Bilgisayar Onarım Donanım Dükkanı Açmak: Onarım işinin avantajları ve dezavantajları

laptop repair

 

Bilgisayar sorunları herkesin başına gelebilir ve çoğu zaman insanların en zayıf anlarında ortaya çıkarlar. Kurulum sorunlarından bilgisayar çökmelerine, yazılım sorunlarına ve ağ oluşturma zorluklarına, bilgisayar kullanan her ev ve işletme, bilgi teknolojisi konusunda bilgili birisinin bilgisayar onarım ve bakım yardımına ihtiyaç duyma potansiyeline sahiptir.

Teknik bir geçmişe ve bilgisayarlar, çevre birimleri ve yazılım konusunda uzman bir anlayışınız varsa, bilgisayar onarım ve bakım hizmeti olarak küçük bir işletme sizin için iyi bir iş fikri olabilir . İşe atılamadan önce, bir bilgisayar tamir işletmesi kurmanın artılarını ve eksilerini göz önünde bulundurun .

İçindekiler

Artıları

Bir bilgisayarı tamir ettirmenin, onarmanın yararlarını artıları ve eksilerini listenize eklemeyi unutmayın:

  • İşletmeyi evinizden yönetiyorsanız, temel başlangıç ​​maliyetleri minimum düzeyde olmalıdır . Zaten bir BT uzmanıysanız veya kendin-yap onarım ve bakım konusunda tecrübeli iseniz, muhtemelen ihtiyaç duyacağınız şeylerin çoğuna sahipsiniz.
  • Yalnızca bireysel bilgisayar sahiplerinin ötesinde büyük bir hedef pazarınız var. Birçok küçük işletme veya ev işletmesi, BT departmanlarına sahip değildir ve dış satıcılarla yapılan sözleşmelere güvenmektedir.
  • Küçük işletmelerle sözleşme yapmak, eğer yapabiliyorsanız, işletmeniz için düzenli bir çalışma temeli sağlayabilir. Onlar için iyi işler yaparsanız, bu da işinizi ağızdan ağıza  ve yönlendirmeler yoluyla büyütmenin bir yoludur  .
  • Ne kadar veya az çalışmak istediğinizi seçebilirsiniz. İşiniz fazladan para kazanmak için bir yan iş olabilir veya yeterince büyük bir müşteri tabanı oluşturduktan sonra tam zamanlı bir kariyer olabilir.

pc tamiri

Eksileri

Artıların önemli olmasına rağmen, bir bilgisayar onarım ve bakım işi başlatırken karşılaşabileceğiniz bazı potansiyel zorluklar var. Bu olası sorunları, eksileri listenize ekleyin:

  • Sadece teknik bilgi ve becerilere sahip olmak yeterli değildir. Teknik süreçleri teknik olmayan terimlerle açıklayabilmek için insan becerilerine sahip olmalısınız.
  • Bilgisayar teknolojisi o kadar hızlı değişiyor ki , sektörle güncel kalmak için önemli miktarda zaman ve para yatırılması gerekiyor . Bu, ek ders almak veya seminerlere katılmak anlamına gelebilir.
  • İşletmenizin pazarlanması, önemli maliyetler ekleyebilir. Müşterileri edinmek için, dışarıda olduğunuzu bilmelerini sağlamanız gerekir. Bu, web’de ve reklamda bir varlık oluşturmaya ek olarak, topluluğunuzdaki küçük işletme sahipleriyle ağ oluşturmak anlamına gelir.
  • Kendi aletlerinizi ve test ekipmanınızı satın almanız ve bakımını yapmanız gerekecektir.
  • Bulunduğunuz yere bağlı olarak, onarım servislerini gerçekleştirmek için lisans almanız gerekebilir .
  • Ayrıca, müşterilerin evlerine girdiğinizden dolayı sigorta yaptırmanız gerekebilir. Yine, tam olarak neyin gerekli olduğunu belirlemek için durumunuzu kontrol edin.

Mesaj Bırakabilirsiniz