ATM Kiralama Fiyatları ve ATM Yeri Önerme İşlemi Nasıl Yapılır?

ATM alanlari kiraya veriliyor 820x440 1

 

ATM kiralama ücretleri nedir?

Bir konumunuz var ancak ATM konum önerisini nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Yoksa ATM kiralamanın şart ve koşullarının ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz yok mu? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevabını bu yazımızda sizler için derledik.

ATM kiralama fiyatları, özellikle artan talep ve banka şubelerinin yüksek yoğunluğu nedeniyle sıkışık olabilecek bölgelerde lüks perakende kiralama ile rekabetçi bir şekilde yükseldi ve bankaları daha fazla ATM alanı kiralamaya sevk etti.

Temel amacı ve genel kullanım alanı para çekmek olan ATM’ler, gelişen teknoloji sayesinde artık nakit çekme, nakit para yatırma, havale, EFT, vergi ödeme, kredi kartı işlemleri gibi çeşitli bankacılık işlemlerinde kullanılabiliyor ve işlemlerini kolaylıkla tamamlayabiliyor. .

Özellikle şubelerdeki havale, EFT gibi işlemlerde hem kuyruk hem de miktara bağlı yüksek işlem ücretleri, şubeler boşken bile bu işlemler için ATM’leri kullanmaya sevk ediyor.

Aslında bankalar bu gelişmeden oldukça memnun. Bankaların kredi ve özel bankacılık işlemleri için şube kullanmaları çok avantajlıdır ve bu sayede personel ve yönetim giderleri daha azdır.

ATM kiralamak için yeriniz var derken çevresinde yoğun trafik var ve bu bankaların bir başka ATM’si var ve bu bölgede gerçekten ATM ihtiyacı var diyorsunuz. ATM kiralama kategorisinde farklı bankaların nasıl kiraladığını ve başvuru formlarını inceleyebilirsiniz.

Ortalama ATM kiralama maliyeti nedir?

ATM’ler de normal dükkanlar ve evler gibi cadde, cadde ve mahallenin ters yönüne göre değişiklik gösteriyor. Şehir dışında ya da şehrin oldukça merkezi bir bölgesinde yer alması fiyatları oldukça etkileyen bir unsurdur. ATM kiralama fiyatları bu değişkenlere bağlı olarak önemli ölçüde değişse de artan talep ve düşük maliyetler nedeniyle kiralama fiyatları artık bazı lokasyonlarda mağaza kiralama fiyatları ile örtüşüyor ve hatta daha yüksek.

Metro ve alışveriş merkezlerinde ATM kiralama

Metro istasyonları ve alışveriş merkezlerindeki 5 m2’lik alan için bankalar yıllık 200.000 TL ile 500.000 TL arasında peşin olarak kira ödüyor. Buralar çok yoğun olduğu ve para yatırmak için AVM’leri tercih edenler olduğu için ATM’lerde de uzun kuyruklar oluşuyor. Bu açıdan ATM kiralama fiyatları oldukça yüksektir.

Bireysel ATM kiralama

Bir birey olarak, bir ATM için uygun ve yoğun bir yeriniz var. ATM yerinizi bir bankaya kiralamak istiyorsanız ve ATM kiralamanın maliyetini merak ediyorsanız, 2022’de bu tutar şehir dışı yerlerde yılda 30.000 TL, yoğun şehir merkezlerinde yılda 100.000 TL’ye kadar çıkacak. . Öte yandan AVM, metro gibi kalabalık yerlerde bankalar 500.000 TL’ye kadar kira veriyor. Cephe veya doğrudan arsa olarak kiralanabilen ATM’ler, mülk sahiplerini ATM kiralama yönüne yönlendiriyor. Bu fiyatların her banka için farklı olabileceğini hatırlatmak isteriz.

ATM kiralama koşulları

Ayrıca ATM slotu kiralayarak bankalara başvuru yaparken sizden bazı şartları sağlamanızı isteyeceklerdir. Bu, her mağazanın veya alanın ATM olarak kullanılamayacağı anlamına gelir. Varsayılan olarak ATM kiralama koşulları aşağıdaki gibidir;

  • yoğun bir caddede olmak
  • En az 5 m2 kullanılabilir alana sahip olmak
  • Alan yaşamak için uygundur
  • ATM’nin yapıldığı alan insanların görebileceği bir konumdadır.
  • Tapu yok

Bu şartları sağlayan bir yeriniz varsa, genellikle alanı olmayan bankadan kiralama başvurusunda bulunabilirsiniz.

Nasıl bir ATM konumu önerebilirim?

Diyelim ki bir ev veya iş yeri inşa etmek için çok küçük bir yeriniz var ama onu değerlendirmek istiyorsunuz. İşte bir ATM konumu önerme süreci. Bu çok basit bir işlemdir, bunu formdaki birkaç alanı doldurarak yapabilirsiniz.

  • isim soyisim
  • telefon numarası
  • Önerilen konum bilgileri
  • E-posta adresi

Sadece yazın, ardından formu gönderin ve yetkililerin aramasını bekleyin. Tüm bankaların web sitelerinde bir kiralama formu vardır ve hepsi oldukça basittir. Tek yapmanız gereken doğru bilgileri girdiğinizden emin olmak ve yetkililerin sizi aramasını beklemek. Bu arada, size yakın olmayan bir banka seçmek çok önemlidir. 10 metre ötede aynı bankanın ATM’si varsa başvurunuz işleme alınmaz bile.

Mesaj Bırakabilirsiniz