Hotiç Bayilik Alma Şartları: 2024 Franchise Bedeli Ne Kadar? Hotiç Bayiliği Nasıl Alınır?

Hotiç markası 1938 yılında Salih HOTİÇ tarafından kurulan bir markadır. 80 yılı aşkın bir süredir kalitesi ile adından sürekli olarak bahsettiren marka, geniş tasarım seçenekleri ile de müşterilerden tam not almayı başarır. Tüm ürünlerinde gerçek deri ve kaliteli malzeme kullanarak, kullanım rahatlığı ve konfordan vazgeçmeyen Hotiç, her zaman farklı ve beğenilen tasarımları ile de dikkat çeker.

Markanın doğuşu 1938 yılı iken 1956 yılında Kadıköy’de açılan ilk mağazada el işçiliği ayakkabılar perakende olarak satışa sunulmuştur. Hotiç markasının en büyük ve en unutulmaz özelliği ise 1959 yılında erkek sandaleti tasarlayan ve üreten ilk Türk firması olmasıdır. 1986 yılında ilk çanta lansmanına çıkan marka, 1986 yılında ise 3. mağazasını Nişantaşı’nda açmıştır. Satış rekorları kıran 509 kodlu Oxford model ayakkabısını ise ilk kez 1995 yılında üretmiştir. 2002 yılında ilk uluslararası anlaşmasını yaptıktan sonra çok geçmeden 2010 yılında AVM’lerde ‘En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar’ kategorisinde birinciliğe layık görülmüştür. Bunun gibi bir sürü başarısı olan marka, bu başarı çizgisinden asla çıkmamak amacıyla gerek tasarımlarını, gerek üretimini, gerek mağaza anlayışını, gerek ise satış stratejilerini asla bozmamaktadır.

Kadın ve erkeklere yönelik ayakkabı, çanta, cüzdan vb. aksesuarların satışını gerçekleştiren HOTİÇ mağazaları oldukça popüler, iş yapan mağazalardır. Türkiye’nin bir çok noktasında satış mağazaları bulunan Hotiç’in bu alanda en başarılı şirketlerden birisi olduğunu söyleyebiliriz. Daha çok kadınlar tarafından ziyaret edilen ve sık sık alışveriş yapılan Hotiç mağazaları girişimciler için de büyük fırsatlar sunuyor. Ayakkabı ve çanta satışı üzerine bir iş kurmayı düşünenler Hotiç bayilik alarak ürün tedariki aşamasını çözebilirler.

1938 yılında Salih Hotiç tarafından kurulan Hotiç mağazaları köklü geçmişi ve sektör tecrübesiyle ülkemizdeki ayakkabı ve çanta sektörünün lider firmalarından birisi olmuştur. Kendine özgü tasarımları ve desenleri ile yerli üretim yapan Hotiç mağaza sayısını arttırma hedefiyle bayilikler vermeye devam ediyor.

Hotiç Bayiliği Nasıl Alınır?

İstenilen tüm şartlara uygun olmak ve tüm yükümlülükleri kabul etmek, Hotiç bayiliği açmak için yeterlidir. Gerekli şartları sağladıktan sonra Hotiç bayiliği almak için isim, soyadı ve iletişim numaranızı bayi@hotic.com mail adresine başvuru yapmak yeterlidir. Bir diğer yöntem ise (0212) 294 59 00 numarası arayarak başvuru yapmaktır. Başvuru yaptıktan sonra yetkililer en kısa sürede sizinle iletişime geçecek ve işlemler başlatılacaktır.

Hotiç Bayilik Şartları ve Özellikleri

hotiç bayilik şartları

Hotiç2024yılı itibarıyla yeni girişimciler için, ayakkabı sektörüne girmeyi planlayanlar için yurt içinde ve yurt dışında bayilikler vermektedir. Hotiç bayilik şartları ise şu şekildedir;

 • Hotiç’den bayilik almayı düşünen girişimcilerin mağaza açmayı planladığı konum Hotiç’in hedefleri dahilinde olmalıdır. Hotiç’in çalışmayı düşünmediği bölgeler/lokasyonlarda bayilik verilmez.
 • Açılacak olan mağaza bir AVM içerisinde veya şehrin işlek cadde üstlerinde olmalıdır.
 • Mağazaların en az 120 m2 – 150 m2 net kullanım alanının olması gereklidir.
 • Mağazanın dış cephesinde minimum 6 metrelik görsel (logo) yerleştirme alanı olmalıdır.
 • Mağazanın mimari projesi Hotiç’in kendi mimari ekipleri tarafından çıkartılır. Dekorasyon maliyeti girişimci kişi tarafından karşılanır. Dekorasyon işlemleri Hotiç mağaza standartlarına bağlı olarak yapılır ve mağaza hazır hale getirilir.
 • Hotiç’in öngördüğü şekilde girişimci kişi Banka Teminat Mektubu verecektir.
 • Ortalama işletme sermayesi mağazanın bulunduğu bölge/lokasyona ve sezona bağlı olarak değişecektir.
 • Mağazalardaki tüm ürünler Hotiç tarafından güvenli olarak mağazanıza sevk edilir.

