Vestel bayilik şartları neler? Franchise bedeli ne kadar? Vestel bayi işi kurma ve açma maliyeti ne kadar?

Günümüz dünyasında insanların hayatında teknolojik ürünler olmazsa olmazdır. Gerek ev yaşamımızda gerekse iş yaşamımızda hatta sosyal hayatımızda bile birçok teknolojik ürün kullanırız. 

Ülkemizin yerli markalarından biri olan Vestel markası ise bünyesinde birbirinden farklı birçok çeşit ürün bulundurmaktadır. Vestel şirketler gurubu, 1984 yılından itibaren faaliyetlerine başlamıştır. Bünyesinde toplam 23 şirket bulundurmaktadır. Bu şirketler altında aktif faaliyette bulunan teknoloji gurupları; beyaz eşya ürünleri, led teknoloji gurupları, dijital ürün gurupları, tüketici elektronik ürünleri bulunmaktadır.

Vestel Şirketler Grubu yenilikçi ve kaliteli ürünleri ve geniş vizyonuyla sadece ülkemizde değil küresel piyasalarda da pazarı yönlendiren güçlü bir şirket olarak ülkemizde hizmet vermeye devam ediyor. Gün geçtikçe daha da büyüyen bir marka olan Vestel yatırımcılar ile de bu başarısını paylaşmayı istiyor. Çeşitli ürünleriyle müşteriler hizmet vermeyi amaçlayan Vestel bayilik açmak isteyen yatırımcıların başvurularını incelemek adına kabul ediyor.

Vestel markasının hizmet verdiği ürün kategorileri ise şu şekildedir;

KATEGORİLER

 • Beyaz Eşya
 • Ankastre Ürünler
 • Klima ve Isıtıcılar
 • Küçük Ev Aletleri
 • Tüketici Elektroniği
 • Mobil Cihazlar
 • Venus Akıllı Telefon
 • Çamaşır kurutma makinesi

1200cagri

VESTEL BAYILIK VERIYOR MU?

Vestel gibi büyük bir firmadan bayilik almak isteyen yatırımcıların dikkat etmesi gerek birden fazla önemli faktör bulunmaktadır. Öncelikle açmak istediğiniz Vestel bayiliği için lokasyona çok önem vermeniz gerekir. Yani bayiliği açacağınız bölgenin demografik özelliklerini iyice araştırıp ekonomik özelliklerini iyi bir şekilde araştırmanız gerekmektedir. Bu tarz fizibilite çalışmaları yapıp uygun bir lokasyon seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey ise Vestel markasının yetkilileri ile irtibata geçmektir. 

Vestel markasından bayilik almak isteyen yatırımcılar Vestel markasının web sitesinden bayilik başvurusu yapabilir. Bu başvurunuz yetkililer tarafından değerlendirildikten sonra olumlu veya olumsuz yanıtlarını size ileteceklerdir. Bu aşamadan sonra işe yüz yüze görüşmeler başlayarak bayiliğin açılış süreci başlayacaktır.

 Profesyonel bir ekip ve dünya çapında yenilikçi bir teknoloji merkezine sahip şirketten sizde sektör bazında yararlanmak istiyorsanız Vestel bayiliği başvurusunda bulunabilirsiniz.

thumbs b c 9ae562e237044eb5110fdff7b68e7eec

VESTEL BAYILIK ŞARTLARI NELER? 

Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi markalar bayilik vereceği yatırımcılardan belli şartları yerine getirmelerini beklemektedir. Vestel markası da bayilik almak isteyen yatırımcılara bazı şartlar sunmuştur. Bu şartlar:

 • Bayi adayı mutlaka kurallara riayet eden sorumlu birey olmalıdır
 • Yatırım yapılacak miktarda sermaye potansiyeline sahip olunmalı
 • Vestel bayilik için mutlaka teminat gösterilmesi zorunludur
 • Herhangi bir ticari faaliyetlerini engelleyecek bir durum olmamalıdır
 • Vestel bayilik almak isteyen yatırımcı bu hakkını devredemez ve işletmenin başında yer almalıdır
 • Vestel bayilik almak isteyen yatırımcı şubede mutlaka iş potansiyeline göre belli miktarda eleman bulunması gerekir
 • Vestel bayilik almak isteyen yatırımcı mutlaka personeli iyi idare eden ve müşteri sorunlarına çözüm odaklı yaklaşabilen bir idareci olmalıdır
 • Vestel bayilik almak isteyen yatırımcı Bulunduğu bölge veya semtte firmayı temsil etmenizden ötürü firma politikalarına göre hareket etmeniz gerekir. 

VESTEL FRANCHISE BEDELI NE KADAR?

Vestel markası ile iş birliği yapmak isteyen yatırımcıların merak ettiği bir diğer konu ise Vestel franchise bedelinin ne kadar olduğudur. Bu franchise bedeli hakkında kesin bir bilgi bulunmamakla birlikte bayilik açmak isteyen yatırımcıların Vestel yetkilileri ile iletişime geçmesi durumunda seçtiğiniz konuma bağlı olarak size bir fiyat belirtilecektir. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden Vestel yetkilileriyle görüşerek bilgi alabilirsiniz.

 

Vestel Genel Müdür İletişim Bilgileri:

Zorlu Holding A.Ş.

Adres: Levent 199 – Büyükdere Caddesi, No:199 34394 Şişli – İstanbul

Tel: 0 212 456 20 00

Vestel markasından franchise almak hakkında konuşmamız gereken bir diğer konu ise Vestel markasının yatırımcılara birçok avantajı bulunmasıdır. Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Vestel marka bilinirliği yüksek olan bir firmadır. Müşterisi hazırdır.
 • Vestel kaliteli üretim yapar, müşterilerine güven vermektedir.
 • Bayiler için sürekli olarak eğitim, reklam ve pazarlama alanlarında desteği vardır.
 • Sürekli üretim vardır, ürün tedarik zinciri kusursuz işler.

 

VESTEL BAYI IŞI KURMA VE AÇMA MALIYETI NE KADAR?

Sektörde bayilik açmanın en önemli kısmı müşteri kitlesini artırarak hızlı satış oluşturmaktır. Tam da bu noktada bayiliğinizi Vestel’den aldığınız taktirde Vestel markasının bilinirliliğinden kaynaklı müşteri kitleniz siz bayinizi açar açmaz oluşacaktır.  

Vestel markasının bayiliğini almak isteyen yatırımcılara kesin bir miktar olmamakla birlikte ortalama 200.000 TL gibi bir yatırım maliyeti ile bir bayilik açabileceğinizi söyleyebilirim.

One Response

 1. Ahmet Sezgün

Mesaj Bırakabilirsiniz