Evde para kazandıran işler 2024 (Günlük ve el yapımı kazandıran işler)

Evde boş vaktin var mı? Gelin bunu kazanca dönüştürelim ve evden kazanmaya başlayalım. Evde para kazandıran işler ile oldukça tatmin edici gelirler elde edebilirsiniz. Bunu yapmak için, ek ev işi fikirlerinin neler olduğunu öğrenmeniz gerekir.

Endişelenmeyin, bu yazıda size evinizden başlayabileceğiniz ekstra kazançlı 40 iş fikrini tanıtacağım. Bu yazıda evde para kazanmak için birçok iş bulacaksınız! Kendi yetkinliklerinize göre ne istediğinizi veya ne istediğinizi seçebilirsiniz. Evde yapılabilecek ek işler sayesinde sermayesiz gelir elde edersiniz.

Arada sırada insanların evden çalışarak hayatlarını nasıl kökten değiştirdiğine dair hikayeler okuyorsunuz. Bunun mümkün olduğunu biliyorsun, ama nasıl? Kendi mükemmel işini bulmalısın. Siz de bugün evden para kazanmaya başlayabilirsiniz! Hanımlar için evde para kazanma fikirleri ile para kazanmaya hazır olun.

Evden yarı zamanlı, serbest ve esnek işlerle hızlı ve kolay bir şekilde para kazanın! Konuşmayı bırakalım. 2024 Evde yapılabilecek ek şeyler nelerdir? Görmek…

1- Bir yemek şefi olun

yemek yaparak yan gelir getirmek.jpg

Evde para kazandıran işler için ilk ünvanım yemek şefi. Gerçekten kazançlı bir iş olduğunu söyleyebilirim. Mutfakta iyiyseniz ve yemek yapma beceriniz varsa, tutkunuzu yarı zamanlı bir işe dönüştürebilirsiniz…

Kendi mutfağınızdan bir catering işine başlayabilir veya kişisel şef olabilirsiniz. Doğum günü, nişan gibi çeşitli organizasyonlar için catering hizmeti verebilirsiniz. Yiyeceklerinizi arkadaşlarınıza, komşularınıza, çevrimiçi olarak veya yerel marketlerde satabilirsiniz.

Hatta bunun için hazırladığım harika bir yazı bile var: Evde Yemek Yapmak ve Yemek Sepetinden Satış Yapmak, bence kesinlikle göz atmalısınız! Evden yapılabilecek birçok iş seçeneği var dedim…

Kendi mutfağınızda vakit geçirirken şef olmak ve para kazanmak tamamen mümkün. Küçük bir doğum günü organizasyonu size ortalama 3.000 TL kazandırabilir. Organizasyon ne kadar büyük olursa alacağınız maaş da o kadar yüksek olur.

2- Grafik tasarımcı olun

GRAF 11 min

Evden kazanmak için grafik tasarımcı olmak harika bir iştir. Birçok şirketin logosunu, web sitesini veya resim reklamını tasarlayacak birine ihtiyacı vardır. Bu alanda tecrübeniz veya sertifikanız varsa düzenli olarak evden çalışarak rahat bir maaş kazanabilirsiniz. Portföyünüz ne kadar büyük olursa, o kadar çok müşteri çekersiniz. Evde para kazandıran işler için iyi bir seçenek.

Başlamanıza yardımcı olabilecek birkaç web sitesi var. UzmanKirala, Bionluk gibi freelance çalışma platformları ile ilgili müşterilere ulaşabilirsiniz. Tasarıma meraklıysanız ve Adobe Creative Suite/Adobe Creative Cloud – InDesign, Illustrator veya Photoshop gibi bu programlarda yetkinseniz, evinizde size kazançlı bir iş fırsatı var!

Normal bir grafik tasarımcı ayda ortalama 4.000 TL kazanabilir.

3- Çevrimiçi Dersler

Konya Evde Ek Is Firsatlari.jpg

Ev işlerinden para kazanmak için bir sonraki konu. Öğretmen misiniz ve daha esnek çalışma saatleri mi arıyorsunuz? Online eğitim vererek para kazanabilirsiniz. Evdeki en karlı işlerden biri diyebilirim. İstediğin saatte insanlara ders vererek para kazanıyorsun.

Çeşitli çevrimiçi öğretmen sitelerine kaydolabilirsiniz. Daha geniş bir kitleye bir şeyler öğretmek istiyorsanız Udemy gibi platformlar aracılığıyla da kurslar oluşturabilirsiniz. Evden yapılabilecek para kazandıran işler için çok uygun bir başlık.

