıran Mobil Uygulamalar (2019 Güncel 10 Uygulama)

Anket Doldurarak Para Kazanabilirsiniz

anket doldurarak para kazanabilirsiniz

İnternetten para kazanmanın yolları arasında yer alan bir diğer iş: anket doldurmak. Basit bir iş olduğu için 7’den 70’e herkesin yapabileceği bir iş. Tek ihtiyacınız olan bir telefon ve internet bağlantısı. Bunlara sahip olduğunuzu varsayarsak bu işi yapabilmeniz için anket gönderen sitelere üye olmanız gerekmektedir. Pek çok şirket piyasa araştırması yapabilmek için anket dolduracak kişilere ihtiyaç duymakta. Anket dolduranlara da para ödemekte. Çok para kazandıracak bir yöntem değil ama az da olsa para kazanabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Anket Doldurarak Para Kazanmak (2019 Güncel Anket Siteleri)

Freelancer Sitelerinde İş Yapın

freelancer sitelerinde iş yapın

Tasarım ve yazılım hakkında tecrübeliyseniz internetten para kazanma olasılığınız oldukça yüksek. Bunun için freelancer siteleri denilen iş veren ile işi yapan kişilerin buluştuğu platformlara kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt sonrasında bu platformlar üzerinden kendi yeteneklerinize uygun işler alarak iyi paralar kazanabilirsiniz. Bu bir logo tasarımı olabilir yada ufak bir kod parçası. Bilgisayar bilimleri hakkında bilgili ve iyi bir kod yazabiliyorsanız freelancer sitelerinde hiç boş kalmadan devamlı iş alabilirsiniz. Aşağıdan dünyada ve ülkemizde en popüler freelancer sitelerini görebilirsiniz;

– freelancer.com (Global)
– upwork.com (Global)
– fiverr.com (Global)
– sadeceon.com (Türkiye)
– bionluk.com (Türkiye)

BUNU DA OKUYUN: Freelance Çalışarak Para Kazanmak

Link Kısaltın ve Paylaşın

link kısaltın paylaşın

İnternetten para kazanma yolları arasında en kısa sürede sonuç alacağınız bir diğer iş; link kısaltarak para kazanmaktır. İnsanların tıklayacağı, çok aranan bir dökümanı, videoyu veya programın indirme linki para kazandıran kısaltma sitelerinde kısaltarak bir link alıyorsunuz. Daha sonra bu linkleri sosyal medyada, forumlarda, sözlüklerde, twitter hesaplarınızda paylaşıyorsunuz. Ürettiğiniz kısaltılmış linkler 1000 kez tıklandığında ortalama 1.5$ ila 3.00$ arası para kazanabiliyorsunuz. Öğrenciler ve boş vakti bol olanlar bu internetten para kazanma metoduyla haftalık 30$ kazanç elde edebilir.

BUNU DA OKUYUN: Link Kısaltarak Para Kazanmak – İpuçları ve Püf Noktaları

PUBG Oynarak Para Kazanın

pubg ile para kazanma

Her geçen gün bir başka internetten para kazanma yolu ortaya çıkıyor. Son yılların meşhur yollarından birisi de PUBG oyununu oynayarak para kazanmak. Video oyunları ile aranızın iyi olduğunu düşünüyorsanız ve oyun oynamaktan zevk alıyorsanız bu iş tam size göre demektir. Bu yol ile para kazanmak için uzun saatler PUBG’ye vakit harcamanız ve oyunda yüksek miktarda sanal para toplamanız gerekiyor. Kazandığınız sanal paralar ile satın alacağınız kasaları veya itemleri satarak gerçek para kazanıyorsunuz. Hem para kazanıyorsunuz hem de eğleniyorsunuz ! Mükemmel bir iş.

BUNU DA OKUYUN: PUBG Oynayarak Para Kazanmak – PUBG’de Nasıl Gerçek Para Kazanılır

 Sosyal Medya Sayfasından Para Kazanabilirsiniz

sosyal medyadan para kazanın

Sosyal medya çağımızın vazgeçilmezi olmuş durumda. Günümüzün büyük bir bölümünü sosyal medya sayfalarına harcıyoruz ve likelar, retweetler ile mutlu oluyoruz. Peki sosyal medyadan para kazanmak istemez misiniz ? Bazı yolları uygulayarak sosyal medyadan para kazanmak gerçekten çok keyif verici bir olay. Tek yapmanız gereken insanların sizi takip etmelerini sağlamak ve yüksek miktarda takipçi sayısına ulaştıktan sonra sayfanızda reklamlar yayınlamak. Bu yol ile gerçekten bir ev geçindirecek kadar para kazanabilen bir çok insan var.

BUNU DA OKUYUN: Sosyal Medyadan Nasıl Para Kazanılır

Gelişen dünya koşullarında internet ortamı eskiye nazaran belli avantaj ve kolaylıklara sahip durumda. Nitekim en batinden bir örnek verilecek ise faturalarınızı artık internet kolaylığı ile yerinizden kımıldamadan iki tıkla ödeme yapabiliyorsunuz. İnternetin getirdiği avantajların yanında da bu fırsatları internet alemine atanlar ya da atan kurumlar da önem teşkil etmektedir.
Bu hızla gelişmiş ve hala da gelişmeye yüz tutan internet mecrası artık insanlara sunulan kolaylıkların yanında da Para Kazanmak gibi bir fırsat sunmaktadır. Para kazanmak internette birçok yol ile mümkündür.
Nitekim, kendi yeteneğinize göre yazı yazara, blog açarak ya da reklam gelirleri elde ederek internet ortamında hiç tahmin edemediğiniz kadar para kazabilir bunu da doya doya harcayabilirsiniz. En başında da belirttiğimiz gibi para kazanmak, özellikle internet ortamında, bir çok yol ile sağlanabilir. Bu hem internet hem de dış dünyayı da kapsayan bir durumdur. Nitekim para kazanmak her yiğidin harcı değildir. Parayı kazanmak için de biraz emek ve sabır gerektirir. Özellikle internet ortamı için sabır gereklidir.

 

 

Mesaj Sayısı(2)

  1. Husrev

Mesaj Bırakabilirsiniz