Drone ile Düğün Fotoğrafı Çekerek Para kazanma yolları

Düğün, sünnet düğünü, nişan, kına, doğum günü, konvoy gibi yaşanılan birçok özel günün anısının kalmasını isteriz. Bunun için fotoğraf çekimlerinin yanında son yıllarda adından oldukça söz ettiren drone ile çekimler de çok sık tercih edilmeye başladı. Aynı zamanda drone çekimlerini ücreti diğer çekimlere göre biraz daha pahalı. Sizler de drone ile para kazanmak istemez misiniz? Bunun için yapacağınız işlemler gayet basit. Öncelikle yapacağınız işe uygun olacak şekilde bir drone sahibi olun ve kullanmayı deneye deneye iyice öğrenin. Daha sonra kendinize internet üzerinden bir işletme hesabı açın bunun için sosyal medyalardan işletmenizin adını duyurabilirsiniz. Tabii bunlarla birlikte yapacağınız çekim hizmetlerine bir fiyat vermelisiniz. Müşteri kazanmak için de bazı sayfalara reklam verebilir, adınızı duyurabilirsiniz.

Drone Çekimiyle Para Kazanmak

Özel günlerde fotoğraf çekimi olmazsa olmaz bir hal aldı. Telefonların ne kadar en iyi görüntü kalitesine sahip kameraları olsa bile bu düğünlerde, nişanlarda, mezuniyetlerde ve bu tarz özel günlerde fotoğraf çekme işi herkesin harcı değil. İnsanlar fotoğrafların ve videoların kalitesine çok dikkat ettikleri için çekim kalitesi oldukça önemli bir detaydır. Fotoğraf işine girecekseniz ve drone ile fotoğraf çekmek istiyorsanız alacağınız drone çekim kalitesi ve havada kalma süresine göre fiyatlar da değişmektedir. drone fiyatları ise 1000 TL gibi bir ücretten başlıyor ve 140 bin TL civarına çıkabiliyor. Ancak 6-7 bin TL gibi bir ücrete sahip olan bazı drone markaları ile de çekim işinizi kolayca görebilirsiniz.

Fotoğraf ve Para Kazanma

Fotoğraf çekme işinde yeteneğinizin olduğunu düşünüyorsanız bunu para karşılığında yapmayı düşünebilirsiniz. Fotoğraf çekersiniz bunu bazı siteler üzerinden müşterilere satabilirsiniz. Eğer fotoğraflardan para kazanmak gibi bir düşünceniz varsa buna bazı siteleri keşfederek başlayabilirsiniz. Örneğin bir fotoğraftan 350 TL gibi bir ücret kazanmak istemez misiniz? Bunun için Shutterstock sitesine başvurabilirsiniz. İnternette bunun gibi birçok fotoğraf çekerek para kazanma siteleri bulunmaktadır. 500px, iStockphoto, etsy bunlardan sadece birkaçıdır. Bu uygulamalar kullanıcılara ücretli ya da ücretsiz abone olma imkanları sunmakla birlikte satılan fotoğraflardan komisyon alır. Aynı zamanda 500px sitesine eğer ücretsiz abone olursanız 7 günde yalnızca 7 fotoğraf atabilime şansınız vardır. Agora Images uygulamasında diğer uygulamalar gibi komisyon ücreti yoktur ve kazandığınız bütün para sizlere kalır. Fotoğraf konusunda yeteneğiniz olduğunu düşünüyorsanız fotoğraf çekerek para kazanma uygulaması ile çektiğiniz fotoğrafları işletmelere satabilir ve eğlenirken kazanabilirsiniz. Öncelikle fotoğraf çekeceğiniz fotoğraf makinasını ya da telefonu belirleyin, kalitenin iyi olmasına önem verin. Daha sonra size en uygun olan fotoğraf satma sitelerinden bir tanesini seçin. Unutmayın ki özgün olmak bu işte her zaman sizleri bir adım öne çıkaracaktır!

 

Mesaj Bırakabilirsiniz