Siz de Türkiye’nin diğer ucunda eğitim alarak para kazanabilirsiniz. Akla gelebilecek herhangi bir becerinin öğretmeni olabilirsiniz. Öğrenim ücretinizi saatlik olarak almanızı tavsiye ederim. 1 saatlik antrenman için ortalama 70 – 150 TL kazanabilirsiniz.

4- Sosyal medya yöneticisi olun

evde ara kazandiran isler 8 min

Sosyal medya hesaplarını yönetecek birine ihtiyaç duyan birçok kuruluş var. Hatta bazıları sizden onlar için eksiksiz bir sosyal medya stratejisi geliştirmenizi isteyebilir. Yani bu iş evdeki en kazançlı işlerden biri. Sosyal medyada aktifseniz, işlerin nasıl yürüdüğünü az çok anladınız.

Çeşitli çevrimiçi kurslar alarak sosyal medya yönetimi sertifikası kazanabilirsiniz. Farklı sosyal medya platformlarına aşina olmak önemlidir. Mükemmel organizasyon ve iletişim becerileriniz varsa, bu iş tam size göre!

Evden para kazanmak için part-time sosyal medya yöneticisi olarak çalışarak ayda ortalama 2.000 TL kazanabilirsiniz. En yüksek ücretli işler arasında yer almaktadır. Mobil uygulamalardan para kazanmak istiyorsanız bile bu yazıyı okumanızı tavsiye ederim! Evde para kazandıran işler için 5. Bölüme geçelim.

5- Bir seslendirme sanatçısı yapın

Evden para kazandıran işler denilince akla gelen önemli işlerden birine sıra geldi… Seslendirme sanatçısı olarak evden para kazanabilirsiniz. Ses tonunuz ve diksiyonunuz iyiyse seslendirme işi almayı düşünebilirsiniz. Ancak belirtmem gereken bir nokta var. Seslendirme işini evden yapacağınız için ekipmanınızın olması önemlidir.

Bilgisayarınızda mikrofon, kulaklık ve ses düzenleme programları gibi cihazlara ihtiyacınız var. Sesin iyi kalitede kaydedilmesi gerektiğini unutmayın. Size yorucu gelebilir, ancak evden senkronizasyon ve senkronizasyon yaparak çok para kazanan insanlar var. Bunu düşün!

Kazancınız, üstlendiğiniz projelerin boyutuna ve uzunluğuna bağlı olarak değişecektir. Para biriktirmek ve evde çalışmak tüm dünyada popüler bir iştir.

6- Evde yapılabilecek ek işler – animatör olmak

Filmler, video oyunları ve diğer medya türleri için animasyonlar, görsel efektler oluşturabilen sanatsal ve yaratıcı bir kişi misiniz? Serbest animatör olarak evden çalışabilirsiniz.

Çeşitli serbest çalışma fırsatları sunan platformlarda inanılmaz paralar kazanan animatör olarak çalışan insanlar var. Bu arada yazlık para kazandıran işlerimi görmek isterseniz tıklayabilirsiniz!

Bu meslekte herhangi bir yeterliliğiniz yoksa, kendinizi buna göre daha da geliştirebilirsiniz. Evde para kazandıran işler için en kazançlı başlıklardan biri! Bir projeden 4.000 TL gibi yüksek ücretler almanız oldukça mümkün. Evden yapılabilecek ek işler arasında uzmanlık gerektiren ama çok iyi kazandıran evden çalışma fırsatı…

7- Başyazı yaz

Okurken kolayca hata yapar mısınız? Dilbilgisi hataları onları gördüğünüzde dikkatinizi çekiyor mu? O halde editör olmayı düşünmelisiniz. Birçok kurum, kişi, yayıncı, bazı uzun makalelerin redaksiyonu konusunda yardıma ihtiyaç duyar. Bunun için Bionluk gibi sitelerden reklam oluşturabilir, editoryal çalışmalar yapabilirsiniz.

Evinizden çıkmadan bilgisayarınızdan bir şeyler okuyup düzelterek para kazanabilirsiniz. Evde para kazanmak için iş arıyorsanız bu kolayca öğrenebileceğiniz bir iştir. Ancak bazen yüzlerce sayfa okumanız gerektiğini söylemeliyim. Evde boş vaktiniz varsa, bu sizin için sorun değil.

