Kedilere Özel Oyuncak Yaparak Evde Para Kazanma Yolları

Sizin de evinizde oyun oynamaktan bıkmayan bir kediniz mi var? Kedilerimiz için enerjilerini atmalarına yardımcı olacak bir oyuncağa ihtiyaç duyabilirsiniz. Siz de evde kaldığınız süre boyunca hem kendinizi oyalayabilecek hem de kedinizle daha eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak olan oyuncak yapımını hobi edinebilirsiniz. Bu hobinizi daha da ileriye götürerek ticarete dökebilir, bu işten para kazanmanın yollarını araştırabilirsiniz. Sizlere bu yazımızda evde kedi oyuncağı yapımı hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Evde Kedi Oyuncağı Yapımı

Özellikle pandemi döneminde olduğumuz bu günlerde sağlığımız için ve çevremizdekilerin sağlığı için evde kalmaya özen gösteriyoruz. Bu sebepten, evde evcil hayvanlarımızla daha çok vakit geçirebilme imkânımız oluyor. Evcil hayvanlarınız, evde kaldığınız süre boyunca onlarla vakit geçirmenizi, ilgilenmenizi ve oyunlar oynamanızı isteyebilir. Özellikle kediler, evde durmaya alışık olduğundan onları eğlendirebilmek için eğlenceli oyuncaklar ve aktiviteler üretmek önemlidir. Evden işlerini yürütenler için de bir alternatif olabilen kedi oyuncağı yapımı işiyle kendiniz de eğlenerek para kazanabilirsiniz. Hem de ürettiğiniz oyuncaklarla kedilerinizin eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz. Kedi oyuncağı yapımı kolay bir şekilde yapılabilir. Evde mevcut olan basit malzemeler ile kedilerinizin meşgul olabileceği pratik oyuncaklar yapabilirsiniz. Evcil hayvan olan kediler için kendin yaptığın oyuncakları satarak sen de para kazanmaya başlayabilirsin. Bu iş, ev ekonomisine katkı sağlamak isteyen insanlar için uygun bir tercih olabilir. Minik dostlarınızın eğlenebileceği oyuncakları evde pratik eşyalarla kolaylıkla hazırlayabilir, onların seveceği ve onları şımartacak oyuncaklar üretebilirsiniz. Kedileriniz sizlerden daha çok evde vakit geçirmektedir. Yaşam alanlarınızda artık yalnız olmadığınız için onların da evde rahat edebileceği ve eğlenebileceği oyuncakların olması gerekmektedir. Koşulsuz sevgiyi sizlere yaşatan kedileriniz için sizler de kedi oyuncağı yapmaya ne dersiniz?

Kediler İçin Evde Yapılabilecek Oyuncak Önerileri

Eğer evde kedi besliyorsanız, kedinizin mama ve veteriner ücretlerinin yanında kedinizin oyuncaklarının maliyeti de yüksek olmaktadır. Çünkü aldığınız çoğu oyuncak kısa bir zaman sonra dağılıp, kullanılmaz hale gelebiliyor. Bu da sizin daha çok masraf yapmanıza neden oluyor. Evde kedinizin oynayabileceği ve cebinizi yakmayan masrafsız oyuncaklar üretebilir, minik dostunuzla keyifli anlar yaşayabileceğiniz eğlenceli oyuncaklar yapabilirsiniz. Peki, bu oyuncakları hangi malzemelerden yapabilirsiniz? Bu yazımızda evde bulunan malzemelerle değişik oyuncaklar üretmenizi sağlayacak oyuncak önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Kedileriniz için uygun bir oyuncak malzemesi olan şişe mantarlarının üzerine yapıştıracağınız renkli kurdeleler ve ipler, kedileriniz için keyifli bir oyuncak olabilir.

Evlerinizde bittiği zaman çöpe gidecek olan kâğıt havluların karton silindirleri üzerine renkli ipler sararak ve kenarlarını tıkayarak bir oyuncak haline getirebilirsiniz. Kedileriniz bu silindirleri tırmalamak isteyecektir.

Kartondan kedi oyuncağını değişik şekillerde yapabilirsiniz. Karton silindirlere pipetler sokarak onları eğlenceli hâle getirebilirsiniz. İki tarafını tıkayarak içine koyacağınız top, zil ve benzeri objelerle oyuncağı hareketlendirin, kediniz bu oyuncakla oynadığı zaman hareket ettikçe ses çıkaracak ve böylelikle kedinizde merak uyandıracaktır.

Kediler için evde oyuncak fare yapımı da oldukça kolaydır. Tek yapmanız gereken keçe alıp onu fare şekline getirip içine pamuk doldurmaktadır. Ayrıca üzerine renkli ipler işleyerek bu oyuncağı istediğiniz renklerde tasarlayabilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz