En karlı e-ticaret ürünleri! Kazandıran ve kolay satılacak ürünler

E-ticaret dünyası hızla gelişiyor. E-ticaretin toplam küresel ticaretteki payı neredeyse %25’e ulaşıyor. Siz de bu pastadan pay istiyorsanız mutlaka en karlı e-ticaret ürünleri listesi yazımızı okuyun.

En Karlı E-Ticaret Ürünleri

Ticaret Bakanlığı’na göre, Türkiye’de e-ticaret hacmi 2021 yılında 381.5 milyar TL olarak gerçekleşti. E-ticaretin gayri safi yurtiçi hasıla içindeki payı 2021 yılında yüzde 5,1’e yükseldi. 18-70 yaş arası kişilerin yıllık ortalama e-ticareti 4.749 TL oldu. Bu fırsattan yararlanmak isteyenler e-ticaret ile para kazanmanın yolları üzerinde çalışmaya devam ediyor.

E-ticaret o kadar genişledi ki evlerden arabalara, giysilerden yiyeceğe aklınıza gelebilecek her şey internet üzerinden satılıyor. Dijital abonelikler, uçak biletleri, oyuncaklar, dekorasyon malzemeleri, kullanışlı ikinci el eşyalar… Tüm bu mağaza ve ürünlerden nasıl para kazanabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Makalemiz, para kazandıran karlı e-ticaret ürünleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

E-Ticaret nasıl yapılır?

E-ticaret yapmayı düşündüyseniz ve bu işten para kazanmak istiyorsanız öncelikle teknik gereksinimlerinizi karşılamanız gerekir. Öncelikle internette ürünü sergileyeceğiniz bir yer var. Burası size özel bir e-ticaret sitesi olabileceği gibi online pazaryerlerinde açacağınız sanal bir market de olabilir.

Bir e-ticaret sitesi kuruyorsanız, online ödemeler aldığımız için site güvenliğinizi üst seviyede tutmalısınız. Sizi müşterilerinize tanıtan bir site adresine sahip olmak ilgiyi artıracaktır. Web site tasarımınız da sattığınız ürünle uyumlu olmalıdır.

Web siteniz hazır olduğunda ürünleri sergilemeye başlayabilirsiniz. En karlı e-ticaret ürünleri ancak doğru sunumla sürdürülebilir bir gelir haline gelir. Ürünlerin uygulama alanlarını gösteren ve en son haberleri paylaşan bir blog sitenizi dinamik tutar. Kullandığınız içeriğin SEO uyumluluğu da arama motorlarındaki performansınızı artıracaktır.

Reklam ve promosyonlar e-ticaretin ayrılmaz parçalarıdır. Potansiyel müşterilerinizin bir bütçeyle markayı kapatmalarını ve kullandıkları platformlara reklam yerleştirmelerini sağlayarak başlayabilirsiniz.

E-ticaretin altın kuralı müşteri memnuniyetidir. Çünkü itibarınız bir müşterinin derecesine bağlıdır. Hem satış öncesi hem de satış sonrası müşteri iletişimini üst seviyede tutmalısınız.

Okuyun: En karlı e-ticaret ürünlerinin yanı sıra daha fazla fikir için Pasif Gelir Akışları başlıklı makalemize göz atın.

En Karlı E-Ticaret Ürünleri

Pek çok ürün internet üzerinden alınıp satılabiliyor olsa da hala klasik satın al yöntemlerini kullanan ürünler var. Örneğin internette ev ve araba ilanları aranmasına rağmen kimse siteden alışveriş yapmıyor. Bu nedenle öncelikle e-ticaretten para kazandıran ürünleri araştırmak önemlidir.

En karlı e-ticaret ürünlerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin en karlı e-ticaret ürünleri arasında yer almasının temel nedeni geniş pazar olmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle satışı kolay olan ürünler arasında yer almaktadır. Fiyat avantajı ve iyi bir pazarlama stratejisi ile bu ürünleri internet üzerinden satarak yüksek karlar elde edebilirsiniz.

Dekorasyon

Dekorasyon malzemeleri internette en çok rağbet gören ve en çok sipariş edilen ürünler arasındadır. Mağazalarda çok fazla seçenek olduğundan, insanlar boş zamanlarında çevrimiçi araştırma yapmayı daha kolay buluyor. Ayrıca e-ticaret sitelerinde uygun gördüğü dekorasyon malzemelerini satın alır.

Oyuncak

Oyuncaklar genellikle zamanında satın alınmaz. Oyuncağın genel amacı düşünülür ve uygun çeşitler araştırılır. İnternet, mağazadan mağazaya gitmek yerine bunun için mükemmeldir. İyi pazarlanan oyuncaklar, en karlı e-ticaret ürünleri arasındadır.

Hobi ürünleri

Hobi ürünleri genellikle belirli bir adrese sahip ürünlerdir. Sadece fiyat araştırması gerektirir. Birçok alıcı bunu çevrimiçi yapmayı tercih ediyor. Ayrıca bu ürünler ucuza alınıp pahalıya satılabildiğinden kâr oranı yüksektir.