Yani evde ne kadar çok çalışırsan o kadar çok kazanırsın! 5.000 kelimelik bir makaleyi düzenleyerek ortalama 500 TL kazanmak tamamen mümkün. Ayrıca günlük olarak size para kazandıracak işleri de seçebilirsiniz.

8- Bir blog yazarı olun

Evde para kazandıran işler denilince akla gelen ilk başlıklardan biridir. Bir blog başlatmak çok kolay ve ucuzdur. En sevdiğiniz müzik veya en sevdiğiniz yemek hakkında yazabilirsiniz. Söylendiği kadar basit olabilir ve sonunda web sitenizden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Evden blog yazarak para kazanma konusunda sabırlı olmayı unutmayın.

Bir blogdan para kazanmak için bu blogla uzun süre ilgilenmeniz gerekiyor. Düzenli içerik gereklidir. Sabırlı olursanız ve blokajınızı oluşturursanız, zaman içinde ödülleri toplayabilirsiniz.

Düzenli ziyaretçisi olan bir blog ayda ortalama 2.000 TL – 3.000 TL kazanıyor. Para kazanmak için blog yazma hakkında daha fazla bilgi edinmek için makaleyi okumaya davetlisiniz. Evde yapabileceğiniz ek işler için okumaya devam edin…

9- Sanal bir muhasebeci olun

Muhasebeciler, küçük işletme sahipleri için mali işlemleri kaydeder. Bunun sizin için doğru seçim olup olmadığını görmek için bu ücretsiz muhasebe şirketi eğitimlerine göz atabilirsiniz. Sonuçta bu iş hakkında bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

Birçok meslek gibi muhasebecilik de uzaktan yani evden yapılabilecek bir iştir. Muhasebe tecrübeniz varsa, okula gittiyseniz, düşünün. Sanal muhasebeci olarak evden para kazanmak mümkün. Tam zamanlı sanal muhasebe yaparsanız ortalama 4.000 TL kazanabilirsiniz. Evden en çok para kazandıran işlerden biri diyebilirim.

10- Serbest Yazarlık

yazmayı sever misin Peki ya araştırma? Bir yazar olarak, evden çok para kazanabilirsiniz. Birçok kurum, kişi, web sitesi ve diğer çeşitli çalışmalar orijinal yazarlara ihtiyaç duyar. Özgün içerik üretiminin dijital dünyada ne kadar önemli olduğu aşikar.

Türkçe ve gramer konusunda kendinize güveniyorsanız, serbest yazar olmayı düşünebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar ve internet. Evde para kazanmak işte bu kadar kolay! Ortalama olarak 1.000 kelime yazdığınız bir makale için 100 TL – 200 TL kazanabilirsiniz.

Bence bu öneri öğrencinin para kazanması için mükemmel bir seçenek!

11- Sanal asistan olun

Görev odaklı, titiz biriyseniz, size evde çalışmak için harika bir tavsiye vereceğim. Sanal asistan olmayı düşünebilirsiniz. Sosyal medya yönetimi, editörlük, grafik tasarım, araştırma, yazma, yönetimsel görevler veya veri girişi konularında becerileriniz varsa sanal asistan olabilirsiniz. Evde para kazandıran işler, sanal asistanlık özellikle kadınların tercih ettiği bir meslektir.

İşin internet üzerinden yapılabilmesi için bilgili kişilerin yardımına ihtiyaç duyulmaktadır. Kariyer.net, Indeed.com gibi sitelerdeki iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. Bu işi yarı zamanlı veya tam zamanlı yapabilirsiniz. Tam zamanlı sanal asistan olarak düzenli çalışırsanız ayda ortalama 3.000 – 4.000 TL kazanabilirsiniz.

12- Yaşam koçu olmak

Evde para kazanmak için hangi işleri yapıyorsunuz? Devam edelim! Kişisel gelişimi seviyor musunuz ve insanlara yardım etmekten keyif alıyor musunuz? Kendi işinizin patronu olabilirsiniz! Yaşam koçluğu evde para kazandıran işlerin yanında ekipman gerektiren bir iştir.

Bunun için gerekli eğitimleri almış olmanız gerekmektedir. Bu basit bir iş olmadığı için donanım aldıktan sonra bu işi yapabilirsiniz.

Evde para kazandıran işler için yaşam koçu olmaya karar verdiyseniz, zaten tecrübeniz varsa çok şanslısınız. Evde yaşam koçluğu yaparak geçimini sağlayan ve çok para kazanan insanlar var. 1 saat boyunca gerçekleştirdiğiniz yaşam koçluğu görevi ile 80 ile 150 TL arasında kazanmanız mümkün.

