Tavuk dönerci dükkanı malzemeler, açma maliyeti ve 2023 kazancı

Tavuk kebapçılarını her fırsatta görebilirsiniz. Fast food tüketim sektörünün gelişmesinde en büyük paya kebapçılar sahiptir. Siz de bu fırsatı değerlendirip bir tavuk kebapçı dükkanı açmak istiyorsanız size bilmeniz gereken tüm detayları vereceğim. Bu sektörde herhangi bir deneyim ve bilginiz yoksa sorun değil. Hiç döner yapmamış ancak bu sektöre girmiş ve başarılı olmuş pek çok örnek var. Şimdi tüm soruları ayrıntılı olarak cevaplıyorum, örneğin: B. Kebapçı açma, kebapçı açmanın maliyeti, kebapçı ne kadar kazanıyor.

Tavuk Döner dükkanının açılması

Evet, hızlı tüketim sektöründe en büyük pay kebapçılara ait. İnsanlar artık yemek yemek için çok fazla zaman harcamak istemiyorlar. Ekstra zamanlarını çay veya kahve ile geçirmeyi tercih ederler. Tavuk kebapçılarının avantajı hızlı ürün teslimatı, fiyat avantajı ve lezzetidir. En önemli avantajı elbette fiyat rekabetidir.

Bu genel bilgiyi herkesin bildiğini varsayalım. Ancak pek çok girişimci sektör hakkında bilgi sahibi olmadan nasıl kebapçı açılacağını merak ediyor. Buradaki iş hakkında hiçbir şey bilmediğin için endişelenme. İster güvenli bir kebap zinciri olsun, ister bir kebap üretim tesisi olsun, bu işten anlamayan birçok şef var. Ünlü fast food markalarının sahiplerini araştırırsanız dediklerime katılırsınız.

Ayrıca döner bağışlamak veya satmak uzay mekiği göndermek kadar zor değil. Eğitim alırsanız bu işi öğrenmek en fazla 1 ay sürer. Ya da bir usta ile çalışıyorsunuz ve bu miktarda işten tasarruf ediyorsunuz. Tabii ki, tarifi kendiniz oluşturmanız şartıyla.

Bu makaleyi et ve tavuk shawarma arasında ayrım yapmadan yazabilirdim. Ancak ailem gıda sektöründe olduğu için bu alandaki trendleri biliyorum. Birçok firma et döner kebabını aşamalı olarak kaldırmaya başladı. Bunun en büyük nedeni alış ve satış fiyatlarının yüksek olmasıdır. Çünkü pilavlı et kebap fiyatları 30 TL’den başlıyor. Bilet ve Sodexo kartlara günlük 25 TL yatırıldığı düşünüldüğünde, çalışanlar için bile Fleischdöner über Reis bütçeyi aşıyor.

Şimdi bir tavuk kebap dükkanı açmak istiyorsanız öncelikle ne kadar sermaye artırabileceğinize karar vermelisiniz. Sermaye oynaklığının en yüksek olduğu sektörlerden biridir. Diğer bir deyişle, Asgari Sermaye Gereksinimi ile Azami Sermaye Gereksinimi arasında bir boşluk olabilir. Tahsis ettiğiniz sermaye miktarı tamamen şirketin lüks statüsüne bağlıdır.

Yazının başında kebapçı açmak için birkaç seçeneğiniz olduğundan bahsetmiştim. Bunu kendin öğrenmeye çalışabilirsin. Bunu ilk aşamada tanıdığınız bir ustabaşı veya girişimci ile ayarlayabilirsiniz. Bu seçenek biraz zor olacak. Çünkü para ödeseniz bile iş öğretmek isteyen insanları bulmak zor.

Tavuklu shawarma yapmayı öğrenmenin bir başka yolu da önce bir usta ile çalışmaktır. Bir işe başlamadan önce, iyi olduğunu düşündüğünüz bir usta ile görüşün. Her gün kebap yaparsa veya kebap kesiyorsa, onun yanında olun. Bu sayede 2-3 ay içerisinde kebapla ilgili tüm detayları anlayacaksınız.

Ancak, bunu aklınızda bulundurun. Kebabı turşu yapmanıza veya kesmenize gerek yok. Evet, bu işte tecrübeli bir usta ile anlaşmak en mantıklısı. Ama işini bilirsen, her zaman para kazanırsın. Bilinmeyen patronlar, onları çalıştıran ustalar tarafından kandırılır. Bu birçok meslek için geçerlidir. Bu nedenle işin bilgisine sahip olmak ve ustayı yönlendirmek size avantaj sağlar.

Diğer seçenek ise kebapçıyı devralmak olabilir. Ancak, bu seçeneği değerlendirmek için, yönlendirme aşaması boyunca otomobil bayiliği sunan şirketleri destekleyin. Yazının sonunda kebapçı sunan firmalar hakkında detaylı bilgi paylaştım.

