Mado Kafe Bayilik Alma Şartları: 2024 Franchise Bedeli Ne Kadar? Mado Kafe Bayiliği Nasıl Alınır?

Mado kafe 1992 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Türkiye’nin birçok yerinde mado kafe bayiliği bulunan önemli markalardan birini temsil eder.

Mondi Bayilik Şartları, Ücreti

Mado Kafe Bayilik Şartları Nelerdir?

Mado kafe bayilik şartları şu şekilde sıralanır;

  • Mado kafe açmak için 150 metre kare ve üzerinde bir dükkan gereklidir.
  • Cadde üzeri olan işlek yerler genelde tercih edilir.
  • Yürüyüş alanları üzeri de tercih edilen yerleri arasında bulunur.
  • Bahçe veya teraslı alanlar üzerinde kurulu olur. Mado’nun genel konsepti de bunu göstermektedir.
  • Ön cephe kısmının 8 metreden başlaması gerekir.
  • Yatırım maliyeti en az 250 bin dolar tutarını bulur.
  • En önemli şart ise sektör içinde olması gereken tecrübedir.

Nike Bayilik Şartları, Ücreti

2024 Mado Kafe Franchise Bedeli Ne Kadar?

mado franchise bedeli

Madonun genel olarak 2024 yılı itibari ile franchise bedeli en az 300 ve 400 bin TL arası olarak değişim gösterir. Bu bedel ile ne kadar kar edileceği söylenmez. Hali hazırda madonun kendi müşterileri olduğu için kar marjı da yüksek bir işletim sistemini oluşturur.

Pidem Bayilik Şartları, Ücreti

2024’de Mado Bayiliği Nasıl Alınır?

Madodan bayilik almayı düşünenler ilk olarak ön bir araştırma yapmalıdır. Mado bayiliği almak için gerekli olan bayilik şartlarını yerine getirmek gerekir. Bu şartlar ise 14 bölümden oluşur. İlk adım olarak internet dışında telefon ya da posta kanalı ile başvuru yapılabilir. Daha sonra başvurunuz değerlendirme sürecine girecektir. Değerlendirme ise Franchising bölümü tarafından değerlendirilir. Başvuru olumsuz olduğu zaman girişimciye geri dönüş sağlanır. Başvuru eğer olumlu bulunursa bir haftalık bir süre diliminde mağaza için düşünülen emlak ziyaret edilir. Sonrasında gerekli incelemenin ardından franchising bölümü tarafından franchise adayına randevu verilir. Yüz yüze görüşme sağlanır. Bu görüşmede adaya sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir. 5 günlük süren bir fizibilite çalışması yapılır. Bölgenin avantaj ve dezavantajları belirlenir. Fizibilite raporunun paylaşılması işlemine geçilir. Rapor ise iki gün içinde adaya bildirilir. Sonrasında franchise sözleşmesinin imzalanmasına geçilir. Gerekli tüm evraklar hazırlanıp adaya verilir. Evrak prosedüründen sonra 5 yıllık sözleşme imzalanmış olur. Mimari adımın başlatılması işlemine geçilir. Belirlenen mimari ekip emlağı ziyaret ederek röleveyi alır. Uygulanacak olan konsept belirlenir. 15 günde çizim tamamlanır.

Çizim mado mimarı ekibi tarafından yapılır. Projenin fiyatlandırılması sürecine geçilir. On gün içinde tüm dekorasyon için ayrı ayrı fiyat belirlenir. Hemen ardından mimari uygulama başlatılarak 40 gün içinde sonuçlanması sağlanır. Sonrasında personel alım ve eğitimi sürecine geçilir. Bunun için nitelikli bir kadro ortaya çıkarılır. Bu liste ise insan kaynakları bölümünde belirlenir. Alınacak ekibin belli bir eğitimden geçirilmesi süreci başlatılır. Mado eğitim binasında bu süreç başlatılır. Tüm eğitim 20 günde tamamlanır. Reklam ve tanıtım malzemelerinin hazırlanması işlemine geçilir. Açılıştan önce mağazaya ait broşür ve tanıtım yazıları hazırlanır. Tüm bunlar tasarım ekibi tarafından belirlenir. Ürün siparişi verilir. Mağaza açılmadan iki gün önce siparişler hazırlanıp teslimi sağlanır. Son olarak tüm bu süreçler 96 günlük bir zamanı kapsar. Operasyon ekibi tarafından süreç tamamlanıp mağaza müşteriye hazır bir hale getirilir.

Rossmann Bayilik Şartları, Ücreti

Mado Kafe Kaç Tane Bayisi Var?

mado bayi sayisi

Mado kafenin yurt içinde ve yurt dışında birçok alanda bayisi bulunur. Mado kafe bayi sayısı 2024 yılı verilerine göre yurt içinde 300’ün üzerinde bulunur. Yurt dışında ise 21 ülkede 44 bayisi bulunmaktadır. Mado kafe Türkiye kafe segmentinde Pazar payının % 32’sine sahip bir kafe anlayışını da geliştirmiş bulunmaktadır.

Samsung Bayilik Şartları, Ücreti

Mado Kafe Bayilerinin Çalışma Saatleri

Mado kafenin iki farklı çalışma saati mevcuttur. AVM içinde yer alan mado kafelerde çalışma saati sabah 10:00 ile akşam 22:00 arasında oluşur. Çalışma saati AVM’nin kapanışına paralel olarak sonlanır. Diğer mağazalarda ise çalışma saati farklılaşır. Sabah 07:00 ile akşam 01:00 arasında kapanışı olan bir çalışma saatini kapsar.

Mado Kafe Müşteri Hizmetleri İletişim

Mado müşteri hizmetlerinde çağrı merkezi ağı mevcuttur. Mado müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 635 10 01’dir. Bu telefon numarası ile tüm istek ve şikayetlerinizi bildirebilir ve gerekli desteği alabilirsiniz. Çağrı merkezi numarasına herkes en kısa sürede ulaşım sağlayabilir. Mado kafe İletişim ağı yoğun değildir.

One Response

  1. Faruk

Mesaj Bırakabilirsiniz