Yaşam koçluğunun yanı sıra şunları da düşünebilirsiniz:

  • sağlık koçluğu
  • kariyer koçluğu
  • beceri koçluğu

Evde para kazanmanın yollarını anlatan makaleyi de okumak isteyebilirsiniz!

13. Bebek bakıcılığı

Evden para kazandıran işler mi arıyorsunuz, ancak çevrimiçi iş yapmak istemiyor musunuz? Anne babalar gün içerisinde çocuklarını getirecek güvenilir kişiler arıyorlar.

Ayrıca kendi evinizde bebek bakıcılığı yaparak evde para kazanabilirsiniz. Başkasının evine gitmek zorunda değilsin. Ayrıca evden bebek bakıcılığı da yapabilirsiniz. Gün içinde yapmanız gereken işlerle ilgilenirken çocuklarla da ilgilenebilirsiniz.

Ama tabii ki çocukları çok seviyorsunuz ve onlarla ilgilenmek için meraklı olmalısınız. Çevrenizde küçük çocukları olan kişiler varsa, onlarla iletişime geçebilir ve bebek bakıcılığı yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli bebek bakıcılığı sitelerine de kayıt olabilirsiniz.

Gündüz yaptığınız bebek bakıcılığından günlük 80-200 TL arası kazanabilirsiniz.

14- Danışma

Belirli bir alanda deneyim ve bilginiz varsa bunu başkalarıyla paylaşmalısınız. Örneğin, bir muhasebeci, finans uzmanı veya avukatsanız, küçük işletmelere başarılı bir şekilde danışmanlık yapabilirsiniz.

Rekabetin arttığı günümüz iş dünyasında, insanlar profesyonel tavsiye almak için büyük paralar ödemeye hazır. Evde para kazanmayla ilgili bazı tavsiyeleri dikkate almak isteyebilirsiniz.

Ancak dediğim gibi belli bir alanda uzmanlığa sahip olmanız ve buna ikna olmanız gerekiyor. Aksi halde müşteri bulmakta zorlanabilirsiniz.

Ortalama 1 saat süre ile vereceğiniz danışmanlık hizmeti ile ortalama 100 TL kazanabilirsiniz. Bu ücret danışmanlık teklifine göre değişiklik gösterebilir.

15- Bir etkinlik planlayıcısı olun

Trend işlerden biri etkinlik planlayıcısı olarak çalışmaktır. Bir düğün, doğum günü partisi veya kurumsal bir etkinlik planlıyorsanız, insanlar kendileri için etkinlik planlamasının çoğunu yapacak organize insanlar arıyor.

Bir şeyleri organize etmeyi seven disiplinli biriyseniz, bir etkinlik planlayabilirsiniz.

Bunu yapmak için, müşterilerin size ulaşabilmesi için reklamcılıkta iyi olmanız gerekir. Sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz. Küçük bir etkinlik planlayarak 3.000 TL kazanabilirsiniz.

Özellikle ev hanımları için bu işi kesinlikle bir para kazanma yolu olarak düşünebilirsiniz!

16- Çevir

Para kazandıran ek işler için iyi bir unvan olur. Başka bir dilde akıcı mısınız? Belgeleri çevirerek veya tercüman olarak çalışarak bu beceriden geçiminizi sağlamaya başlayın. Üstelik evden çıkmanıza gerek yok! Çevirmen ihtiyacı olan kişilerle Bionluk, Fiverr gibi platformlar üzerinden iletişime geçebilirsiniz. 1.000 kelimelik bir çeviri işinden ortalama 200 TL kazanabilirsiniz.

Tercüman olarak dil becerilerinizin çok iyi olması gerektiğini unutmayın. Birden fazla dil biliyorsanız çeviri işinden inanılmaz para kazanabileceğinizi vurguluyorum! Bir ayda ne kadar çok çeviri işi yaparsanız, evde oturarak o kadar çok para kazanabilirsiniz.

17- Veri Giriş Sorumlusu Olun

Veri giriş memuru olmak, evdeki en iyi işlerden biridir. Veri giriş personelinin sahip olduğu bazı iş sorumlulukları; Bir bilgisayardaki belgelerden bilgi girme ve bir müşterinin elektronik tablosunu güncelleme.

Bunun için Excel programına iyi derecede hakim olmanız gerekmektedir!

Veri giriş görevlisi arayan firma veya şahıslar arıyorsanız Kariyer.net ve Jooble sitelerini kullanabilirsiniz. Aylık olarak veri girerseniz ortalama 2.500 TL kazanabilirsiniz.

18- Müşteri hizmetleri temsilcisi olun

Evden tam zamanlı bir iş arıyorsanız, çağrı merkezine bağlı bir müşteri hizmetleri temsilcisi olabilirsiniz. Çoğu kurum, bu iş için lise diploması ve temel bilgisayar becerileri gerektirir.

Ayrıca şirketinizin politika ve prosedürlerine de aşina olmalısınız. Bunun için size kısa bir eğitim veriyor. Türkiye’nin bir ucundan İstanbul’daki çağrı merkezine müşteri temsilcisi olabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan iyi bir internet bağlantısı ve bir bilgisayar.

Müşteri hizmetleri temsilcisi olmak genellikle tam zamanlı bir iştir. Bu sayede ayda ortalama 3.000 TL kazanabilirsiniz. Çağrı merkezi iş ilanlarını Kariyer.net gibi iş ilanı platformlarından da takip edebilirsiniz.

19- Bir video editörü olun

Video pazarlamanın kullanımı arttıkça, iyi ev video editörleri de yüksek talep görüyor. Videoları düzenlemek gözünüzü korkutabilir, ancak video düzenleme programlarını kullanmaya alıştığınızda hızla bir uzman olabilirsiniz.

HitFilm Express harika bir ücretsiz video düzenleme yazılımıdır veya Premiere Pro’yu (ücretsiz değil) veya iMovie’yi (yalnızca Mac kullanıcıları) deneyebilirsiniz. Kazançlarınız, videoları ne kadar süreyle düzenlediğinize bağlıdır. 5 dakikalık bir video için ortalama 200 TL – 300 TL kazanmak mümkün.

Evde davetiye katlama işinden para kazanmak ister misiniz? Bence sen de bu yazıyı oku ve para kazanmaya başla…

 

20. Evcil hayvan bakıcısı olmak

Hayvanları seviyorsanız bu iş tam size göre olabilir. İşi olan ya da tatile giden insanlar, evcil hayvanlarını bırakabilecekleri güvenilir kişiler arıyor. Siz de bu durumdan yararlanabilirsiniz. Evcil hayvanlara günlük veya haftalık bakarak para kazanabilirsiniz.

Hafta içi saatlerinizi kendiniz belirleyebilirsiniz. Ne zaman yapıp yapmamak size kalmış. Evden para kazanmak için en eğlenceli işlerden biri!

Evcil hayvan bakıcısı olmaya başlamanıza yardımcı olacak harika bir web sitesi arıyorsanız, Petsurfer’a göz atın. Günlük evde oturan evcil hayvan size ortalama 100 TL kazandırabilir.

Müşteri portföyünüzü oluşturmak için Instagram’ı deneyebilirsiniz. Bununla ilgili harika bir makale bile var: Instagram Takipçileri ile Nasıl Para Kazanılır?

21- El sanatları sat

Süslü el sanatları, dikiş ve tasarım? Evde para kazandıran işler arasında iğne işi yaygın. İnsanlar zanaatlarından ek gelir elde ediyor. Bir bakıma boş zamanlarında hobilerinin peşinden koşarak para kazanıyorlar.

Peki, para kazanmak için zanaat ne olabilir? Aklınıza gelen, ilginizi çeken, yapmaktan keyif aldığınız el işlerini değerlendirebilirsiniz. El yapımı çantalar, giysiler, mumlar, tablolar, çömlekler gibi hayal edebileceğiniz her şey…

Kar getiren birçok zanaat var… Tasarımlarınız ve pazarlama stratejiniz ne kadar başarılı olursa, o kadar çok para kazanırsınız. Artık birçok kişi el sanatlarını satmak için sosyal medya hesaplarını kullanıyor. Evde para kazandıran hobilerden para kazanabileceksiniz!

Örneğin el işlerinizi Instagram’da paylaşabilir ve satışa sunabilirsiniz. Shopier ile birlikte güvenli satış yapabilirsiniz. Kazancınız sattığınız ürünlere göre değişiklik gösterecektir.

Peki, evde gelir getirici işler için bu unvanı seçtiyseniz, internette ne satabilirsiniz? Seçenekleri ile anlattığım yazıya göz atabilirsiniz.

22- Serbest iç mimarlık

İç mimarlar, hayallerindeki evi yaratmak için müşterilerinin ihtiyaç ve isteklerini karşılar. Çoğu iç tasarımcı, temaları bir evde bir araya getirmek için keskin bir göze sahiptir.