Kebap dükkanı nasıl açılır

 

İlk olarak, ne kadar sermaye ayırmak istediğinize karar verin. Bir alt başlıkta tavuk kebap dükkanı açmanın maliyetinden bahsetmiştim. Tahsis edilecek sermaye limitini ne kadar arttırırsanız, bu işteki avantajınız o kadar büyük olur. Elbette kullanılan sermayenin üst sınırı bölgenize ve rakiplerinizin durumuna göre belirlenmelidir.
Yol haritasının zamanı geldi. Bir şey elde etmeden önce bir yol haritası oluşturmanız gerekir. O yüzden oturup A’dan Z’ye tüm aşamayı ne yapacağınız konusunda planlamalısınız. Bu planlama, çalışırken etrafa savrulmaktan kaçınmak için çok önemlidir. gibi tüm aşamaları yazın. B. Mağaza açılışı, tasarım, dekorasyon, 1 yıllık ve 5 yıllık planlar.
Şimdi mağazanın nerede açılacağını belirtin. Bulunduğunuz yerde mağaza açarken öncelikle yaya trafiği olan ve rekabetin az olduğu mağazaları tercih etmelisiniz. Tabii böyle bir yerde tavuk kebap dükkanı açmak için ana cadde üzerinde bir yer bulmanız gerekiyor. Ara sokak olabilir. Ancak okul caddesi veya fabrika yakını gibi yerlerden uzak durulması tavsiye edilir.
Bir işletme bulup kiraladıktan sonra doğrudan vergi kodu için başvurun. Muhasebeci ile bu konuda anlaştıktan sonra vergi levhasının muhasebeci ile elinize ulaşması 1 gün sürmektedir.
Vergi kodunu aldıktan sonra yenileme aşamasına geçebilirsiniz. Bu tür atölyelerde ne kadar az onarım yapılırsa o kadar avantajlıdır. Sonuçta, bir bakkal gibi, paranızı mallara değil dekorasyona yatırıyorsunuz. Yani iflas ederseniz, mülkün sahibi olmadığınız için paranız tesisle birlikte gitmiş olur. Bu yüzden yeni binalarda bulacağınız dükkanlarla küçükten başlamalısınız. Bu kural franchise için geçerli değildir.
Tüm tadilat ve dekorasyon işlerini tamamladıktan sonra iç mekan malzemelerinin alımı için bir ustadan randevu alınız. Yani kebap, kebap ocağı vs. Ürünler için bir ustaya danışmak işi bilen birine sormak demektir. Satın almak ve mağazaya koymak için ürünlere usta ile karar verin.
Döner kebabı hazırlama zamanı. Artık shawarma yapmayı, yani nasıl giyeceğinizi bilmiyor olabilirsiniz. Ancak tadı farklıdır. Bu konuda usta olabilirsiniz. İster gömlek yağı ister kuyruk yağı kullanılır, baharat nasıl kullanılır, ister döner ister döş kullanılır, tüm bunları döner ustasına mutlaka anlatmalısınız.
Tüm kurulum aşamasını tamamladığınızda, açılış aşamasının zamanı geldi. Artık müşterilerinizle tanışmaya hazırsınız. Birçok kebapçı bir organizasyon firması ile anlaşma yapar ve kebabı ilk gün ücretsiz verir. Sen de aynısını yapabilirsin. Bedava kebap alanlar müşteriniz olmasa da ilk gün ses çıkarmanız çok önemli.
İşe devam etme ve büyütme zamanı. Bu işte bir gülümsemeniz, zevkiniz veya hijyeniniz yoksa ilk gün kapatın. Müşterilerinizi önemsiyor ve hizmette kusursuz olmaya çalışıyorsanız başarılı bir iş hayatı sizi bekliyor. İyi usta bulmak zor.

Okuyun: Bir işe başlamadan önce bilmeniz gerekenler

Tavuk Dönerci dükkanı açmanın maliyeti

Ortalama bir tavuk kebap dükkanı açmanın maliyeti 40.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir. Bu maliyetler için herhangi bir üst sınır yoktur. Maliyet pozisyonunu etkileyen en önemli faktör bulunduğunuz yer, işletme büyüklüğü ve dekorasyon maliyetlerinizdir. Kebapçı açma maliyetini daha düşük bir limite indirmek de mümkün. Ancak bu, kaliteden ödün vermenize ve ucuz bir görünüme sahip olmanıza neden olur.

İlk etapta kebapçıların ortalama maliyeti aşağıdaki gibidir. ( Kira: 3000 )

Kira depozito komisyonu = 9 bin TL

Lisans nakit Diğer giderler = 7 bin TL

Demirbaş Alımı = Minimum 10.000 TL – 30.000 TL

Mağaza dekorasyon maliyeti = minimum 10.000 TL – 30.000 TL

Gider rakamları asla sizin hesapladığınız şekilde çıkmaz. Ayrıca bir çok masrafa girersiniz. Bu yüzden bunun için ek bir sermaye bütçesi oluşturun.