Hotiç Bayilik Şartları Nelerdir?

Hotiç, marka ismi altında hizmet bayilikler için belirli şartlar belirlemiştir. Bu şartlara uygun kişiler, başvurularını tamamladıktan sonra bayilik alabilir. Belirlenen Hotiç bayilik şartları şu şekildedir:

 • Önerilen lokasyonun Hotiç hedefleri dahilinde olması gerekir.
 • İşyerinin AVM içinde veya bulunduğu bölgenin merkez konumunda yani ana cadde üzerinde olması gerekir.
 • İşyerinin minimum 120/150 m2 ölçülerinde kullanılabilir alana sahip olması gerekir.
 • İşyerinin dış cephesinin minimum 6 metrelik bir görsel alana sahip olması gerekir.
 • Dekorasyon maliyeti, Proje Hotiç Mimar Ekibi tarafından uygulanır. Dekorasyon maliyeti ise girişimci tarafından karşılanır. Hotiç mağazacılık konseptine uygun olacak şekilde, markanın kendisi tarafından düzenlenir.
 • Banka teminat mektubu, Hotiç markasının istediği miktarda olmalıdır. Bu miktar açılacak olan mağazanın açılış giderleri hesaplanarak marka tarafından belirlenir.
 • Mağaza sadece Hotiç marka ürünlerin satışını yapmalıdır.
 • Ortalama işletme sermayesi ise bölge ve sezon olarak farklılık gösterebilir.

Hotiç Bayilik Başvurusu

hotiç bayilik başvurusu

Hotiç’den bayilik alarak ayakkabı ve çanta sektöründe kaliteli bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Hotiç’in bayilik şartlarını karşıladığınızı düşünüyorsanız aşağıdaki e-mail adresine “Ad Soyad ve Telefon Numaranızı” içeren bir e-mail göndermeniz yeterlidir.

2024 Hotiç Franchise Ücreti Ne Kadardır?

hotic franchise sartlari

Hotiç, ilk olarak bayilik ücreti için bir miktar yatırım bütçesi istemektedir. Bu yatırımın belgelendiği takdirde ve diğer şartların yerine getirildiği takdirde bayilik sahibi olabilirsiniz. Marka franchise bedelini ise mağazanın durumuna göre belirlemektedir. Mağazanın konumu, hitap ettiği müşteri sayısı veya kar miktarı franchise bedelini etkilemektedir.

Hotiç Markasının Kaç Tane Bayisi Bulunmaktadır?

hotic bayi sayisi

Ayakkabı sektöründe çok tercih edilen ve beğenilen bir marka haline gelen Hotiç, hızla büyümeye ve yeni bayiler açmaya devam ediyor. Bayilik şartları dolayısı ile her zaman kendini belli eden, kaliteli ve gösterişli mağazalara sahip olan markanın 150’nin üzerinde mağazası bulunmaktadır.

Mondi Bayilik Şartları, Ücreti

Hotiç Markasının Çalışma Saatleri Ne Zamandır?

Hotiç, mağaza şartları dolayısı ile AVM içleri veya işlek caddelerde çalışan bir markadır. AVM bünyesinde açılan mağazalar, AVM’nin kendi açılış ve kapanış saatine göre yani genelde 10.00-22.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. AVM dışında bulunan mağazalarda ise, yoğunluğa ve konuma göre değişmekle birlikte genelde 10.00-20.00 arasında hizmet vermektedir.

Hotiç Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Hotiç, müşteri memnuniyetinin sağlanması ve sorunlara hızlı çözümler bulmak amacıyla sürekli iletişime açıktır. Herhangi bir sorun ile karşılaşan müşteriler veya bir şey sormak, öneri, şikayet ve değerlendirmelerini paylaşmak isteyen müşteriler hızlı bir şekilde yetkili ile iletişim kurabilmektedir. Görüşme yapmak isterseniz 0 850 288 44 82 hattından Hotiç müşteri yetkilisi ile görüşebilmektedir. Görüşme yapmadan, bir değerlendirme paylaşmak veya bir sorunla karşılan kişiler ise, Hotiç web sayfası üzerinden yani www.hotic.com.tr internet adresi üzerinden ad, soyadı, telefon numarası, sipariş numarası ve mesajınızı yazarak hızlıca geri dönüş alabilir.

One Response

Mesaj Bırakabilirsiniz