Euro’ya en yüksek faiz veren bankalar 2023! Hangi banka fazla faiz veriyor?

Avrupa Para Birimi olan EURO ülkemizde en çok kullanılan döviz cinslerinden birisidir. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımız genellikle Euro kazanç elde ettikleri için bu birikimlerini Türk bankalarından değerlendirmek ve birikimlerinden faiz geliri elde etmek istiyorlar. Dolar sonrasında ülkemize en çok kullanılan yabancı para birimi olduğu için pek çok banka Euroya yüksek faiz oranları sunuyor. Biz de bu yazımızda Euroya en yüksek faiz veren banka 2022 yılında hangi bankadır ? Euro mevduatlarına en yüksek faizi hangi banka verir anlatmaya çalışacağız.

Euroya En Yüksek Faiz Veren Banka 2022

euro en yüksek mevduat faizi

Yazımızda Mart 2022 tarihi itibarıyla 10.000 Euro mevduata 32 günde hangi bankanın en çok faizi verdiğini göstereceğiz. Yazımızda bahsettiğimiz herhangi bir bankadan Euro Vadeli Mevduat Hesabı açarak Avro birikimlerinizden faiz geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

İşte en yüksek faizden en aza doğru Euroya en yüksek faizi veren bankalar;

Burgan Bank

Euroya en yüksek faiz veren banka 2022 yılında Burgan Bank’tır. Mevduat miktarını arttırabilmek için yüksek faiz oranları ile müşterilerini cezbetmeyi amaçlayan Burgan Bank 10.000€ mevduatınıza %1.50 faiz oranı veriyor. Piyasadaki en yüksek rakam olan bu oran ile 10 bin euro mevduatı olan bir kişi 32 günde yaklaşık 10€ mevduat getirisi elde edebiliyor. Bu avantajlı faiz oranlarından yararlanmak için hemen en yakın Burgan Bank şubesine uğrayarak vadeli euro hesabınızı açabilir ve faiz kazancı elde etmeye başlayabilirsiniz.

ICBC Bank

Euro mevduatlarına en yüksek faizi veren 2. banka ICBC Bank’tır. Pek çok kimse tarafından bilinmeyen bu banka oldukça büyük Çinli bankacılık devinin Türkiye iştirakidir. Oldukça güvenilir bir banka olan ICBC Bank 2022 yılında euro mevduatını getirene %1.25 faiz veriyor. 32 günde 10 bin avro mevduatınız için vergiler düştükten sonra net 9€ mevduat faizi geliri elde edebileceğiniz bankadan hemen bir hesap açabilir ve vadeli euro mevduatınızdan gelir elde edebilirsiniz.

ING Bank

Euroya en yüksek faiz veren banka 2022 listemizin 3.sırasında Hollandalı ING Grup’a ait olan ING Bank yer alıyor. Hoş geldin faizi kapsamında yeni müşterilerinin euro mevduatların %1.00 faiz veren ING Bank bu faiz oranını 10 bin euro ve 32 gün vade için veriyor. Güvenilir ve kaliteli bir banka ile çalışmak ve Euro mevduatınıza yüksek faiz almak istiyorsanız ING’li olmanızın vakti gelmiş demektir.

Halkbank

Ülkemizin en büyük bankalarından birisi olan Halkbank’da euro mevduatlarınıza iyi faiz vermeyi vaad ediyor. Yeni müşterilerinin 10 bin avro birikimlerine 32 günde %1.00 oranından faiz veren banka vadeli döviz hesabı açmak isteyenleri şubelerine davet ediyor. Elinizde hatrı sayılır bir avro birikimi varsa Halkbank da değerlendirebileceğiniz seçenekler arasında yer alıyor.

Listemizde 4 adet bankayı inceledik ve sizler için euroya en yüksek faiz veren banka 2022 yılında hangi bankalardır tespit etmiş olduk. Buna göre öncelikli tercihlerimiz sırasıyla Burgan Bank, ICBC Bank, ING Bank ve Halkbank olacaktır.

Listemizde Euroya %1’in altında faiz veren bankaları incelemeye almadık. Pek çok popüler ve büyük banka %1’in altında faiz oranı verdiği için bu listeye katılmamıştır.

Mesaj Bırakabilirsiniz