Okuyun: Yeterli sermayeniz yoksa bu makaleyi okumalısınız.

Bir kebapçı ne kadar kazanıyor, karlı mı?

Günlük 1000 TL ciro yapan kebapçı, ayda ortalama 10.000 TL ile 15.000 TL arasında net kar bırakıyor. Tavuk shawarma ile yaptığınız harcamalara bağlı olarak kar marjı %80 ile %200 arasında değişmektedir. İşçilik maliyetleri, malzeme kalitesi, dükkan kirası, kullandığınız ürünler net karınızı gösterir.

Amacınız asla daha fazla kar elde etmek olmamalıdır. Böyle düşünüyorsanız ekmeğin üzerine döner koymanıza gerek yok, üzerini çizmeniz gerekiyor. Kâr marjını artırmaya çalışmak, kaliteden ödün vermek veya getirileri fahiş bir fiyata satmakla sonuçlanır. Hangi işi yürütürseniz yönetin, amaç satış miktarını ve gelen müşteri sayısını artırmak olmalıdır.

Müşteri sayısını arttırmayı tercih eden bir kebapçının kadayıf satışına başlayarak gelirini arttırdığını gördüm. Yani kazancı artırmak için peçete dağıtmaya, daha az kebap koymaya, kebabı bayat ekmekle vermeye gerek yok. Aksi takdirde kaybeden siz olursunuz.

Tavuk Dönerci dükkanı açmak için gerekli belgeler

 • sertifika fotokopisi
 • SGK Giriş Beyannamesi
 • sabıka kaydı
 • Kiraya vermek
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • 2 pasaport sahibi
 • İtfaiye Uyum Raporu
 • Oda Kayıt Belgesi
 • Operasyonel Sertifika
 • kartvizit

Gerekli belgeler ait olduğunuz belediyeye göre değişiklik göstermektedir. Bunu yapmanın en iyi yolu belediyeye gidip onay ofisinden gerekli belgelerin bir listesini almaktır.

Tavuk dönerci bayileri sunan şirketler

 • paşa kebabı
 • baba döner
 • Bodrum kebap restoranı
 • Etibeyaz döner
 • sevinç shawarma
 • kral döner
 • pirinç shawarma
 • Hatay Döner
 • Bolke’nin kebap dükkanı
 • Toku kebabı
 • Kupa döner

Döner dükkanı aksesuarları

 • Doğalgazlı döner kebap
 • ambalaj malzemeleri
 • dekorasyon ürünleri
 • kebap makinesi
 • sıcak ekmek kızartma makinesi
 • sos ısıtıcısı
 • Marul ve sebzeler için kaplar
 • masa sandalye
 • Baharatlı, tuzlu vb.
 • ayran makinesi

Bu malzemeler artmaya devam edebilir. Ama tek yapmanız gereken rakip kebapçılara gidip malzemelere bakmak. İhtiyacınız olanı alırsınız, ihtiyacınız olmayanı değil.

 

Tavuk Dönerci restoranı açmak isteyenlere öneriler

Tavuk kebapçıları her yerde olabilir. Yan yana 3 dükkân kazandığını gördüm. Bu nedenle, bu işin geleceği her zaman parlaktır. Elbette yan yana durmak zorunda değilsiniz.
Hijyen ve kaliteden ödün vermeyin. Amacınız büyüyüp 2. ve 3. mağaza açmak ise bunu sağlayacak olan kalite ve hizmettir.
Paket servisini kullanın. Bisikletçilerle uğraşmak zor ve pahalıdır. Katılıyorum ama sektörde iyi olan insanlar var.
Personele ödediğiniz maaştan kaçmayın. Gerekirse fazladan 1000 TL ödeyin ve en iyilerle çalışın. Personel, tadın ardından size para kazandıracak.
Daima rakip kebapçıları takip edin. İyi taraflarını al ve kötü taraflarından kurtul.
Müşteri için her zaman iyi bir elin olsun. En iyi pazarlama, müşteri tarafından yapılandırılandır. Bunu yaparsanız başarılı olursunuz.
Bir işe başlama şekliniz gerisi nasıl çalışır, bu nedenle profesyonel bir başlangıç ​​için uç cihazlarla çalışmaya dikkat edin. Tüm ciro ve satışlarınız kayıt altına alınır. Her bir üründen günde ne kadar sattığınızı bilin.

Tavuk kebapçı nasıl açılır, kebapçı açmanın maliyeti ve kebapçıdan aylık gelir başlıklı yazımızın sonuna geldik. Beğenirseniz yorum yaparak bize destek olabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz