Cep Telefonu Tamir Ederek Para Kazanma Yolları

Cep telefonu tamir işi, ülkemizde çok fazla talep edilen bir sektör olarak gelişmeye devam ediyor. Az bir maliyetle bu işe başlamanız mümkündür. Siz de bu sektöre adım atmak, cep telefonu tamir işi yapmak istiyorum diyorsanız evden, bir iş yerinden hatta çevrenizdeki tanıdığınız insanların cep telefonlarını tamir ederek bu işe başlayabilirsiniz. Bu işin başlangıç maliyetlerinin çok düşük olmasının yanında bu işe başlamak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ise cep telefonu dükkanı getirisi ne kadar olduğudur. Oldukça kârlı bir iş olan cep telefonu tamiri, müşteri yoğunluğuna göre ayda yaklaşık 5.000₺ ile 10.000₺ arasında para kazanmanızı sağlayabiliyor. Bu iş hakkında tüm bilmeniz gerekenleri yazımızda açıklayacağız.

Cep Telefonu Tamir İşi İçin Gerekenler

Cep telefonlarının oldukça yaygınlaştığı bu dönemde en basit bir cep telefonu bile 1.000₺ aşmıştır. Bu cep telefonlarının fiyatlarının her geçen gün arttığını bize göstermektedir. Hâl böyle olunca cep telefonlarınızda bir sorun yaşadığınızda yenisini almak yerine tamir ettirmek insanlara daha mantıklı gelmektedir. Cep telefonlarında zamanla farklı sebeplerden dolayı hasarlar görülmektedir. Cep telefonu tamir işi, bu noktada önemli bir yer tutuyor. Eğer müşterinizle iyi ilişkilere sahip olabilirseniz, bu iş sizin için kârlı bir iş haline dönüşecektir. Daha çok müşteri kazanıp, bu işte tam zamanlı bir kariyer sağlayabilirsiniz. Peki, sizlere avantaj sağlayacak olan cep telefonu tamir dükkânı açmak için gerekli belgeler nedir? Ruhsat için gerekli olan belgeler, ilgili belediyelerin isteklerine göre farklılık gösterir. Ancak genel olarak istenen belgeler,

2 adet fotoğraf
İşletme vergi levhası
İş yeri tapu fotokopisi
Oda kayıt belgesi
Yapı kullanım izni belgesi
Ödenmiş çevre temizlik evrakı
Sabıka kaydı
İtfaiye kullanım izni belgesi

Bu belgeleri tamamlayarak siz de bir telefon tamir dükkânı açabilirsiniz. Yalnız tamir dükkânı açmak istiyorsanız, bu iş hakkında teknik bilgiye sahip olmanız gerekmektedir. Cep telefonu tamir kursu sayesinde hem tamirciliği öğrenip hem de müşterilerinize profesyonel anlamda hizmet verebilmeyi sağlayabileceksiniz. Müşterilerinizden gelen hasarlı telefonların tamirini ise al – tamir et – sat şekliyle yapıp bu işten önemli miktarlarda kazanç sağlayabilmeniz mümkündür.

Cep Telefonu Tamirciliği

Cep telefonu tamirciliği, maliyeti düşük ve kâr marjı yüksek olan bir iştir. Günümüzde telefonun yaygın kullanımı birçok müşterinin kazanılmasına olanak sağlar. Hasar görmüş ve yıpranmış cep telefonlarını tamir etmek için insanlar cep telefonlarını güvendiği tamircisine götürmektedir. Böylelikle yüksek kazançlar elde edilmektedir. Cep telefonu tamircisi maaşları aylık olarak 8.000₺ ile 10.000₺ arasında değişkenlik gösterir. Teknik bilgi ve beceri gerektiren bu işte başarılı olabilmek için planlama yapmanız gerekmektedir. Maliyetinizi hesaplamalı, hedef pazar ve yatırım yaptığınız parayı ne kadar sürede kazanabileceğinizi planlamanız gerekmektedir. Bu planlama, işlerin devamlılığı açısından çok önemlidir.

Mesaj Bırakabilirsiniz