Başkasının kredi kartı borcunu ödeme nasıl yapılır? İşcep, Akbank, Granti, Halkbank, Vakıfbank

Gün içerisinde yaptığımız çoğu alışverişin ödemesini artık kredi kartları ile yapıyoruz. Nakit para taşıma gerekliliğini ortadan kaldıran kredi kartları tüketicilerin en iyi dostlarından birisidir diyebiliriz. Cebimizde para yokken dahi onu kullanabilir, içerisindeki kredi bakiyesini kullanarak ihtiyaçlarımızı karşılayabiliriz. Kredi kartının bu kadar avantajlı olması nedeniyle de birden fazla kart kullanırız. Böyle olunca da kart borçları birikir ve ödeme zamanı gelir. Birden fazla kredi kartı olan kişiler başka bankanın kredi kartı borcunu ödeme hakkında bazı sorular soruyorlar. A Bankasından B Bankasının kredi kartı borcu ödenir mi ? Ödenirse nasıl ödenir sıkça sorulan sorular. Biz de bunlara bu yazımızda yanıt veriyoruz.

Başka Bankanın Kredi Kartı Borcunu Ödeme

başka banka kredi kartı borcunu ödeme

İnternetin yaygınlaşması ile bankacılık işlemleri de kullanıcı lehine gelişmiştir. Eski tarihlerde uzun günler süren işlemler internet sayesinde kısa zamanda halledilebilmektedir. Başka bankanın kredi kartı borcunu ödeme için de internet nimetinden yararlanılabilir.

Pratik olarak bankanızın internet şubesi – mobil cep şubesinden kredi kartı borcunu ödeyebilirsiniz. Eğer akıllı telefonunuzda bankanızın mobil uygulaması yoksa Google Play Store’a girerek uygulamasını indirin ve kurun. Bankanızın mobil şubesine girdikten sonra Menü > Borç Ödeme (veya Ödemeler) > Kredi Kartı Borç Ödeme > Başka Banka Kredi Kartı Ödeme adımlarını takip ederek ödeme işleminizi yapabilirsiniz.

Başka bankanın kredi kartı borcunu ödeme işleminde dikkat edilmesi gereken nokta kredi kartınızın borç tutarını bilmenizin gerektiğidir. Başka bir bankadan ödeme yaparken o banka sizin kredi kartı borç bilgilerinizi otomatik olarak çekemez. Bu nedenle ödenecek tutar kısmına elle kendiniz bir para değeri girmelisiniz. O sebepten dolayı da kredi kartınızın ne kadar dönem borcu var veya kartınızın asgari ödeme tutarını ödeyecekseniz kartınızın asgari ödeme tutarı ne kadar bilmeniz gerekmektedir.

Ödenecek tutar kısmına borcunuzdan bir miktar fazla ücret yazmanız işlemin sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bankalar bazen kendi arasında transfer yaparken kesinti yapabiliyor. Bu durumda borç tutarının altında ödeme yapmış olmamak için borcunuzdan bir 10 TL civarı fazla ödeme yapmanız daha iyi olacaktır.

İşCep Başka Bankanın Kredi Kartı Borcunu Ödeme [NASIL YAPILIR]

En çok kullanılan bankalardan olan Türkiye İş Bankası’nın mobil bankacılık uygulaması İşCep üzerinden nasıl başka bankanın kredi kartı borcu ödenir resimli olarak sizlere anlattık;

işcep başka banka kredi kartını ödeme

Yukarıdaki adımları takip ederek İşCep uygulaması üzerinden farklı bankalardaki kredi kartınızın borcunu ödeyebilirsiniz. Oldukça basit işlemlerdir. Sadece 3dk içerisinde kredi kartı borcunuzu ödemeniz mümkün.

Mesaj Bırakabilirsiniz