Anne/Bebek Ürünleri

Bebekli ailelerin alışveriş için kısıtlı zamanları vardır. Bu kategorideki bebek bezi, emzik, biberon gibi ürünler toptan alındığından kar marjı da yüksektir. Özellikle online pazaryerlerinde yapılan satışlarla yüksek gelir elde edilebilir.

Kadın / erkek giyim

Tanınmış markaların sunduğu kapıdan kapıya iade seçenekleri ile giyim ürünleri internetten satın alınan ürünler haline geldi. Bu bir trend yarattı ve tüm sektörün e-ticarete geçmesine izin verdi.

Takılar, aksesuarlar

Hem popüler markalar hem de perakendeciler takı ve aksesuar ürünlerini internet üzerinden daha yoğun bir şekilde sunuyor. Bu da tüketim alışkanlıklarını etkiliyor. Giderek daha fazla alıcı, takı ve aksesuarlarını e-ticaret siteleri aracılığıyla satın alıyor. Ayrıca ev yapımı ürünlerin satışı yüksek olduğu için en karlı e-ticaret ürünleri listesinde yer almaktadır.

Cep Telefonu Aksesuarları

Cep telefonları, ekranlar ve piller genellikle hassas ürünler oldukları için mağazalardan satın alınmaktadır. Ayrıca cep telefonu aksesuarları daha çok hızlı tüketim mallarında kullanıldığı için internet üzerinden satın alınmaktadır. Az sermaye ile e-ticaret yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ürünlerdir.

Bilgisayar Aksesuarları

Bilgisayarlar hala mağazalardan alınan ürünler arasında yer alıyor. Ama fare, kablo vb. İnsanlar bilgisayar ekipmanı almak için mağazalara gitmeyi tercih etmiyorlar. Satışı kolay ürünler arasında yer alan bu malzemeler aynı zamanda e-ticaretin de karlı ürünleri arasında yer almaktadır.

Spor ekipmanları

Yaşam tarzlarımızın değiştiği 2020 yılından itibaren spor malzemeleri en karlı e-ticaret ürünleri arasında yerini aldı. Sporun bir yaşam biçimi haline gelmesiyle birlikte ürünlere kolay erişim de bir öncelik haline geliyor. E-ticarette kolayca ulaşılabilen spor malzemeleri, hedeflendiği hedef kitleye bakıldığında uygulanabilir bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Küçük ev aletleri

Küçük ev aletlerinin bu listede yer almasının temel bir motivasyonu var. İnsanlar, reklam ve promosyonlar yerine bu ürünler için kullanıcı incelemelerine daha fazla önem veriyor. Bunu yapmak için kapsamlı internet araştırması yapar. O kadar uğraşmasına rağmen ürünlerini internetten almayı tercih ediyor.

Evcil Hayvan Ürünleri

Giderek daha fazla insan hayvanlarla yaşamayı tercih ediyor. Evcil hayvan ürünleri endüstrisi büyüyor. Bu büyümenin aslan payını e-ticaret siteleri oluşturmaktadır. Genel olarak piyasada çeşit ve stok sayısı sınırlıdır. Bu, insanları ilgili e-ticaret web sitelerine yönlendirir.

Gıda

Büyük marketlerin artan çevrimiçi varlığı ile gıda endüstrisi de çevrimiçi platformlara kayıyor. Temel bir ihtiyaç olduğu için bu ürünlerin internet üzerinden satış oranları da yüksek ve giderek artıyor gibi görünüyor. Bakkal ürünleri, en karlı e-ticaret ürünleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor gibi görünüyor.

Okuyun: Kendi işinizi sıfırdan başlatın

E-ticaretten para kazanma yolları

E-ticaretle uğraşan kişi sayısı her geçen gün artsa da herkesin bu işten önemli miktarda para kazandığı söylenemez. E-ticaretten para kazanmanın yollarını bulmak farklı çabalar gerektirir. E-ticaretin değişmez kuralları olmasa da başarılı olmak için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır.

 • Pazar araştırması yapmak.
 • Satacağınız ürünü belirleyin.
 • Potansiyel rakiplerinizi araştırın ve rekabet etmek için fikirler üretin.
 • Bir e-ticaret web sitesi oluşturun.
 • Çevrimiçi pazar yerlerine abone olun.
 • Reklam ve tanıtım yapın.
 • Müşteri memnuniyetine değer veriyorsanız, müşterilerinizden geri bildirim alın.Para kazandıran bir e-ticaret ürünü bulun

Çevrimiçi satışlardan para kazanmak istiyorsanız, size para kazandıracak bir e-ticaret ürünü bulmak için ciddi bir araştırma yapmalısınız. Para kazandıran bir e-ticaret ürününde bulunması gereken özellikler şu şekilde sıralanabilir:

 • Çevrimiçi satın alınmalıdır
 • Müşteri kitlesi yüksek, alıp satması kolay ürünler olmalıdır.
 • İstikrarlı bir müşteri kitlesi yakalamak için hızlı tüketilen veya güncellenen ürünler olmalıdır.
 • Satmak istediğiniz ürünün benzer ürünlere göre bir avantajı olmalıdır. Kalite, fiyat veya her ikisi de olabilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz