Kredi Kartına Taksitle Altın Alınır Mı

Düğün, sünnet gibi organizasyonların vazgeçilmezi olan altın son yıllarda oldukça pahalanmış durumda. Eskiden bir düğünde veya sünnette insanlar çeyrek altın takarken şu an onu bile alabilmek çok zorlaştı. 2019 yılında altın fiyatların artması da vatandaşın belini bükmüş durumda. Bir organizasyonda altın takmak isteyen ancak cebinde parası da olmayan kişiler kredi kartına taksitle altın alınır mı araştırması içerisine giriyorlar. Yaz sezonunun yaklaşması ile düğün, sünnet törenleri artacağı ve altın almak isteyen kişilerin sayısında artış yaşanacağı için biz de bu yazı ile size durumu anlatmaya karar verdik. Gelin şimdi kredi kartı ile altın alınır mı, alınırsa nasıl alınabilir size anlatalım.

Kredi Kartına Taksitle Altın Alınır Mı

kredi kartına taksitle altın alma

Kredi kartına taksitle altın almak isteyen kişiler öncelikli olarak bir kuyumcuya giderek direkt altın alınır mı bunu merak ediyorlar. Hemen o kişilerin meraklarını gidermek için bu soruya cevap verelim. Yasal düzenlemeler nedeniyle kuyumcuya gidip, çeyrek altın veya diğer kıymetli ürünleri kredi kartına taksitle satın alamazsınız. Kuyumcular kredi kartına taksitle altın satmamaktadır.

Ancak bu kredi kartı ile altın alınmaz anlamına gelmemektedir. Pratik bir çözüm ile kolaylıkla bu sorun çözülebilir ve kredi kartınızın bakiyesini kullanarak altın alabilirsiniz.

Her banka kredi kartı sahibi olan müşterilerine “Taksitli Nakit Avans” seçeneği sunmaktadır. Bu ifadeyi hiç duyamayanlar için kısaca açıklayalım. Bankalar müşterilerinin acil durumda kredi kartından nakit para çekebilmelerini sağlamak için bu sistemi kullanır. Belli bir faiz karşılığında kredi kartından nakit avans çekilir ve müşteri bu parayı dilediği gibi harcayabilir.

Buradan hareketle kredi kartınızı ATM’ye takıp nakit avans çekebileceğinizi anlamışsınızdır. Çektiğiniz para ile herhangi bir kuyumcuya giderek istediğiniz altını alabilir, altın ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Kredi kartınızdan nakit avans çekerken taksit seçeneğini kullanacağınız için altını taksitle almış gibi olacaksınız. Bu pratik çözüm şu an bir çok kişi tarafından uygulanmakta ve sektör bu şekilde yürümektedir.

Kredi kartı olmayanlar için de alternatif bir çözüm buna benzer olarak bankadan ihtiyaç kredisi çekerek altın almaktır. Şu an 1.000 TL ihtiyaç kredisini 6 ay vade seçeneğiyle 50-55 TL arası faiz ile veren bir çok banka var. Kredi kartım yok ne yapacağım diyenler bu seçeneği de düşünerek altın ihtiyacını bu şekilde giderebilirler.

Mesaj Bırakabilirsiniz