Kredi kartını nakite çevirme yolları! N11, Sanalpazar gibi kartı nakite çeviren siteler

Kredi kartları günlük alışverişlerimizin vazgeçilmezi olmuş durumda. Nakit para kullanımının giderek azalması kredi kartlarının yaygınlaşması sonucu oluşmuştur. Bununla birlikte kredi kartları ile en zor anlarımızda dahi ödeme yapabilme, borçlanabilme imkanına sahibiz. Böyle olunca da hemen hemen herkesin cüzdanına yüksek limitleri olan bir kaç tane kredi kartı girmiş oldu. Kredi kartları her ne kadar taksitli alışveriş ve internet alışverişi için kullanılsada nakit para ihtiyacımızı da karşılıyor. Bir kaç ufak yöntemle kredi kartının içerisindeki limiti nakit olarak çekmek, almak mümkün. Bu makalemizde kredi kartını nakite çevirmenin yolları nelerdir, kredi kartındaki para nasıl nakit olarak alınır sizlere anlatacağız. Yazımızdaki 3 yolu uygulayarak kredi kartınızın içerisindeki limiti nakite dönüştürüp harcayabilirsiniz.

Nakit Avans Çekmek

nakit avans

Kredi kartlarının bir özelliği de müşterilerin nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmektir. Her bankanın müşterilerine sunmuş olduğu kredi kartlarında “taksitli nakit avans” veya “kredili hesap” gibi özellikler bulunmaktadır. Taksitli nakit avans ile kredi kartınızın içerisindeki limit oranınca nakit olarak para çekebilirsiniz. Banka bu işlem için sizden belli bir miktarda faiz alacaktır. Ancak çektiğiniz nakit paraya taksit yapması sizin için büyük bir avantajdır.

Örneğin Akbank Axess kredi kartlarında taksitli nakit avans için %2.15 faiz alınmaktadır. 1.000 TL taksitli nakit avans çeken bir kişi 12 aylık vade ile toplamda 1.175,56 TL olarak ödeme yapacaktır.

Cüzi bir miktarda faiz ödeyerek nakit ihtiyacınızı bu şekilde giderebilirsiniz.

Marketlerde Kredi Kartı Kırdırmak

marketlerde kredi kartı kırdırmak

Kredi kartını nakite çevirmenin yolları arasında belki de en kolay en avantajlı seçeneklerden birisi market, tekel büfe, manav vb. mahalle esnafında kredi kartını kırdırmaktır. Çok eski tarihlerden beri yapılan bu yöntem ile mahalle esnafının pos cihazından kartınızı geçirip, belli bir komisyon karşılığında nakit paranızı alabiliyorsunuz.

Günümüzde de bu yöntemi uygulayan pek çok esnaf bulunmaktadır. Eğer aranızın samimi olduğu bir esnaf tanıdığınız varsa ona danışarak bu teklifinizi iletebilir, kredi kartınızı nakite çevirebilirsiniz.

Sanal Mağazalardan Satış Yaparak Kartı Nakite Çevirme

sanal mağazalarda kart kırdırmak

Kredi kartını nakite çevirmek için sanal mağazaları da kullanabilirsiniz. İnternette ürün satmaya imkan sağlayan Gittigidiyor, Sanalpazar, N11 gibi satış platformlarını kullanarak bu işlemi yapabiliyorsunuz. Bu şekilde kartınızı bozdurabilmek için 2 adet üyelik açmanız gerekiyor.

İlk üyelikte satıcı profilini, ikinci üyelikte ise alıcı profilini oluşturmalısınız. Örneğin satıcı olarak açtığınız profilde bir telefonu 1.000 TL’den satışa koyun, ardından çıkış yapıp ikinci üyeliğinize (alıcı üyeliği) geçiş yapın. Onunla da daha önce 1.000 TL’ye satışa koymuş olduğunuz ürünü satın ve ödemesini yapın ve ürünü aldığınıza dair onayı verin, para alıcı hesaba geçmiş olsun.

Bu yolla parayı online satış mağazasından banka hesabınıza transfer edip nakit olarak alabilirsiniz. Satış platformları bu işlemler için cüzi bir miktarda komisyon alacaktır. Ama %100 garantili ve güvenli bir kart kırdırma yoludur.

Mesaj Bırakabilirsiniz