Müşterilerinin ihtiyaçlarını analiz ederler ve ardından müşterilerinin isteklerini karşılamak için bir zaman çerçevesi içinde bir plan oluştururlar. Mükemmel iletişim becerilerine ve iç tasarım bilgisine sahip olmalısınız.

Bir iç mimarın temel sorumluluklarından bazıları şunlardır: müşterilerin bir hedef belirlemesine yardımcı olmak, proje için gerekli malzemeleri sipariş etmek ve tasarımı denetlemek. Liderliğini yaptığınız projeye göre kazancınız değişecektir.

23- Bir web sitesi tasarımcısı olun

Dijital dünyadaki birçok şirketin bir web sitesine ihtiyacı var. Web sitelerinin iyi bir tasarıma sahip olması da oldukça önemlidir. Sonuç olarak, şirketler iyi bir web sitesi için web sitesi tasarımcılarından yardım alırlar.

Nasıl kod yazacağınızı bilmiyorsanız, bir web sitesi tasarımcısı olarak çalışmak imkansız gibi görünebilir, ancak bu artık doğru değil. Web siteleri oluşturmak hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Squarespace ve Wix gibi sürükle ve bırak araçları çok basit ve alışması kolay. Bunlarda ustalaştığınızda, hızla bir web sitesi tasarımcısı olabilirsiniz. Evde para kazanmak için iş ararken web sitelerinin nasıl oluşturulacağını öğrenmek son derece değerli bir beceridir.

Web sitesi tasarlayarak ortalama 2.000 TL kazanabilirsiniz. Elbette kazancınız, bir web sitesi oluşturma konusunda ne kadar profesyonel olduğunuza bağlı olarak değişebilir.

24- Ambalaj işi yapmak

Evden yapılabilecek sermaye işleri aramıyor musunuz? Hazır olmak! Bazı şirketler paketleyici tutmak yerine evde paketleme yapabilecek kişilerle anlaşmalar yapıyor. Özellikle son yıllarda evde paketleme işi çok yaygınlaştı. Siz de boş zamanınızda bunu değerlendirip evde toplayabilirsiniz.

Ambalaj işi için size yol gösterecek birçok makale yazdık. Evde sabun ambalajı gibi ilgili öğelere göz atarak bir ambalaj işine nasıl başlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ortalama olarak ayda 4.000 TL kazanmak mümkündür. Elbette kazanç, ne kadar zaman ayırabileceğinize bağlıdır.

Bu arada evde ek iş için tüm paketleme işleri neler, hemen tıkla ve uygula!

25- Editör ol

Evde para kazandıran işler arasında yer alan bir diğer başlık da editörlüktür. Evde editörlük yaparak geçimini sağlayan insanlar var. Elbette bir editör olarak gerekli donanıma ihtiyacınız var. Yazmak için çok iyi Türkçe bilgisi ve teknik konulara hakimiyet gerekmektedir.

Bunu yapmak için çeşitli çevrimiçi kurslara kayıt olabilirsiniz. Birçok ajans, şirketlerinde editörler istihdam etmektedir. Uzaktan yani evden çalışmak için çok uygun bir iş olduğu için bu başlığı da düşünebilirsiniz.

Editörlük işini düzenli olarak yapabilirseniz ayda ortalama 4.000 TL ve üzeri kazanabilirsiniz. Evde yapılabilecek para kazandıran işler için editörlük gerçekten karlı bir iş!

26- Ev – oda kiralama

En kolay para kazandıran işler arayanlar! Boş bir eviniz veya odanız varsa hiç çaba harcamadan para kazanabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde belirli sürelerle ev ya da oda kiralamak isteyenler var. Evinizi günlük, haftalık veya aylık olarak kiralayabilirsiniz. Bunun için AirBnb uygulamasını kullanabilirsiniz.

Kazancınız kiraladığınız alana göre değişir. Günlük, haftalık veya aylık olarak kiralayabilirsiniz. Evde size para kazandıracak işleri sıralarken pasif olarak para kazanabileceğiniz yolları da sıralıyorum. Pasif para kazanma yöntemleri inkar edilemez bir şekilde en karlı işler arasındadır.

27- Borsa ile kazanın!

Evde para kazandıran işler yazımızın sonuna doğru geliyoruz. Borsa ile 2024’de kazanmak mümkün. Bu konulara ilginiz varsa kolayca para kazanabilirsiniz. Derecelendirilebilen şirketlerin hisselerini paylaşmak ileride çok iyi paralar kazandırabilir.

