Sokakta Satılabilecek Popüler Ürünler – Sokakta Seyyar Satıcılık

Şu sıralar ofis hayatından sıkılan ve kendi işini yapmanın hayalinde olan pek çok kişi var. Yaz aylarına girmemiz nedeniyle de herkes ofisindeki işinden sıkılmış vaziyette. Herkesin dillerinde “istifayı basalım simit satalım onurlu yaşayalım” sözleri dolaşıyor. Eğer siz de o kişilerden birisiyseniz yazımızdan oldukça yararlanacaksınız. 5 – 10 bin lira kadar sermayeniz varsa sokak satıcılığı – seyyar satıcılık tam sizlere göre demektir. “Satmak bizim işimiz, sen ne satacağız ondan bahset” diyorsanız okumaya devam ediniz. Sizlere önereceğimiz 7 seyyar satış fikri ile hemen para kazanmaya başlayacaksınız.

Dilimlenmiş Karpuz/Kavun

dilimlenmiş karpuz satmak

Haziran ayının ortalarındayız ve havalar iyiden iyiye ısınmaya başladı. Sıcaktan bunalan insanlara seyyar olarak karpuz veya kavun satmayı deneyebilirsiniz. Soğuk bir karpuz/kavuna kimse hayır demeyecektir. Dilimlenmiş karpuzları tane usülü satarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. Bu işi yapacak olanlar Bodrum, Antalya, Ayvalık vb. gibi turistik tatil bölgelerinde yaparlarsa daha iyi kazanç elde ederler.

Bardakta Mısır

bardakta mısır satılabilir

Çok uzun zamandır yapılan bir iş; bardakta mısır satmak. Seyyar satıcıların değişmez işleri arasında yer alıyor. Bardak başına 2 TL ila 4 TL arası kazanç elde ediliyor. İhtiyacınız olan şeyler bardakta mısır arabası satın almak ve mısırları pişirip satmak. Yaz aylarında yapmak için pek uygun bir iş değil ama kışın oldukça fazla talep gören bir iştir. Bardakta mısır satarak aylık 3 bin – 5 bin TL arası kazanç elde edilebilir.

BUNU DA OKUYUN: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Kazanılır

Külahta Dondurma

dondurma

Yaz aylarında en çok kazandıran işlerden birisi elbette dondurma satmaktır. Hele birde sıcaklıkların 35 derece civarlarında olduğu aşırı sıcak bölgelerde iseniz para sayma makinenizi hazırlayın deriz 🙂 Yaz aylarında parayı vurmak istiyorsanız seyyah dondurma arabası ile satış yapmalısınız. Küçük çocuklar ve ailelerine dondurma satmak sizin için çok zor olmayacaktır.

Pamuk Helva

pamuk helva

Pembe, sarı renkte pamuk helvaları çocukluğunuzda mutlaka yemişsinizdir. Sokak sokak gezen pamuk helvacılar da bu iş sayesinde iyi para kazandılar. Geçmiş dönemlerde daha çok olan seyyar pamuk helvacılar günümüzde oldukça azalmış durumda. Bu piyasayı biraz hareketlendirmek için pamuk helva işine girebilirsiniz. Küçük çocuklar hala pamuk helva satın almaktadır.

Tulumba Tatlısı

tulumba tatlısı

Tulumba tatlıları sokak arasında satılmaya devam ediyor. Geçmiş yıllarda her köşebaşında bir tulumbacı mutlaka olurdu. 2019 yılında pek fazla tulumba tatlısı satan göremiyoruz ama bu sektörden de iyi kazanç elde etmek mümkün.

Tavuklu Nohutlu Pilav

tavuklu pilav

Sokakta yenilen pilav/ayran ikilisinin tadı unutulmazdır. Evde yaparsınız ama dışarıda yenilen pilav kadar lezzetli olmaz. Bu nedenle seyyar pilavcıların önünde kuyruk oluşturup o lezzetin peşinde koşan pek çok kişi var. “Benim elim lezzetlidir çok iyi pilav yaparım” diyorsanız seyyar pilav satmayı düşünebilirsiniz. Bir çok seyyar pilavcı gün içerisinde deli para kazanıyor.

BUNU DA OKUYUN: Seyyar Pilav Satarak Para Kazanmak – Maliyet ve Karlılık [Analiz]

Kestane

seyyar kestane

Soğuk kış günlerinin en popüler yiyeceklerinden birisi kestanedir. Odun/kömür ateşinde pişmiş bir kestaneyi herkes afiyetle yer. Kestane işi de kışın seyyar olarak yapılabilecek işlerdendir. İşe yatırım maliyetinin düşük olması sizin için büyük bir avantajdır. Bir kaç bin lira ile bu işe başlayabilirsiniz. Ama şehir mafyası ile başınız derde girebilir 🙂

Mesaj Bırakabilirsiniz