Haber Satarak Para Kazanma – Haber Satarak Para Kazanılır mı? Ne Kadar Kazanılır?

Haber satıp para kazanmak garantili bir yöntemdir. Haber yayınlayan çok sayıda platform bulunmaktadır. Bu platformlardan bazıları büyük çaplı iken daha küçük çaplı platformlarda bulunmaktadır. Özellikle internetin hayatımızın bir parçası olması ile birlikte haber platformlarının sayısında ciddi bir artış oldu. İnsanlar artık haber almak için eskiden olduğu gibi gazete almayı tercih etmiyorlar. Bunun yerine internet üzerinden haber okuyorlar. Bu nedenle haber içeriklerine olan ilgi de arttı. Haber siteleri ve blogları insanlardan gelecek olan yeni haberleri beklemektedir. Gün içinde gördüğünüz bir olay haber niteliğini taşıyabilir. Bunu kayda alarak çeşitli haber platformlarına satarak para kazanabilirsiniz.

İnternetten Haber Okuyarak Para Kazanma

Kendi Haber Sitenizi Kurarak da Para Kazanabilirsiniz

haber sitesi ile para kazanma

Kendi haber siteniz ile para kazanmak ister misiniz? İnternette işletmeler ve şahıslar için web sitesi kurulabiliyor. Web sitesi kurmak isteyen bir kişinin illa web yazılımcısı olması gerekmiyor. Artık bu işlerle ilgisi olmayan bir kişi bile rahatlıkla haber sitesi kurabiliyor. Site kurulumu için bir iki tık yapmak yeterli oluyor. Yalnızca haber sitesi için değil, emlak, kuaför, fotoğrafçılık, forum vs. için de site kurulması mümkündür. Hepsinin kurulumu zaten aşağı yukarı aynı şekilde gerçekleşiyor. Haber sitenizi kurduktan sonra sıra en önemli kısım olan içerik oluşturmaya geliyor. Elinizdeki haber niteliğindeki içeriklerinizi sayfanıza uygun şekilde yerleştirmeniz ve insanların sayfanızı tıklamasını beklemeniz gerekiyor.

Pc yi Açık Tutarak Para Kazanma

Haber Sitesi İçerikleri Neler Olabilir?

Haber sitesi içerikleri çok geniş yelpazede olabilir. Bu seçeneklerden bazıları aşağıdaki gibidir:

  • Hemşireleri yakından ilgilendiren bir haber sitesi,
  • İlgi alanı arabalar olan insanlar için bir haber sitesi,
  • Kampanya ve indirim arayan insanlara özel kampanya odaklı içerikler,
  • Pilotları ilgilendiren haber sitesi,
  • Finans sektörünü takip edenler için haber sitesi,
  • İlgi alanı futbol alan kişiler için haber sitesi vb.

Başlıklardan da anlaşıldığı üzere haber sitenin içeriklerinin belli bir kesime özel olması iyidir. Sizin aklınıza yukardakilerden çok daha fazla örnek gelebilir. Eğer futbol ile ilgili bir haber sitesi kurmak isterseniz, futbolcu transferleri, futbolcuların özel hayatı, maçlar, maç skorları, spor yorumları gibi çok sayıda farklı içeriğe yer verebilirsiniz. Bulabileceğiniz binlerce farklı niş konu arasından sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Sesli Kitap Okuyarak Para Kazanma

Haber Sitesi Açmak için Hangi Platformun Tercih Edilmesi Uygundur?

haber sitesi platformlari

Haber sitesi platformları sitenin teknik alt yapısına göre tercih edilmelidir. Haber sitesi kurmanın yalnızca bir tane değil pek çok farklı yöntemi bulunmaktadır. Eğer asp, css, js ya da php gibi kod dillerini biliyorsanız kendi başınıza site kurmanız mümkündür. Ancak bazı kodların bilinmesi için İngilizce bilmek şarttır. İngilizceniz yoska site kurmak için farklı bir yöntem tercih edebilirsiniz. WordPress ile site kurmak bu yöntemlerden bir tanesidir. WordPress ile yalnızca haber sitesi değil aklınıza gelen başka herhangi bir site de kurabilirsiniz. Film, sosyal medya, forum vb. kurabileceğiniz diğer siteler arasında yer alır. İnanmayacaksınız ama, ileri gelen haber siteleri bile Wordpres alt yapısını kullanarak çalışmaktadır. Haber üretimi yapıyorsanız ve yaptığınız üretimler ile belli bir kitleye hitap ediyorsanız elinizde bir gücü tutuyorsunuz demektir.

Stok Fotoğraf Satarak Para Kazanma

Haber Sitesinden Ne Kadar Para Kazanabilirim?

Haber sitesinden kazanacağınız para miktarı ne kadar insana hitap ettiğiniz ile ilgili bir durumdur. Ziyaretçi sayınız ne kadar çok olursa, kazanacağınız para mikarı da o kadar çok olacaktır. Eğer sitenizi ziyaret eden günlük 10 bin kişi varsa, bir günde 100 TL gelir elde edebilirsiniz. Bu gelir genel bir rakam olarak verilmiştir. Sitenin farklı özelliklerine göre kazanılan para değişiklik gösterebilmektedir. Verilen fiyat Google Adsense rakamlarının baz alınması ile yazılmıştır. İçeriğinizin yüksek kaliteli olması kazanacağınız paranın da artmasını sağlayacaktır. Tecrübe kazanarak zaman içinde içeriklerinizin kalitesini ve haber çeşitliliğini artırabilirsiniz. Haber sitesini kurmanın ücretli oldğunu unutmayın. Herhangi birisi size ücretsiz kurulum yapacağını söylüyorsa inanmayın. Haber sitesi kurmanın maliyeti yıllık ortalama 250 TL ile 350 TL arasında değişiklik göstermektedir. Kazancınızdan haber sitesine vereceğiniz yıllık ücreti düşmeyi unutmayın. Haber sitesi kurduğunuz zaman ücret hosting ve domaine gider.

Telefonla Konuşarak Para Kazanma

Mesaj Bırakabilirsiniz