Zara franchise bedeli 2022 (Şartları, nasıl açılır, isim hakkı ücreti)

Amancio Ortega ve Rosalía Mera tarafından 1975 yılında kurulan Zara, dünyanın en köklü giyim mağazaları arasındadır. Türkiye’de de hizmet veren Zara, ilk etapta İspanya’da kurulmuştur. Zara’nın 1975 yılından bugüne dek geldiği noktaya bakılırsa, günümüzde dünyanın en büyük 3 markası arasında yer almaktadır. Zara’nın elde ettiği bu başarı, markanın yatırımcılar tarafından da ilgi görmesini sağlamaktadır. Bu nedenle bayilik alma söz konusu olduğunda, Zara akla gelen ilk isimlerden birisidir.

Zara’nın dünyanın en büyük 3 markasından biri olmasına bağlı olarak, bayilik için koyduğu bazı şartlar vardır. Zara bayilik almak isteyenlerin öncelikle bu şartları yerine getiriyor olup olmadığına bakmaktadır. Eğer şartlar sağlanıyorsa, Zara markası adına bir bayilik açılabilmektedir.

Tudors Bayilik Şartları, Ücreti

Zara Bayilik Şartları Nelerdir?

Dünyanın önde gelen isimlerinden birisi olan Zara’nın bayilik şartları, yatırımcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alır. Buna bağlı olarak Zara bayilik şartları neler diye bakıldığında;

 • Bulunulan şehirdeki AVM’ler arasında, en büyük AVM’lerden birinde dükkan sahibi olunması
 • Eğer mağaza cadde üzerinde olacaksa, caddenin işlek olması
 • Giyim sektöründe daha önce 4 yıllık bir deneyime sahip olmak
 • Açılacak olan mağazasının en az 400 metrekare genişliğe sahip olması
 • Yapılan satışların tümünden %3’lük katılım bedeli verilmesi
 • Markanın belirlediği ismi kullanabilmek için talep edilen ücretin ödenmesi

Bu şartların sağlanması halinde, marka adına açılacak mağazaya izin vermektedir.

Tek Balık Bayilik Şartları, Ücreti

Zara Franchise Bedeli Ne Kadar?

zara franchise ucreti

Dünya çapında bilinen bir marka adına bir işletme açılacağı zaman, yatırımcıların öncelikle franchise bedeli ödemesi gerekmektedir. Franchise bedeli her markada değişiklik gösterir. Bu nedenle hangi marka adına bir mağaza açmak istiyorsanız, o markanın ne kadar beden ödediğini araştırmanız gerekir.

Söz konusu Zara olduğunda talep edilen franchise bedelinin, 400 bin TL civarında olduğunu bilinmektedir. Bu ortalama bir ücret olmakla birlikte, ücret mağazanın açılacağı şehre göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada mağazanın genişliği de rol oynar. Bununla birlikte Zara reklam bedellerinin binde 3’ünü ve satışların da %3’ünü talep etmektedir.

Tavuk Dünyası Bayilik Şartları, Ücreti

Zara Bayiliği Nasıl Alınır?

Zara bayiliği almak isteyen birisinin yapması gereken bazı şeyler vardır. Tüm şartların sağlanıyor olması halinde, kişilerin ikinci aşamaya geçmesi ve artık bayilik için başvuru sürecini başlatması gerekir. Zara bayiliği almak için;

 • Öncelikle yetkililerle iletişim kurulması gerekir. Onlar sizinle birebir bir görüşme yapar ve sağlanması gereken şartların sağlanıp sağlanmadığına bakarlar.
 • Bayilik başvurusu için internet üzerinden herhangi bir form doldurma işlemi kabul edilmemektedir. Bu nedenle görüşmenin birebir yapılması istenir.
 • Bayilik almak için resmi internet sitesine girip, iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Ayrıca Zara sadece şu illerde mağaza açılabilmesine izin vermektedir;

 • İstanbul
 • İzmir
 • Ankara
 • Antalya
 • Bursa
 • Konya
 • Adana

Bu iller dışında başka bir ilde bayilik açmaya izin vermemektedir.

Takıştır Bayilik Şartları, Ücreti

Zara’nın Kaç Tane Bayisi Var?

zara bayi sayisi

Giyim şirketleri arasında dünyanın en büyük 3 isminden birisi olarak, Zara pek çok ülkede bayiye sahiptir. Yatırımcıların da aklına ilk gelen isimlerden birisi olması ile dikkat çeker. Buna bağlı olarak Zara bayi sayısı dünya genelinde son verilere göre 2 bin 200’ün üzerine çıkmayı başarmıştır. Ülkemizde Zara’nın sahip olduğu bayi sayısına bakıldığında, yine son verilerde 42 mağaza olduğu bilinmektedir. Zaman içerisinde de bu sayısının arttığı tahmin ediliyor.

Samsung Bayilik Şartları, Ücreti

Zara Bayilerinin Çalışma Saatler

Dünya genelinde 88 ülkede mağazası bulunan Zara, ülkemizde en çok ziyaret edilen isimler arasında yer alıyor. Bu nedenle insanlar mağazanın çalışma saatlerini merak edebiliyorlar. AVM içi çalışma saatlerine bakıldığında, Zara’nın AVM’lerin açılış ve kapanış saatiyle aynı saatlerde çalıştığı görülüyor. Bu dilim genellikle 09:01 – 22:01 oluyor.

AVM dışı açılış ve kapanış saatlerine bakıldığında da sabah 10:01’de açılıp, 22:31’e kadar hizmet vermeye devam ettiği görülüyor.

Zara Müşteri Hizmetleri İletişim

Zara müşteri hizmetleri telefon numarası ülkemizde 0 800 211 10 02 numarasından hizmet vermektedir. Markadan yapılan alışverişlerle alakalı her türlü bilginin bu numaradan alınabileceği gibi, bununla birlikte markaya dair merak edilenler de yine müşteri hizmetleri aracılığı ile öğrenilebilir. Ayrıca mağazanın resmi internet sitesine girip, iletişim bölümüne baktığınız zaman, bir canlı destek biriminin de olduğunu görebilirsiniz.

Mesaj Sayısı(4)

 1. Av Ahmet Öztürk
 2. İsmail gönüllü
 3. İsmail Gönüllü

Mesaj Bırakabilirsiniz