2023’de Altın Makas Aralığı En Az Olan Banka: En az altın makas aralığı olan banka hangisi?

Altın yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu gün içerisinde birden fazla al-sat işlemi yaptığı için düşük makas aralığı olan bankalar ile çalışmak istemektedir. Daha çok gram altın alım ve satımı ile ilgilenen bu kesim, düşük makaslar ile işlem yaparak maksimum karı elde etmek istemektedir. Altın gram fiyatlarının sık sık dalgalanması nedeniyle yatırımcılar bu işlemler ile iyi bir kazanç sağlayabiliyorlar. Türk insanı arasında altına yatırım yapan büyük bir kitle bulunmakta. Altının güvenli liman olduğunu ve dövize göre daha karlı olduğunu düşünen bu kişiler altın makas aralığı en az olan banka hangisidir merak ediyorlar. Biz de sizlerin en düşük makas aralığı ile işlem yapabilmeniz için bankaları analiz ettik ve en düşük makas ile al-sat yapabileceğiniz bankaları tespit ettik;

En Düşük Makas Aralığı TFX Target’da

Türkiye Finans Katılım Bankası’nın sunmuş olduğu bir hizmet olan TFX Target hem döviz alım satımında hem de altın alım satımında kullanılıyor. Daha çok döviz işlemleri için kullanılan TFX Target altın alımlarında da oldukça avantajlıdır. Altın makas aralığı en az olan banka TFX Target’dır.

TFX Target hesabı açabilmeniz için öncelikle herhangi bir Türkiye Finans şubesine giderek hesap açılışı gerçekleştirmeniz gerekir. Hesap açılışı sırasında sizinle ilgilenen görevliye “TFX Target hizmetini kullanmak istiyorum” diyerek bu isteğini belirtmeniz yeterlidir. Banka görevlisi isteğinize uygun olarak TFX Target uygulamasını kullanabilmeniz için gereken işlemleri yapacaktır.

Size verilen müşteri numarası ve şifreniz ile TFX Target hesabınıza hem bilgisayarınızdan hem de akıllı telefon / tablet gibi mobil cihazlardan giriş yapabilirsiniz. Bu sayede günün herhangi bir vaktinde en düşük makas aralığı ile altın alım satımı yapabilirsiniz. TFX Target’ın en büyük cazibesi de haftanın 5 iş günü 24 saat boyunca en düşük makaslar ile alım satım yapma imkanını sağlamasıdır. Elinizdeki altınları günün her saatinde en düşük makaslar ile satarak kar elde edebilirsiniz.

Altında Düşük Makas Enpara’da

TFX Target’a ek olarak altın alım satım makas aralığı en az olan bankalardan biri de Enpara’dır. QNB Finansbank bünyesinde kurulmuş olan Enpara hizmeti altında en düşük makaslar ile al-sat yapabileceğiniz platformlardandır. Hızlı ve pratik bir mobil uygulaması olan Enpara’da mesai saatleri içinde düşük makas ile işlem yapabiliyorsunuz. TFX Target’a nazaran en büyük eksisi 24 saat işlem yapılamamasıdır. Tabii isteğiniz her saat alım satım yapabilirsiniz, ama mesai saatleri dışında işlem yaparsanız uçuk makas aralığı ile işlem yapmak zorunda kalırsınız. Bu da hiç kimsenin kabul etmeyeceği bir durumdur.

Enpara’nın en büyük eksisi budur. Fakat genel olarak gün içinde en düşük makas aralıklarının görüldüğü bankalardandır. TFX Target ile çalışmak istemeyen kişiler Enpara hizmetine başvurarak, bu bankayı kullanabilirler.

Mesaj Bırakabilirsiniz