100.000 TL ile Yapılacak İşler: 100 bin TL ile hangi işler yapılır? Nasıl katlanır?

Kendi işinizi kurmak istiyorsanız sermayeniz ile orantılı iş fikirlerine göz atmalısınız. Yeni bir iş kurmak için önce iş planı hazırlanmalı, daha sonra harekete geçilmelidir. Ülkemizdeki girişimcilerin sıkıntısını yaşadığı konu budur. Sermayesi ile ne iş yapacağına karar veremez ve elindeki kapitali kısa zamanda eritir. Girişimciliğe adım atacaklar için 100.000 TL sermaye ile ne iş yapılır listemizde bu sermayeye sahip kişilere göre iş fikirleri vereceğiz. 100 bin lira sermayeye sahipseniz hazırlıklarınıza başlayın ve yapabileceğinize inandığınız bir sektöre girin!

EDİTÖRÜN SEÇİMİ – 1.NUMARALI İŞ ÖNERİSİ: Cafe Açmak – Cafe Açmanın Maliyeti ve İşletme İpuçları

100.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır?

Gaming Cafe

gaming cafe

Eğlence sektörüne yönelik işler daima yüksek cirolar yakalamanızı sağlar. Günlük yaşamdaki stresini atmak isteyen insanlar kısa sürelerle de olsa eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek ister. Günümüzün dijitalleşen dünyasında ise sosyalleşmek için gaming cafelerde arkadaşları ile birlikte oyun oynamayı tercih eden pek çok kişi vardır. Bu nedenle 100.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diyenler için ilk tavsiyemiz kaliteli bir dekorasyon ile süslenmiş Gaming Cafe açmaktır. 15 masalı bir düzen ile Gaming Cafe sahibi olabilirsiniz. İş yeri için kullanacağınız bilgisayar ve oyuncu ekipmanlarını toplu olarak satın alarak maliyetlerinizi düşürebilir sermayenizi daha doğru kullanabilirsiniz. 2019 yılında kaliteli Gaming Cafelerin net karları aylık 20 bin TL – 40 bin TL arasındadır.

BUNU DA OKUYUN: İnternet Cafe Açmak – Gaming Cafe Nasıl Açılır

Çiçekçi Açın

çiçekçi açın

Özel günlerde birbirine çiçek almayan insan neredeyse yoktur. Anneler Günü geldiğinde en azından annesine çiçek alıp götüren bir çok insan görmüşsünüzdür. O halde çiçekçi dükkanı açarak özel günlerin, açılış ve cenaze törenlerinin çiçek talebini karşılayarak para kazanabilirsiniz. Suni ve gerçek çiçek olmak üzere dükkanınızda çeşitliliğe önem vererek cironuzu arttırabilirsiniz. Geniş bir dükkanda çiçekçi açabilmek için en az 100 bin lira sermayeyi yatırmanız gerekiyor. Sermayenizi doğru kullanabilirseniz çiçekçilik işi sayesinde yatırımınızı en geç 1 sene içerisinde amorti edebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çiçekçi Dükkanı Açmak – Çiçekçi Açmanın Maliyeti ve Püf Noktalar

Oto Kiralama

oto kiralama

Bir noktadan başka bir noktaya gitmek için otomobile ihtiyaç duyarız. Günübirlik otomobile ihtiyaç duyan kişiler araç kiralamak zorundadır. 100 bin lira sermaye ile oto kiralama işi kurarak bu talebe cevap verebilirsiniz. Günümüzde otomobil fiyatlarının yüksek olması nedeniyle bu sermaye ile ancak birkaç araçlık oto kiralama şirketi kurabilirsiniz ama zaman içerisinde sermayenizi de işinize yatırarak araç çeşitliliğini ve rakamını arttırarak cironuzu yükseltebilirsiniz. Oto kiralama işi yapmak isteyenler manuel vites ve otomatik vites olmak üzere 2 tip araca da sahip olmalıdır.