Üstelik evden çıkmadan… Evde para kazanmak için iş arayan herkese bu yöntemi tavsiye ederim. Ancak iyi bir takipçi olmanız gerektiğini de belirtelim. 😉

28- Kripto Para Ticareti

Kripto para birimleri geleceğin parası olarak görülüyor. Tartışmaya devam etse de hala kazananların olduğunu görüyoruz. Eğer ilgileniyorsanız ve iyi bir takipçi olacağınızı düşünüyorsanız, kripto para biriminden alım satım yaparak her zaman para kazanabilirsiniz.

Kripto para birimi yapmaya ve ücretsiz kripto para birimi sitelerini başlatmaya ne dersiniz?

29- Stok fotoğraf oluşturma

Hiç stok fotoğrafı duydunuz mu? Evde para kazandıran işler için oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Eğer kadrajınıza güveniyorsanız ve iyi fotoğraflar çekiyorsanız, stok fotoğrafçılıktan para kazanabilirsiniz.

Çeşitli fotoğrafları stok fotoğraf sitelerine yükleyerek lisanslayabilirsiniz. Ne kadar çok fotoğrafınız indirilirse o kadar çok kazanırsınız. Ben de fotoğraflarımı bu şekilde satarak dolar para kazandım. Neden yapamazsın? 🙂

30- Nikah şekeri imalatı ve satışı

El emeği ürünleriniz ile online olarak düğün hediyesi siparişi verebilirsiniz. Ev fikirleri arıyorsanız, bazı malzemeler alarak bu işe başlayabilirsiniz. Nikah şekeri modellerinizin fotoğraflarını paylaşarak tanıtım yapabilirsiniz.

Evde para kazanmanın yolları yaratıcılığınıza bağlı! Evde para tasarrufu sağlayan işler için nikah şekeri ambalajları da yapabilirsiniz. O nasıl çalışır? Nikah şekeri paketleme makalesini okuyun. Paket başına 1 TL alıyorsunuz.

31- Ücretli Anketler

Evde para kazanmanın çok kolay bir yolunu önereceğim. Hemen hemen herkes internette anket (çevrimiçi anket) yapmak için para alabileceğinizi bilir. Evden çalışıyormuş gibi çevrimiçi para kazanmak için kullanabileceğiniz düzinelerce ücretli anket sitesi var. Anket doldurarak para kazanıyorsunuz. Ödeme tutarları siteden siteye değişiklik göstermektedir.

Ancak, bazı web siteleri diğerlerinden daha karlı. Ve tüm ücretli anketler güvenilir değildir. Bunun için anket doldurarak para kazanmak için en kazançlı ve güvenilir siteleri listeledim. Okuyarak öğrenebilirsiniz.

32- Süs bitkileri yetiştirin ve satın

Evde para kazanan işletmeler için süs bitkisi yetiştirip satmayı düşünmez miydiniz? Evinizin bir köşesini ona ayırıp bitki yetiştirebilirsiniz. Özellikle son yıllarda canlı süs bitkileri ya da iç mekan bitkileri hemen herkesin vazgeçilmezi haline geldi. Dekoratif ev aksesuarları için bile tercih ediyorlar.

Talep yüksek olduğunda riske girmek istemiyor musunuz? Benden ekin yetiştirmemi istersen, para kazanmaya başlaman an meselesi. Nasıl satış yapılır diye soruyorsanız, Instagram hesabı oluşturarak Shopier ile satış yapabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Instagram’da satış yapmak çok yaygın.

33- Mıknatıs yapın ve satın

El yapımı ürünlerin ne kadar değerli olduğunu bilirsiniz. Para kazanmak için el sanatları arıyorsanız, mıknatıs yapmayı ve satmayı düşünün. Buradaki anahtar, estetik bir bakış açısına sahip olmak ve yaratıcı olmaktır. Sizde özgün düşüncelerinizle magnet yapıp toptan satışını yapabilirsiniz.

Dilerseniz internetten de satabilirsiniz. El işleri, evde para tasarrufu sağlayan el işleri çok karlı! Size çok ucuza mal olan bir ürünü iki katına satma imkanınız var. Bu fırsatı kaçırmayın! Bu benim son evde para kazanma önerimdi. Sizi büyük kazanacağınız iki oyunla daha tanıştıracağım. Evde iş arayanlar için okumaya devam edin.

34- Para kazandıran reklamları izleyin!

