İnternetten ne satabilirim? E-ticaret ile satış yapılabilecek fikirler

E-Ticaret sektörü tüm dünyada devasa bir sektöre dönüştü. Türkiye de bu durumdan nasibini aldı ve pazar payında artışlar gözlendi. 2000’li yılların başında internetten alışveriş yapmak isteyen insanların çekindiği, korktuğu, “acaba kart bilgilerim çalınır mı” endişesini yaşadığı hepinizin bildiği bir durumdur. Neyseki o eski günler geride kaldı ve e-ticarete olan güven arttı. Artık 10 yaşındaki ufak bir çocuk dahi internetten alışverişini yapıyor ve güvenle ürünlerine ulaşabiliyor. Sektör bu duruma gelince de bu fırsatı değerlendirmek isteyen kişiler internetten ne satabilirim acaba diye düşünmeye başladılar. Biz de bu yazımızda o kişiler için 5 parlak internetten satış fikri paylaşıyoruz.

Organik Ürünler

organik ürünler

Sağlıklı yaşama alışkanlığı son yılların trend konularından birisi. Makineleşmiş üretime karşı çıkan kişiler ambalajlanmış, hazır ürünlerden uzak durmaya çalışıyorlar. Hal böyle olunca da organik ürünlere olan talepte büyük bir artış yaşanıyor. Köylerde üretilmiş doğal gıdalar ile beslenmeyi amaçlayan bu kişiler için organik gıda satışı yapabilirsiniz. İnternette kuracağınız organik ürünler mağazası ile köy yumurtası, peyniri, yoğurdu, tereyağı vs. satabilirsiniz.

Ayakkabı

ayakkabı

İnternetten ne satabilirim diyenler için ikinci önerimiz ayakkabı satmaktır. Şık ve kaliteli ayakkabılar insanları her zaman cezbetmiş ve satın almaya teşvik etmiştir. Ucuza mal edilen ayakkabıları internet üzerinden 2’li veya 3’erli kombinler halinde satabilirsiniz.

Giyim Ürünleri

giyim ürünleri

Kadınların ve erkeklerin belki de nadir ortak noktalarından birisi giyimlerine dikkat etmeleridir. Son yıllarda artan giyime olan talep katlanarak büyüyor. Alışveriş çılgınlığının inanılmaz seviyelere ulaşmasını değerlendirerek kadın ve erkeklere yönelik giyim ürünleri satışı yapabilirsiniz. Bluz, kazak, pantolon, tişört aklınıza ne gelirse artık. Ayrıca giyim ürünlerinde İnstagram’da bir butik mağaza açabilirsiniz. İnstagram butiklerinde giyim ürünlerini satmak şu sıralar oldukça popüler.

BUNU DA OKUYUN: İnstagram Butiği Nasıl Açılır – İnstagram’da Satış Yapmak

Saat

saat

Aksesuar ürünlerine olan ilgi de son zamanlarda artmaya başladı. Şık bir dış görünüşü tamamlamak için kaliteli ve göze hoş gelen bir saate ihtiyaç duyan kişilere orjinal veya imitasyon saat satışı yapabilirsiniz. Kar marjının oldukça yüksek olduğu bu işte ufak bütçeler ile başlanabilen internetten satış yöntemidir.

Hobi Ürünleri

hobi ürünleri

Günümüzde her ne kadar insanlar geçim sıkıntısı ile yaşasa da hobilerine ciddi paralar ayırabilen kişiler yok değil. Lüks hobi ürünlerini içeren bir internet mağazası kurarak bu kişiler için satış yapabilirsiniz. Hobi ürünlerinde de kar marjları yüksektir. Pahalı zevkleri olan kişilere yönelik, çok talep görecek ürünleri bulmanız, keşfetmeniz yeterli. Ondan sonra para sayma makinesi aramaya başlayabilirsiniz 🙂

Sizler için önerdiğimiz bu 5 fikir ile internetten ne satabilirim diyenlere bazı ipuçlarını verdiğimizi düşünüyoruz. Umarız bu yazıdan faydalanmış ve kendinize uygun bir satış sektörü seçebilmişsinizdir. Hepinize kolay gelsin.

Mesaj Bırakabilirsiniz