BUNU DA OKUYUN: Rent a Car Açmak – Oto Kiralama İşi Kurmanın Maliyeti

Pizzacı Açmak

pizzacı açın

İtalyan mutfağının en popüler yiyeceği olan pizza ülkemizde de hayli fazla talep görüyor. Genç nüfusun fazla olması nedeniyle genel olarak fast-food ürünlerine ilgi büyük. Hızlı ve pratik olarak doymayı amaçlayan kişilerin tercihi pizza tüketmekten yana oluyor. 100.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diye fazla düşünmeye gerek yok bir pizzacı şubesi kurarak yatırımınızı yapabilir, bir süre sonra kar elde etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca sektörde bayilik veren pek çok zincir firmanın olması bu işte tecrübesi olan kişiler için büyük bir avantaj. Sektörün önde gelen firmalarından 100 bin liranız ile franchise alarak şubenizi kurabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Pizzacı Açmak – Pizza Dükkanı Açma Maliyeti ve Püf Noktaları

Bijuteri Dükkanı Açın

bijuterici açın

Takı ve aksesuarlar en çok kadınlar tarafından satın alınmaktadır. Bir girişimcinin en kolay şekilde para kazanabileceği işler daima kadınlara yönelik işlerdir. Alışveriş tutkusunu daha fazla barındıran kadınlar aylık harcamaları arasında en çok bijuteri ve kozmetik dükkanlarına para ayırmaktadır. Şık ve güzel görünmek için yeni aksesuarlara ihtiyaç duyan kadınlar bu sektörün hareketli olmasını sağlamakta. 100 bin liranız ile büyük ve geniş ürün yelpazesi ile bijuteri dükkanı açabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Bijuteri Dükkanı Açmak – Takı Dükkanı Açmanın Maliyeti

Cafe Açın

cafe açın

Hafta tatilini geçirmek için en ideal yerlerden birisi cafelerdir. Hafta içinde yaşanılan sıkıntıları, stresi unutmak için insanlar cafelerde arkadaşları ile buluşarak sohbet etmek, vakit geçirmek isterler. Bunun için de kaliteli ve ürünlerinin genişliği ile meşhur olan cafeleri tercih ederler. Son yılların en parlak iş fikirleri arasında olan cafe açmak 100 bin lira sermayesi olan kişiler için ideal tercihlerden birisidir. Cafe açarak iyi para kazanabilmeniz için sabırlı olmanız ve cafenizi doğru lokasyonda açmanız gerekmektedir. İşlek bir cafeye sahip olmanız elbette çok zaman alacaktır. İnsanların sizin mekanınızı tanıması ve ayağının alışması gerekmektedir. Ama bunu başarabilirseniz en çok para kazanabileceğiniz iş sektörlerinden birinde çok yüksek kazançlar elde edersiniz.

BUNU DA OKUYUN: Cafe Açmak – Cafe Açmanın Maliyeti ve İşletme İpuçları

Kırtasiye Açın

kırtasiye açın

Eğitim sektöründe kırtasiyeler belki de en çok para kazanan işletmelerdir. Okulların açıldığı sezonda hayli yüksek ciroları yakalayan kırtasiyeler girişimciler için büyük bir potansiyel barındırıyor. Ürün çeşitliliğinin çok fazla olduğu bu sektörde başarıya ulaşmanız için 2 püf nokta bulunmakta. Dükkanınızda her ürünü bulunduracaksınız ve okul, üniversite yakınlarında bir dükkan açacaksınız. Bu iki noktada doğru atışı yapabilirseniz 100 bin lira sermayenizi 2 yıl içerisinde amorti edip yatırımınızın karşılığını alabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Kırtasiye Dükkanı Açmak – Kırtasiye Açmanın Maliyeti ve Püf Noktaları

7 farklı iş fikri ile 100.000 TL sermaye ile ne iş yapılır sorusuna cevap vermeye çalıştık. Vermiş olduğumuz iş fikirlerini uygulamaya koyan pek çok kişinin başarılı olabileceğini düşünüyoruz. Sermayenizi ve aklınızı kullanarak başarıya ulaşmanız kaçınılmaz olacaktır. Girişimci okurlarımız için umarım faydalı bir yazı olmuştur.

Mesaj Bırakabilirsiniz