Ziraat bankkart şifra alma 2023 (Kart ve mobil şifre belirleme)

Ülkemizin en köklü bankalarından olan Ziraat Bankası’nın kuruluş aşaması Osmanlı Devleti zamanına kadar gitmektedir. Osmanlı’nın son zamanlarında kurulan banka günümüzde milyonlarca vatandaşımıza hizmet vermekte. Devlet memurları, öğrenciler ve emeklilerin en çok kullandığı banka olan Ziraat Bankası’nda yeni hesap açmış olanlar Bankkart için nasıl şifre alacaklarını merak ediyorlar. Bu yazımızda Ziraat Bankası Bankkart şifresi alma işlemlerini açıklayacağız. Buradaki yönergeleri uygulayarak BankKart şifrenizi oluşturabilir ve kartınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.

BankKart Özellikleri

  • Türkiye’nin her noktasındaki Ziraat Bankası ATM’lerinden bakiye sorgulaması yapabilir, para çekebilir, geçmiş dönem ekstrelerinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Pos cihazları ile nakit paraya ihtiyaç duymadan BankKart ile ödeme yapabilirsiniz.
  • Visa, Mastercard ve Troy ambleminin olduğu her ATM’den paranızı çekebilirsiniz.
  • Anlaşmalı üye işyerlerinden taksitli alışveriş yapabilirsiniz (Bunun için hesabınızda Kredili Mevduat Hesabı’nın açık olması gerekir)
  • BankKart için yıllık hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Kartı aidatsız kullanabilirsiniz.

BankKart’ım Yok Nasıl Alırım ?

Ziraat Bankası hesabı olan herkes ücretsiz olarak BankKart da alabilirler. Ziraat Bankası hesabınız varsa ve kartınız yoksa 0850 258 00 00 no’lu Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerini arayarak BankKart başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka yetkilileri en kısa sürede kartınızı oluşturup adresinize teslim edeceklerdir.

Ziraat Bankası’nda hesabınız yoksa, hesap açmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası’nın herhangi bir şubesine giderek Ziraat Bankası müşterisi olurken sizinle ilgilenen Ziraat Bankası yetkilisine “BankKart almak istiyorum” talebinizi iletirseniz kartınız basılıp ev adresinize gönderilecektir.

Ziraat Bankası BankKart Şifresi Alma

Ziraat Bankası BankKart’ınız elinize ulaştıysa açtığınız zarfın içerisinde herhangi bir kart şifresinin olmadığını göreceksiniz. Müşteri bilgilerini korumak amaçlı kartınız şifre belirlenmeden gönderilir ve şifreyi sizin belirlemeniz istenir. Ziraat Bankası BankKart şifresi alma işlemleri 3 farklı yolla halledilebilir.

  • ATM ile
  • İnternet Şubesi ile
  • SMS ile

Bu 3 yöntem ile şifrenizi kolayca oluşturabilirsiniz. Bizim önereceğimiz ise en basit yolu olan SMS ile BankKart şifresi almaktır.

SMS ile BankKart Şifresi Alma: Ziraat Bankasına vermiş olduğunuz telefon numaranız üzerinden aşağıdaki şekilde bir mesaj atmanız yeterlidir.

SIFRE yazıp her birinin arasında boşluk bırakarak “Kartınızın son 6 hanesi, Anne Kızlık Soyadınızın son 2 harfi veya Doğum Yeriniz, kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodu” bilgilerini yazıp 4757‘ye göndermelisiniz.

Anne kızlık soyadınız veya doğum yerinizde Türkçe karakter varsa büyük-küçük harf ayrımı olmadan Türkçe karakterler ile yazılmalıdır. Aşağıdan örnek kullanımı görebilirsiniz.

Örnek: SIFRE 123456 MUĞLA 123

Sms’i doğru bir şekilde gönderdikten kısa bir süre sonra Ziraat Bankası size SMS ile BankKart şifrenizi gönderecektir. Bu işlem sonucunda kartınız aktifleşir ve ATM’de kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz