Köylerde arabayla ne satabilirim? Panelvan araçla gezerek toptan satılacak 5 fikir

Elindeki sermayeye göre ufak çaplı ticarete atılmak isteyen kişiler dükkan açma sürecinde çok yıpranıyor. Dükkanın kirası, tadilatı, vergisi algısı derken ceplerindeki sermayeyi tüketiyorlar. Bu nedenle de az bir sermayesi olan kişiler ticaretten kaçınıyor ve şansına küsüyor. Fakat bir dükkan açmayı gerektirmeyen ticaret işleri de yok değil. Doblolu eniştenizin aracına ürün yükleyip geze geze bir şeyler satabilirsiniz 🙂 “Ohh hem gezeceğiz hem de para kazanacağız mis gibi iş” diyorsanız yazımızda size güzel fikirler vereceğiz. Araba arkasında ne satabilirim diyenler için 5 adet iş tavsiyemiz sizlerle.

Araba Arkasında Ne Satılır? Satış Nasıl Yapılır?

araba arkasında nasıl satış yapılır

İlk olarak kendinize kapalı veya açık kasalı, geniş bağajları olan bir araç bulmalısınız. Panelvan veya Doblo tipi araçlar işinizi görecektir. Ayağınızı yerden kesecek kadar bir araba alın ve depoyu doldurun.

Kendinize güzergahlar belirleyin. Araba ile dolaşacağınız için ürünleri vatandaşın ayağına götüreceksiniz. Burada dikkat etmeniz gereken şey satacağınız ürünlere ulaşımı kısıtlı olan noktaları tercih etmenizdir. Türkiye’de köylerin durumu ortadadır. Genellikle yaşlı kesimin yaşadığı köylerde market, giyim vb. işletmeler oldukça azdır veya hiç yoktur. Bu durumu avantajınıza çevirin ve civar bölgedeki köylerde satışa başlayın. Peki ne satacağız ? İşte sizlere 5 satış tavsiyemiz;

Market Ürünleri

market ürünleri

Türkiye’nin çoğu köyünde doğru düzgün gıda ürünlerine ulaşma imkanı yoktur. Köylerin çoğunda market, bakkal olmadığı için köylü vatandaşlar genellikle bu ihtiyaçlarını aylık, haftalık olarak merkez ilçe veya kasabadan karşılar. Eğer civarda bu tarz bir durumu keşfettiyseniz hemen bir kamyonet içerisine en çok kullanılan market ürünlerini yükleyin ve satışa başlayın. Köylülerin en fazla satın aldığı ürünler; tüp, yağ, şeker, un, tuz, çay, ekmek, ikramlık yiyecekler ve benzerleridir.

Kuruyemiş

kuruyemiş ürünleri

Türk milleti olarak çayın yanında kuruyemiş yemeden duramayız. Çay, kahve içerken illaki yanında yiyecek bir şeyler ararız. Buradan hareketle Doblo tipi aracınızda kuruyemiş satmayı düşünebilirsiniz. Kar marjları bu işte de oldukça yüksektir. Köy, kasaba gibi bölgelerimizde çekirdek, tuzlu fıstık, fındık, ceviz, antep fıstığı vb. ürünlere oldukça yüksek talep vardır. Köylüler bu ürünlerin tazesine ulaşmakta sıkıntı yaşadığı için size büyük bir kar fırsatı sunacak, satış arabanızın önünde sıraya geçecektir 🙂

Ekmek & Simit

ekmek simit

Size belki şaka gibi gelecek ama artık köylerde yaşayan vatandaşlarımız bile kendi ekmeklerini yapmıyor. Köylülerimiz de tıpkı şehirli insanlar gibi ekmekleri artık bakkaldan satın alıyor. Fakat köye düzenli olarak ekmek gelmiyorsa biraz sıkıntı yaşıyorlar 🙂 Bu da sizin için bir fırsattır. Fırından taze ekmekleri ve simitleri yüklenip köylere giderek satış yapabilirsiniz.

Giyim Ürünleri

giyim ürünleri

Köyde her şeye ulaşımın sorunlu olduğunu sizde bilirsiniz. Özellikle giyim ürünlerine Türkiye’nin bir çok köyünde ulaşılmaz. Kışın ne ceket, ne çorap bulabilirsiniz. O halde bu da sizin için bir fırsat demektir. Kalabalık nüfusa sahip olan köyleri dolaşarak ceket, pantolon, yelek, kazak, iç çamaşırı, çorap satabilirsiniz.

El Aletleri veya Tarım Aletleri

el aletleri

Köyde eğer bir nalbur & hırdavatçı dükkanı yoksa ki büyük ihtimalle yoktur köylüler büyük sıkıntı yaşarlar. İhtiyaçları olan el aletlerini veya tarım için kullanacakları aletleri ilçe merkezinden almak zorunda kalır. Onların bu ihtiyaçlarını gidererek de iyi bir kazanç sağlayabilirsiniz. Aracınız ile çeşitli hırdavat, nalbur ürünlerini bu köylerde satabilirsiniz. Tornavida ve matkap setleri, alyan takımı, anahtar takımı, elektrikli testere, boya vb. aklınıza ne geliyorsa artık alın ve satın.

Mesaj Bırakabilirsiniz