Türk Telekom Bayilik Alma Şartları: 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar? Türk Telekom Bayiliği Nasıl Alınır?

Türkiye’nin ilk entegre telekomünikasyon operatörü sayılan Türk Telekom’un neredeyse 180 yıllık bir mazisi vardır. 1995 yılında PTT telekomünikasyon ve postaların devletten ayrılması akabinde kurulmuştur. 2016 yılından itibaren ise mobil, internet, telefon, TV gibi ürünleri ve hizmetleri Türk Telekom markası altından sunmaya başlamıştır. Siz de Türk Telekom bayiliği alabilir ve bu ürünlerin satışını Türk Telekom markası adı altında sürdürebilirsiniz.

Ülker Bayilik Şartları, Ücreti

Türk Telekom Bayilik Şartları Nelerdir?

Kişilerin Türk Telekom bayiliği almak için bazı şartları karşılıyor olması gerekmektedir. Bu şartların karşılanmaması durumunda bayilik başvurusu yapan kişilerin talepleri olumsuz olarak değerlendirilmekte ya da başvuruları incelemeye dahi alınmadan doğrudan reddedilmektedir. Türk Telekom firması tarafından belirlenen bayilik şartları aşağıdaki gibidir:

 • Başvuru sahibi kişilerin ticari engellerinin olmaması,
 • Gerçek ya da tüzel kişi olmak,
 • Mağazada çalıştırılacak personel sayısı,
 • Müşteri odaklı olarak hizmet vermek ve bu hususta kaliteli bir iletişim performansı,
 • Başvuru sahibi kişilerin ve çalışacak personellerin teknolojik alanda yaşanan gelişmelere hâkim olması,
 • Mağazanın boyutunun belirlendiği şartlarda olması (ortalama 50 metrekare),
 • Başvuru sahiplerinin bayilik sürecinde gerektiği durumlarda ek teminatlar sunabilecek durumda olması
 • Mağazanın iç dizaynının geniş ve ferah bir tasarıma sahip olması

Bunlar dışında açılacak mağaza konumunun da yoğun insan trafiğinin olduğu caddelerde olması epey önemli bir husustur. İzbe sayılacak yerler ya da az insanın geçtiği cadde ve sokaklar için bayilik verilmemektedir. Mağazanın botunu ortalama 50 metrekare olarak belirlenmiş olsa da burada önemli olan husus mağazanın ferah bir yapıya sahip olmasıdır.

Vodafone Bayilik Şartları, Ücreti

Türk Telekom Franchise Bedeli Ne Kadar?

turk telekom franchise bedeli

Türk Telekom bayiliği açmak için gerek duyulan bedel yüklü miktarda olmasa da masraflı olan kısımların başında perakende ihtiyaçlarının karşılanması durumu gelmektedir. Daha küçük sayılabilecek Türk Telekom perakendeleri için gereken miktar 30.000 TL kadar olabiliyorken, bu durumun mağazanın büyüklüğüne ve dekorasyonuna göre değişebilmektedir.  Bu sebeple Türk Telekom bayiliği almak isteyenlerin en az 100.000 TL sermaye bulundurması gerekmektedir.

Aras Kargo Bayilik Şartları, Ücreti

Türk Telekom Bayiliği Nasıl Alınır?

Kişiler Türk Telekom bayiliği almak için öncelikle firma ile görüşme sağlamak durumundadır. Fakat bu görüşmenin doğrudan müşteri hizmetleri ile yapılması kişilere fayda sağlamayacaktır. Size normal müşteri hizmetleri kanalı bayilik tarzı konular için hizmet vermemektedir. Kişilerin görüşme sağlaması gereken kanal ise kurumsal müşteri hizmetleri olmalıdır. Türk Telekom firmasının kurumsal müşteri hizmetleri numarası ise aşağıdaki gibidir:

 • 4444 5 444

Kişiler bu numarayı çevirerek bayilik ve perakende satış hakkında bilgi alabilir. Ayrıca Türk Telekom Genel Müdürlükleri’ne müracaat etmek ve bayilik başvurusunu bu şekilde tamamlamak da mümkündür. Bunun için müracaat edilebilecek Türk Telekom Genel Müdürlükleri adresleri şunlardır:

 • Ankara Türk Telekom:

Turgut Özal Bulvarı, 06103. Aydınlıkevler / Ankara.

Telefon: 444 1 444 / 444 4 564 – Faks: 0312 306 0732

 • İstanbul Gayrettepe Türk Telekom:

Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. No:40 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0212 309 90 00

 • Esentepe Türk Telekom:

Esentepe Mah. Salik Tozan Sk. Karamancılar İş Merkez, D Blok, No: 16. Şişli / İstanbul

Telefon: 0212 309 10 00 – Faks: 0212 306 10 10

 • Güneşli Türk Telekom:

Bağlar Mah. Yalçın Koreş Cad. Fidan Sk. Erdinç İş Merkezi, No: 1. Güneşli / İstanbul

 • Ümraniye Teknopark Türk Telekom:

Çakmak Mah. Balkan Cad. No: 49. Ümraniye / İstanbul.

Telefon: 0216 460 60 00

 • Ümraniye A4 Türk Telekom:

Saray Mah. Ahmet Tevfik İleri Cad. No: 5. Ümraniye / İstanbul.

Telefon: 444 1 444

Listede yer alan bu adreslere giderek hem bayilik hakkında bilgi alabilir hem de başvuru işlemleri üzerine görüşmeler sağlayabilirsiniz.

Arçelik Bayilik Şartları, Ücreti

Türk Telekom’un Kaç Bayisi Var?

turk telekom bayi sayisi

Türkiye’de 900’den fazla Türk Telekom bayisi bulunmaktadır. İstanbul’da hizmet veren Türk Telekom bayilerinin sayısı 200 civarlarındandır. İzmir’de ise yaklaşık 80 tane Türk Telekom bayisi yer almaktadır.

Atasun Bayilik Şartları, Ücreti

Türk Telekom Bayilerinin Çalışma Saatleri

Türk Telekom bayileri 08.30 – 17.00 saatleri arasında çalışmaktadır. Bu saatler arasında öğle tatili haricinde hizmetini sürdürmektedir. Türk Telekom bayilerinin öğle tatilleri ise 12.30’da başlayıp 13.30’da sonlanmaktadır. Ayrıca Türk Telekom bayileri hafta sonları kapalıdır.

Türk Telekom Müşteri Hizmetleri İletişim

Kişiler Türk Telekom müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 1 444 numaralı hattı arayarak öneri ve şikâyetlerinizi sunabilirsiniz. Medya ilişkileri için aramanız gereken numara ise +90 212 309 90 00’dır. Bu hususta TTmedyailiskileri@turktelekom.com.tr adresine mail yolu ile ulaşmanız da mümkündür.

Mesaj Bırakabilirsiniz