Multinet para çekme, bozdurma, nakite çevirme ve aktarma 2023

İş yerlerinde işçilerin yemek ihtiyaçlarını karşılaması için verilen Multinet kartlar tıpkı bir kredi/banka kartı gibi çalışıyor. İş yerinden aldığı kartla dışarıdan yemek yemeyen, Multinet bakiyesini harcamayan kişiler kartın içerisindeki parayı nasıl nakite dönüştürebileceklerini merak ediyorlar. Bu konumuzda Multineti paraya çeviren yerler nerelerdir, Multinet bozdurma işlemleri nasıl yapılır sizlere anlatacağız.

Multinet kartlar çalışanlara işveren tarafından yemek yeme ihtiyaçlarını karşılaması için verilse de pratikte bu kartların bir banka/kredi kartından bir farkı yoktur. Mutlinet içindeki para tıpkı diğer kartlarda olduğu gibi “anlaşmalı iş yerlerinde” kredi kartı gibi kullanılabilir.

Multineti Paraya Çeviren Yerler

multineti paraya çevirme

Multinet kartınız içerisindeki parayı nakit paraya dönüştürmek istiyorsanız yapmanız gereken şey Multinet kabul eden herhangi bir iş yeri ile görüşmeniz ve “Multinet Bozdurma” talebinizi belirtmenizdir. Bu işlem tamamen sizin hakkınızdır ve yasal olarak bir sıkıntı doğurmayacaktır. Bunu kabul eden bir çok işletme var ve bu kişiler belli bir komisyon karşılığında Multinet’inizin içerisindeki bakiyeyi bozuyorlar, paranızı size elden nakit olarak veriyorlar.

Böylece acil nakit para ihtiyaçlarınızda Multinetinizi tıpkı bir kredi kartı gibi kullanabilir ve içerisindeki parayı çekmiş, ihtiyaçlarınızı karşılamış olusunuz.

Multinet bozdurmak için çoğu iş yeri %10 ila %20 arası bir komisyon talep etmektedir. Bu rakam 500 TL multinet bakiyesi için 50 ila 100 TL arası bir komisyona denk gelmektedir. Düşünüldüğü zaman bu komisyon miktarı biraz fazla gibi gözükse de çok acil paraya ihtiyacınız olduğu için Multinet bakiyenizi bozdurduğunuzu düşünürsek kabul edilebilir bir durumdur.

İnternetten Nasıl Multinet Bozdurulur?

komisyonsuz multinet bozdurma

“Boşu boşuna o kadar komisyon mu ödenir ?” diyenler için alternatif multineti paraya çevirme yolları da vardır. Örneğin Multinet kartınızda 300 TL bakiye var ve siz bunu nakit paraya çevirmek istiyorsunuz;

Yakın arkadaşlarınız ile görüşme yapıp market alışverişi yapıp yapmayacaklarını sorabilirsiniz. Alışveriş yapacak olanlar ile beraber herhangi bir “Multinet kabul eden” alışveriş merkezine giderek market alışverişi yaparsınız. Arkadaşınızın aldığı ürünlerin parasını siz Multinet kart ile ödersiniz, o da size yapılan harcamanın bedelini size elden, nakit para olarak verir. Böylece Multinet kartınızı komisyonsuz bozdurmuş olursunuz ve nakit para ihtiyacınızı karşılarsınız.

Bir diğer yöntem de arkadaşlarınız ile Multinet kabul eden restoranlarda topluca yemek yemek ve ödemeyi Multinet kart ile yapmaktır. Ödeme sonrasında arkadaşlarınızdan ödediğiniz parayı nakit olarak alabilir ve böylece kartınızdaki bakiyeyi nakite çevirmiş olursunuz.

Bizim size önerdiğimiz komisyonsuz Multineti paraya çevirme yolları bu 2 yoldur. Buradaki yöntemleri Sodexo, Ticket, Setcard gibi diğer yemek kartları için de uygulayabilir ve o kartlarınızdaki bakiyeyi nakite dönüştürebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz