Yaz Aylarında Ne İş Yapılır Diyenlere Para Bastıracak Öneriler

Yaz sıcakları yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı. İç Anadolu şehirlerimizde dahi güneş iyiden iyiye kendini göstermişken kıyı şeridi bölgelerinde insanlar denizlere akın etmeye başladı bile. Yaz aylarında tatil yapıp dinlenmek isteyenler olduğu gibi, bu 3 aylık süreçte nasıl para kazanırım diye düşünenler de var 🙂 Yaz aylarında ne iş yapılır diyenlere biz de birkaç tane tavsiye vermek istedik ve yazın size para bastıracak iş fikirlerini listeledik.

Yüzme Eğitimi Vermek

yüzme eğitimi vermek

Yazımıza ilk olarak sermaye gerektirmeyen bir iş ile başlamak istedik; yüzme eğitimi vermek. Bu iş için elbette sizin iyi derecede yüzme bilmeniz ve yüzme teknikleri hakkında bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Tüm bunlar bende var ve yüzme dersi vererek para kazanmak istiyorum diyorsanız internette ilan yayınlamanızı tavsiye ederiz. Sahibinden.com platformunda yüzme eğitmenliği dersi ilanı vererek kendinize müşteri bulabilirsiniz. Müşterileriniz ile çalışma saati X TL şeklinde anlaşıp yaz aylarında iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Dövmecilik Yapmak

dövmecilik yapmak

“3 ay boyunca sahil kenarında hem denizin keyfini çıkarmak, hem de parayı vurmak istiyorum” diyorsan hemen Tattoo (dövme) yapmayı öğren ve dövme ekipmanlarını hazırla. Yazlık bölgelerde para kazandıracak işler arasında en çok para kazanacağınız iş fikri budur. Yaz tatili döneminde tatilciler dövme yaptırmaya merak sararlar ve büyük bir çoğunluğu kalıcı veya geçici dövme yaptırırlar. Bu pastadan sen niye payını almayasın ?

Limonata Satışı

Limonata satışı

Sıcak yaz günlerinde ferahlamak isteyen insanlar bir parça ağaç gölgesi altında serinlemek istiyorlar. Büyük şehirlerde yaşayanlar artık onu da bulamıyor aslında 🙂 Sıcak güneşin altında kalan insanlar için limonata üretip satmak oldukça mantıklı bir iş olacaktır. Ev yapımı doğal limonatanızı yapın ve seyyar bir araba ile park, bahçe gibi yerlerde dolaşın.

Dondurmacı Açın

dondurmacı açın

Şimdiye kadar önerdiğimiz işler ya sermayesiz yapılacak işlerdi ya da seyyar satış fikirleriydi. Cebimde xx.xxx TL kadar sermayem var bir dükkanım olsun diyorsanız dondurmacı dükkanı açmayı düşünebilirsiniz. Yaz gününde en çok satış yapan dükkan fikirlerindendir. Çocuklar, bebekler, anneler ve babalar herkes dondurma tüketir. 25 bin lira kadar bir sermaye ile dondurma işine girişebilirsiniz. Sezonluk olan bu iş fikriyle iyi kar elde edeceksiniz…

BUNU DA OKUYUN: Dondurmacı Açmak – Dondurma Dükkanı Maliyeti ve Sektörün İpuçları

Yaz aylarında ne iş yapılır diyenlere sunduğumuz bu 4 iş önerisi ile herkes az çok demeden para kazanabilir. Yaz sezonu 3 – 6 arası süren bir süreçtir ve bu süreçte iyi paralar kazanmanız sizin elinizdedir. Vermiş olduğumuz iş önerilerinden birini değerlendirerek çalışmaya başlayın ve yazın parayı toplayın.

Mesaj Bırakabilirsiniz