En Yüksek Faiz Veren Bankalar: 2023’de en yüksek faizi hangi bankalar veriyor?

Ülkemizde enflasyon oranlarının her geçen sene daha yukarı seyretmesi birikimi olanları en yüksek faiz veren banka arayışına sevk ediyor. Enflasyon değerinin altında faiz geliri elde etmek birikimi zaman içerisinde eriteceği için daima en yüksek mevduat faizi veren bankalar ile çalışmak gerekmektedir. Bu konumuzda birikimi olanlar için güncel olarak bankaların mevduat faiz oranlarını paylaşacağız ve listemizden yardım alarak size en uygun bankalar ile çalışabileceksiniz.

En Yüksek Faiz Veren Banka

en yüksek faiz veren bankalar

Sizin için hazırladığımız aşağıdaki tablodan en güncel banka mevduat faiz oranlarını görebilirsiniz. Listemizde en çoktan, en aza doğru bir sıralama yaptık ve sizlere sunduk.

Buradaki faiz oranları bankaların internet şubeleri veya mobil şubelerinden açılmış, genellikle “e-Mevduat Hesabı” denilen hesap türlerine uygulanan faizlerdir. Herhangi bir bankanın direkt şubesine giderek vadeli hesap açarsanız alacağınız faiz oranları bizim burada paylaştıklarımızdan daha düşük olacaktır. O nedenle en yüksek faizi alabilmeniz için vadeli hesabınızı internet şube – mobil şube üzerinden açmanızı öneriyoruz.

İşte güncel olarak 32 günlük en yüksek faiz veren banka listemiz;

 

Vadeli Mevduat Hesabı Açarken Neye Dikkat Edilmeli

vadeli mevduat faizi hesabı açarken nelere dikkat edilmeli

Bankalar arasında artan rekabet nedeniyle tüm bankalar en yüksek faiz veren banka olmaya çalışıyorlar. Bünyelerinde yüksek TL mevduatı toplamayı amaçlayan bu bankalar yeni müşteriler kazanmak için kampanyalar düzenlemekte. Hoşgeldin Faizi denilen kavram da bunun neticesinde ortaya çıkmıştır. Bizim sizlere tavsiyemiz daima hoşgeldin faizi veren bankalar ile çalışmanız ve onların yüksek faiz avantajından yararlanmanızdır. Ayrıca vadeli mevduat faizi hesabınızı da internet şubesi veya mobil şube kullanarak kendinizin açmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer yaşadığınız yerdeki şubeye giderek vadeli hesap açmaya çalışırsanız %10 gibi komik faiz oranları ile karşılaşabilirsiniz.

ING Bank’dan %22 Faiz Nasıl Alınır

ing bank %22 faiz nasıl alınır

Listemizin ilk sırasında yer alan, en yüksek faiz veren banka ING Bank’dır. Köklü ve güçlü bir banka olan yabancı sermayeli ING Bank %22 faiz oranı ile müşterilerine en çok mevduat faizini vermektedir. Ancak %22 faiz oranını alabilmek için bazı şartlar vardır. Banka Hoşgeldin Faizi kapsamında tüm yeni müşterilerinin e-Turuncu Hesaplarına %20 faiz oranı vermektedir. Ekstra %2 faiz oranı alabilmek için ING Banka Kartı ile ay içerisinde 750 TL kadar alışveriş harcaması yapmanız veya Vadesiz TL hesabınız ile fatura ödemeleri yapmanız gerekmektedir. Minimum 750 TL’lik harcamaya ulaştığınız takdirde bir sonraki ay vadeli hesabınıza “%2 ekstra faiz” tanımlanacak ve toplamda %22 faiz geliri elde etmiş olacaksınız.

Zor bir şart olmayan bu avantajdan kolaylıkla yararlanabileceğinizi düşünüyoruz. Eviniz için yaptığınız doğalgaz, su, elektrik, internet ödemelerini ING Bank Vadesiz TL hesabınız ile yaparak bu 750 TL harcama şartını kolaylıkla karşılayabilir ve %2 faiz avantajını elde edebilirsiniz.

Fibabanka Kiraz Hesap İle %21 Faiz

fibabanka kiraz hesap %21 faiz

1.000 TL birikim ila – 500.000 TL arasındaki birikimlere koşulsuz şartsız olarak %21 faiz veren Fibabanka en yüksek mevduat faizi veren bankalar listemizde 2.sırada. Kiraz Hesap açan kişilere 60 gün boyunca hiç bir şart olmadan hoşgeldin faizi kapsamında %21.00 faiz oranı sunan banka müşterilerinin birikimlerini koruyabilmesi için yüksek faiz vermeye çalışıyor. 60 gün sonrasında hoşgeldin faizi kampanyası bitince 10 bin TL için %16.00 faiz, 50 bin TL için %19.00 faiz, 100 bin TL için ise %20.00 faiz oranı vermektedir. Bu noktada 50 bin liradan az birikimi olanlar için Fibabanka’nın avantajı bitiyor demek doğru olacaktır. Çünkü sadece %16.00 gibi düşük faiz oranı alacaklardır. Bu kişiler hoşgeldin faizi bittikten sonra mevduatlarını başka bankalara (bizim tavsiyemiz ING’ye) taşıyarak tekrardan yüksek faiz geliri elde edebilirler.

BurganBank Dijital Mevduat Hesabında %20.50 Faiz Fırsatı

burgan bank faiz

En yüksek faiz veren banka listemizin 3.sırasındaki BurganBank, Dijital Mevduat Hesabı açanlara %20.50 cazip faiz oranı vermektedir. 500 TL ila 250 bin TL arasındaki tüm mevduatlar koşulsuz olarak %20.50 faiz oranından yararlanmakta ve mevduatına en çok faizi alabilmektedir. Bu faizi “Hoşgeldin Faizi” kapsamında değil “Hiç Gitme Faizi” olarak veren banka, müşterilerine gün, ay gibi şartlar koymadan devamlı olarak bu yüksek faizi sunuyor. BurganBank Dijital Mevduat hesabı açmak için hemen internetten başvurunuzu yapabilir ve bu faiz oranlarını değerlendirebilirsiniz.

100.000 TL’ye En Yüksek Faiz Veren Banka

100 bin tl'ye en yüksek faiz veren banka

100 bin TL birikimin değerini koruyabilmek için enflasyon oranlarını da göz önüne alarak en çok mevduat faizi veren banka ile çalışmak gerekir. 100 bin lira için en fazla mevduat getirisi sağlayan banka ING Bank’dır. %22 toplam faiz oranı ile ING Bank 32 Gün vadeli hesap ile net 1.639,45 TL faiz getirisi sağlamaktadır.

Fibabanka %21.00 faiz oranı ile 100 bin TL mevduatınıza 32 vadeli olarak net 1,564.94 TL faiz vermektedir.

BurganBank %20.50 faiz oranı ile 100 bin lira mevduata 32 gün vade ile net 1,527.68 TL kazandırmaktadır.

Denizbank da %20.50 faiz oranı verdiği için tıpkı BurganBank gibi vade sonunda net 1,527.68 TL kazandırıyor.

Mesaj Bırakabilirsiniz