İş kurmak istiyorum diyenlere! 2023 kazandıran pratik iş fikirleri

Sermayesi olan ama ne iş yapacağına karar veremeyen onlarca kişi görmüşsünüzdür. Belki de siz de o kişilerden birisinizdir. Elindeki bütçeyi en iyi şekilde değerlendirerek karlı bir iş kurmak isteyen kişilerin çevresinden destek alması da mümkündür. Ancak bazen çevreden olumsuz tepkiler almanız halinde sizi iş kurmaktan soğutabilirler 🙂 Siz öyle olmayın diye iş kurmak istiyorum diyenlere bazı pratik düşük sermayeli fikirler vermek istedik. Makalemizdeki önerileri uygulayarak hemen ticari hayata atılabilir, esnaflık adımlarını atabilirsiniz.

Bardakta Mısır Satmak

bardakta mısır

Cebinizde 10 bin lira sermayeniz varsa en kolay şekilde yapabileceğiniz işlerin başında bardakta mısır işi gelmektedir. İnsanlar dışarıda vakit geçirirken hızlı ve kolayca tüketebilecekleri yiyecekleri satın almak ister. Bardakta mısır da tam olarak buna uyan bir yiyecektir. Ayrıca bir bardağının fiyatının 2 TL – 3 TL seviyesinde olması da herkesin alabileceği bir ürün olmasını sağlıyor. Siz de bu işe girişerek ticari hayatınıza başlayabilirsiniz. İşin başlangıcında yapmanız gereken en önemli şey insanların sıkça dolaştığı caddeleri keşfetmek. Bu park olur, sinema salonu veya çarşı yakınlarında bir yer olur. En uygun konumu seçin ve bardakta mısır arabanızı park ederek satışlara başlayın. 10 bin lira sermayenizi kısa sürede ikiye katlamanız mümkün.

BUNU DA OKUYUN: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Kazanılır

Soğuk Limonata

soğuk limonata

Yaz ayları gelmek üzere. Bunu değerlendirerek düşük sermayenizle limonata satışı işine girebilirsiniz. Sıcaktan bunalan insanlar fiyatına bakmadan soğuk bir şeyler içmek isterler. Bu su da olur limonata da olur. Ama limonata olduğunda insanlar tereddüt etmeden onu satın alırlar. 5 bin TL sermayeniz ile bu işe girerek seyyar limonata arabası ile satışa başlayabilirsiniz.

Çay Evi Açmak

cay evi acmak

Çay insanlarımızın vazgeçilmez içeceği. Gün içerisinde kaç bardak çay içtiğimizi çoğumuz bilmiyoruz. Türk insanı çay olmadan sohbet edememekte, vakit geçirememektedir. Bu durumu değerlendirmek de size düşer. Ufak sermayeniz ile 15-20 m2 bir alanda çay evi kurabilirsiniz. Maliyeti düşük bir iş olması nedeniyle karlılık da oldukça fazladır. Ortalama olarak 1 bardak çayın maliyeti 10 – 20 kuruş arasıdır. Bardak başına 1 TL’den çay satsanız dahi dükkanı döndürebilir ve kara geçebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çay Ocağı Açmak – Maliyeti Ne Kadar ve İşin Püf Noktaları

Parklarda Akülü Araba Kiralamak

akülü araba kiralama

Yaz aylarında en çok para kazandıran işlerden birisi de akülü araba kiralamaktır. Havaların sıcak olması nedeniyle bu aylarda herkes dışarıda vakit geçirmek ister. Ufak çocukları olan anne-babalar çocuklarını kıramaz ve akülü arabaya bindirmek zorunda kalır. Bu işi yapmak isteyen kişiler 5 adet akülü araba ile işe başlayabilir. Yapmanız gereken insanların gezdiği parklarda, bahçelerde akülü arabalarınızı görünür kılmak ve çocukları binmeye teşvik etmektir.

Drone Kiralamak

drone kiralama

Son zamanların parlak iş fikirlerinden biri drone kiralamak; insanlar önemli ve özel günlerde havadan fotoğraf çekimi yapmak için drone’a ihtiyaç duymaktadır. 1 günlük aktivite için drone satın almak istemeyen kişiler haliyle kiralama yoluna gitmektedir. Günümüzde ortalama bir drone fiyatı 2.000 TL seviyelerinde olunca bu kişiler için kiralama oldukça mantıklı oluyor. Eğer cebinizde drone alabilecek bir sermaye varsa bu işe mutlaka girmelisiniz.

İş kurmak istiyorum diyenler için 5 parlak iş önerisi sunduk. Burada sizlerle paylaştığımız iş fikirlerini uygulayarak düşük sermayenizi büyütebilir, daha büyük sermaye gerektiren işlere girişebilirsiniz. Aşağıdaki makalemiz sizlere yol gösterecektir.

Mesaj Bırakabilirsiniz