Fiziki Altın Veren-Alan Devlet ve Katılım Bankaları

Fiziki altın sunan bankalar ve fiziki altın alan bankalar; Bugün yatırım için birçok fırsat var. Ancak zamansız altın yöntemi hala popüler bir sistemdir. Teknolojinin gelişmesi ve bankaların telefonlarına aktarması ile birlikte tek tıkla altın almak oldukça kolay hale geldi.

İnsanlar bankalarından altın satın almak ve daha sonra onu fiziksel altına dönüştürmek isteyebilirler. Ayrıca fiziki altınlarını bankaya yatırmak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bu durumda fiziki altın veren bankalar hakkında bilgi sahibi olunması gerekebilir.

Fiziki Altin Alan Bankalar Hangileri

Fiziki Altın Nedir?

Bankalar artık tam anlamıyla insanların elinde. İnsanlar bulundukları yerden kolayca altın yatırımı yapabilirler. İşlemler her banka için farklıdır. Altın yatırımlarını gizlemenin iki yolu vardır. Bunlardan biri de son yıllarda en çok tercih edilen bankacılık yöntemidir. İnsanlar banka aracılığıyla altın alarak altına yatırım yapabilirler. Diğer bir yöntem ise yastık altı tabiri ile eski sistemdir.

Fiziki altın, insanların ellerinde tutup gözleriyle görebilecekleri altınlardır. Bankalarla altın takası yapan kişiler gram altın ticareti yapan bankalar hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Hangi bankaların fiziki altın verdiğini ve aldığını öğrenerek yatırımlarınızı kolaylaştırabilirsiniz.

Fiziki altını nereden satın alabilirsin?

İnsanlar ellerinde belli bir miktar para olduğunda bunu bir yatırım olarak düşünmek isterler. Yatırım açısından şüphesiz en güçlü ve en çok tercih edilen varlık altındır. Cumhuriyet altını, gram altın, reşat altın, tam altın, çeyrek altın gibi birçok farklı altın seçeneği bulunmaktadır. İnsanlar sahip oldukları paraya göre altın alarak yatırımlarını gerçekleştirebilmektedir. Altını güvenilir bir yerden almaya dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Fiziki altın almak isteyenlerin aklına ilk olarak kuyumcu gelmektedir. Geçmişten günümüze kuyumculuk hiç bitmeyen ve hiç bitmeyen bir meslektir. Ancak son dönemde internetin gelişmesiyle birlikte internet üzerinden de satış yapılabilmektedir. Hemen hemen her bankada bulunan altın hesaplarından da yararlanabilirsiniz.

Hangi Bankalar Fiziki Altın Veriyor?

Yatırımlarını altın opsiyonundan yana değerlendirmek isteyen kişiler çeşitli bankacılık araştırmaları yapmaktadır. Altını altına yatırım yaptığınız bankada bozdurabilir, nakite çevirebilir veya fiziki altın olarak satın alabilirsiniz. Bu durumda fiziki altın veren bankalar hakkında bilgi sahibi olunması gerekmektedir. Fiziki gram altın ihraç eden bankalar olarak sizler için aşağıdaki bankaları sıralayabiliriz.

Fiziki Altın Veren Bankalar

 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • Garanti BBVA
 • Kuveyt Türk Yatırım Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Yatırım bankası Türkiye Finans
 • Türkiye İş Bankası

Bahsi geçen bankalar ile fiziki altın yatırımı yapmak isteyen bireylerin öncelikle tercih ettikleri banka ile görüşerek hesap açmaları gerekmektedir. Bir sonraki adım, alanında uzman bir müşteri temsilcisi ile görüşmek olacaktır. Fiziki altın için seçeceğiniz bankaların şartları değişiklik göstermektedir. Bu nedenle bankaya karar verdikten sonra, görüşme sırasında koşullar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Hangi Bankalar Fiziki Altın Alıyor?

Altın yatırımı için yastık altını tercih eden bireyler bir süre sonra o altını bankaya yatırmak isteyebilirler. Birçok banka bu konuda müşterilerine hizmet vermektedir. Bankalar, özellikle son zamanlarda evlerden daha güvenli hale geldi. Bu nedenle bankalarda altın hesapları sıklıkla tercih edilmektedir. Fiziki gram altın ihraç eden ve alan bankalar olarak sizler için aşağıdaki bankaları sıralayabiliriz.