şaşırmış? Evet reklam izleyerek para kazanmak söylenti değil. Doğru ve güvenilir siteleri seçerseniz dolar cinsinden para kazanmak bile mümkün. Bu konuda size yol göstermek için reklam izleyerek para kazanabileceğiniz siteleri listeledim.

Tüm güvenilir siteler. Birden fazla web sitesinde zaman geçirerek para kazanın. Kısa sürede para kazandıran en kolay işlerden biridir! Evde para kazandıran işler için hem kolay hem de zorlayıcı olanları listeliyorum. Artık yazımın sonuna geldik. 🙂

35- İkinci el eşya satın alın

Evde ne yapacağımı şaşıranlar için güzel bir önerim var. İkinci el eşya satmaya ne dersiniz? Bu bir kıyafet, kitap, masa, dolap, ayna, mücevher ya da elektronik eşya olabilir. Hatta ucuza aldığınız bazı kusurlu ürünleri yenileyip daha yüksek fiyata satmayı bile düşünebilirsiniz.

Evde para kazanmak için yaratıcı olmalısın! senin için elimden geleni yaptım Belki okuduğunuz bir başlık size fikir verdi ve kendi işinizi kurdunuz.

36- Müzik dinle kazan

Evden çıkmadan sadece müzik dinleyerek para kazanmanın mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Eşsiz değil mi? Müzik dinlemekten keyif alanlar için adeta bir ödül denilebilir. Bunun için müzik dinleyerek para kazanmak için internet sitelerini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Güvenilir ve kazançlı olanlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için – Müzik Dinleyerek Para Kazanın – makalesini ziyaret edebilirsiniz. Evden yapılabilecekler için önerilere devam ediyoruz.

37- Bir telefon süsü tasarlayın

Evde tasarruf sağlayan iğne oyaları bayanların favori seçenekleri arasında yer alıyor. Cep telefonu süslerinin son zamanlarda ne kadar popüler hale geldiğini gördük. Tasarımlarınıza güveniyorsanız telefon süsü tasarlayabilir ve para kazanabilirsiniz.

Rengarenk ve çeşit çeşit telefon aksesuarları ile kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta kendinize bir Instagram sayfası açıp Shopier üzerinden güvenli bir şekilde satış yapabilirsiniz.

38- Yayıncı olun

Artık insanlar telefonları ve bilgisayarları ile insanları izliyor! Tiktok, Instagram birçok yayın platformuna sahiptir. Burada yayıncı olabilirsiniz. Tabii ki büyük platformlar olduğu için çok fazla rekabet var. Daha az rekabete sahip siteleri önereceklerdir.

Örneğin Bigo Live para kazanma makalesini okuyabilirsiniz. Sizlere nasıl para kazanılacağını detaylı bir şekilde anlattım. Evde yapılabilecek şeyler için pek çok seçenek var…

39- Oyun oynayarak kazanın

Evde yapılabilecek sermaye gerektirmeyen işler arıyorsanız çok eğlenceli bir seçeneğiniz var. 2024’de gerçek parayla kumar oynama sayesinde kolay para kazanma şansınız var.

Evde farklı oyunlar oynayarak vakit geçirirken para kazanabilirsiniz. İster telefonla oynayın ister bilgisayarla… Size kısa sürede para kazandıracak işler için de kullanılabilir.

40- Youtuber Olun

Biliyorsunuz Youtube sayesinde binlerce dolar kazanan insanlar var. Bunu evde para kazandıran bir iş olarak düşünebilirsiniz. Örneğin belirli bir kitleye yönelik videolar çekebilirsiniz. Mesela amigurumi bebek tasarlama videoları çeken ev hanımları var.

Videoları inanılmaz derecede tıklanabilir. Siz de kendi becerilerinize göre kanal açabilirsiniz. Bunun için çok geç değil. Ne kadar kazanacağınızı görmek istiyorsanız Youtube Kazanç Hesaplama makalesine giderek bunu kolayca hesaplayabilirsiniz.

ÇÖZÜM:
2024 yılı için home office para kazanmak için 35 konuyu sizlere tanıttım. Dilediğinizi seçebilir, geliştirebilir ve hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Para kazandırması garanti olan işler de bu yazımızda yer almaktadır. Seçeneğin var. Hem de evden çıkmak zorunda kalmadan! Evden para kazanma fikirleri için bizi izlemeye devam edin. 🙂 Umarım size birkaç öneride bulunabilmişimdir!

 

Mesaj Bırakabilirsiniz