Bankalar Fiziki Altın Alan Bankalar

 • Kuveyt Türk, fiziki altın almak için en çok tercih edilen bankaların başında geliyor.
 • Ziraat Bankası
 • QNB finans bankası
 • İş Bankası
 • DenizBank
 • Vakıfbank
 • Garanti BBVA
 • Halk Bankası

Fiziki altın alan bankalar arasından dilediğiniz banka ile görüşerek altın yatırımlarınızı nasıl değerlendirebilirsiniz? Konuşma sırasında koşullar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Fiziki altın veren bankalar ve fiziki altın alan bankalar

Altın her zaman karlı bir yatırım seçeneğidir. Uzun vadede altına yatırım yaparak para kaybetmenin imkansız olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her bankanın kendine özgü bir işletim sistemi vardır. Altın birçok kişi tarafından tercih edildiğinden dolayı birçok banka altın konusunda en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktadır.

Genelde bankalarda altın hesabı açılır, kişisel banka hesabı telefon üzerinden girilir ve altın satın alınır. Bankaların satın aldığı altın, piyasa değerine tekabül ediyor. Bankadan alınan altın her an satılabilir ve nakde çevrilebilir. Fiziksel altın genellikle kuyumcular tarafından değiştirilir. Ancak, bazı bankalar altın bir gün yaşıyor. Bu altın gününde gelirseniz, altınlarınızı değiştirebilirsiniz. Fiziki gram altın ihraç eden bankalar, fiziki gram altının hem alım satımını hem de değişimini gerçekleştirmektedir.

Fiziki Altını Bozan Bankalar

 • Kuveyttürk
 • Vakıfbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • İş Bankası
 • Ziraat Bankası
 • Akbank
 • Garanti BBVA Bankası

Bankaların altın günleri bir başkadır. Bu nedenle altın alım satımı yapmadan önce fiziki altın alım satımı yapan bankalar arasından seçmiş olduğunuz bankanın altın künyesini öğrenmelisiniz.

Fiziki Altını Veren Katılım Bankaları

Altına yatırım yapmak isteyenlerin bir kısmı katılım bankalarını tercih etmektedir. Kuveyt Türk, fiziki altın dağıtan ilk özel sermaye bankasıdır. Bir diğeri de Türkiye Finans Katılım Bankası. Her bankanın koşulları farklı olduğu için Kuveyt Türk ile Türkiye Finans Katılım Bankası’nın koşulları birbirinden bağımsız ve farklıdır. Örneğin Kuveyt Türk fiziki altın teslimat ücreti 2024 yılından itibaren gramı 7,5 TL’dir. Bu durum Türkiye Finans Katılım Bankası’nda farklı olabilir.

Altın yatırımı yapmadan önce tüm bankalar araştırılmalıdır. Altın yatırımı yapmak isteyen kişiler, arzularının yerine geleceği banka ile görüşerek yatırımlarına başlayabilirler. Gibi diğer bankalar hakkında bilgi sahibi olmak faydalı olacaktır. B. Kuveyt Türk’ün fiziki altın teslim ücreti.

Altın almak isteyenler bankaların altın günlerini takip edebilirler.

Fiziki Altın Satan Bankalar

 • Kuveyt Türk fiziki altın satışı yapmaktadır.
 • Türkiye Finans Katılım Bankası fiziki altın satışı yapmaktadır.
 • Halk Bankası fiziki altın satıyor.
 • Ziraat Bankası fiziki altın satıyor.

Bahsi geçen bankalar ile altın hesabı açarak altın yatırımlarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca fiziksel altın satın alma seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Fiziki Altın Fiyatları

Altına yatırım yapmak isteyen kişiler sürekli olarak altın fiyatını takip ederler. Ancak genel olarak altın piyasası oldukça hareketlidir. Gram altın, tam altın, çeyrek altın, yarım altın ve cumhuriyet altını gibi çeşitli altın türleri sunulmaktadır. İnsanlar bütçelerine göre bu altınları alarak bankalara yatırım yapabilirler. Bu aralar en çok gram altın revaçta olduğu için gram altın veren bankalar çokça araştırılıyor.

Gram Altın veren bankalar müşteri memnuniyetini ön planda tutarak insanların taleplerini karşılamak için titizlikle çalışmalarına devam etmektedir. Bu nedenle altın alacağınız bankanın mobil bankacılığı üzerinden fiziki altın fiyatlarını kolayca öğrenebilirsiniz.

Mesaj Bırakabilirsiniz