Üniversite Öğrencilerine Yönelik Çok Para Kazandıracak 4 İş Fikiri

Ülkemizde üniversite eğitimi alan kişi sayısı YÖK’ün resmi verilerine göre 7.5 milyon kişiye ulaştı. Çoğu aile çocuklarının iyi bir işe girebilmesi için üniversite eğitimi alması gerektiğini düşündüğü için üniversite eğitimine verilen önem arttı. Son yıllarda yaygınlaşan yeni üniversiteler ve vakıf üniversiteleri de okuyan kişi sayısının üzerinde büyük pay sahibi. Sözün kısası öyle veya böyle ülkemizde tam 7.5 milyon üniversite öğrencisi var. Bu kadar büyük bir öğrenci kitlesi ailelerinden uzakta kıt kanaat geçinerek okumaya çalışıyor. Bir çoğu geçinemediği için para kazanmak istiyor ve iş fikirleri arıyorlar. Bu nedenle bu yazımızı hazırlamaya karar verdik ve üniversite öğrencilerine yönelik çok para kazandıracak 4 iş fikiri sunduk. Umarız vereceğimiz fikirler işinize yarar ve para kazanmaya başlarsınız.

Çeviri Yapın

çeviri yapın

İngilizce, Almanca, Fransızca gibi popüler yabancı dillerden birisini bilen bir üniversite öğrencisiyseniz çok şanslısınız. Eğer bu dillerden birini biliyorsanız çeviri yaparak para kazanmamanız mümkün değil. Çeviri işlerini bulabilmek için internette kısa bir araştırma yapmanız yeterli. Pek çok film izleme, dizi izleme sitesi sahipleri İngilizce bilen çeviri yapacak kişiler aramaktadır. Buralar ile anlaşarak çevirdiğiniz dizi, film başına para kazanabilirsiniz. Üniversite öğrencisini tatmin edecek rakamlar olacaktır bunlar. Ya da Freelancer, Sadeceon, Bionluk gibi sitelerde çeviri işi veren kişilerin ilanlarına başvurabilirsiniz. Ev konforunda çalışarak harçlığınızı çıkartırsınız.

Evde Makale Yazın

evde makale yazın

Kağıt, kalem ile aram iyi. Bir oturdum mu 1000 kelime yazı yazarım ben diyorsan evde makale yazma işi tam sizlik bir iş. Üniversite öğrencisisiniz zaten tez, makale falan yazmak sizler için çocuk oyuncağı. Tıpkı çeviri işinde olduğu gibi evde makale yazma işinde de evinizin konforunda, rahatlığında para kazanabilirsiniz. Makale yazalım yazalım da ne yazalım ? Diye soranlar için şuan okumakta olduğunuz sitedeki gibi bir makaleyi yazarak bir web sitesi sahibine satabilirsiniz. İnternet sayfası (blogu) olan kişiler bazen kendileri yazı yazamazlar ve dışarıdan başka biri tarafından yazılmış makaleleri sitelerine eklerler. İşte siz bu kişileri bulacaksınız ve onlara makale satacaksınız. İnternet sektöründe genellikle makyaj, moda, teknoloji, bilgisayar, sağlık ile ilgili konulu websiteler bu tarz makale alımı yapmaktadır. Özellikle kızlar güzellik, moda konulu bloglara makale satışı yaparak güzel paralar kazanabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Evde Makale Yazarak Para Kazanma [Öğrenciler İçin]

Evcil Hayvan Gezdiriciliği Yapın

evcil hayvan gezdiriciliği yapın

Evcil hayvanlar ile aranız nasıl ? Kedi, köpekten çok hoşlanırım, zaten hep bir kedim olsun onunla gezeyim, eğleneyim istemişimdir diyorsanız bu iş ile hem para kazanacaksınız hem de eğleneceksiniz. Evcil hayvan gezdiriciliği işi son bir kaç yıldır popülerleşen bir iş alanı. Kedi, köpek gibi evcil hayvanı olan kişiler şehir dışına çıkacağı zaman hayvanlarını emanet edecekleri, onlar ile ilgilenecek gezdirecek kişilere ihtiyaç duyuyor. Bu noktada siz üniversite öğrencisi olarak bu işi kolaylıkla yapabilirsiniz. Yapmanız gerekenler hayvanları bir kaç saat gezdirmek, beslemek vb gibi olaylar. Evcil hayvanlar besleyenler genellikle biraz yüksek gelirli kişiler olduğu için bu iş karşılığında güzel paralar kazanabilirsiniz. İşe başlarken pazarlığı iyi yapın 🙂 Bu işi nereden bulacağım ? derseniz biraz internette araştırma yapın deriz. Sahibinden, Letgo, Facebook gibi platformları araştırın, buralardan iş düşürün.

BUNU DA OKUYUN: Köpek Gezdirerek Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanın

internetten para kazanın

İnternetten para kazanmak herkesin hayalidir galiba ? Benimde hayalim 🙂 Şu an bu siteyi okuyanlar sayesinde para kazanmaya çalışıyorum fakat henüz 1 kuruş gelir yok 🙂 Neyse konumuza dönelim. İnternetten para kazanmanın pek çok yolu var. İlk akıllarınıza gelenin hemen youtuber olmak olduğunu biliyorum. Ancak bu biraz meşakkatli iştir. Siz üniversite öğrencisiniz size acil para lazım. O nedenle hemen para kazanabileceğiniz yolları seçmenizdir. Bizim sizlere tavsiyemiz Yandex Toloka, İnstagram Satıcılığı yapmaktır.

BUNU DA OKUYUN: İnternetten Para Kazanma – 2019 Güncel Rehber

Sizlere 4 adet iş fikiri verdik sevgili üniversite öğrencileri. Umarız buradaki bilgiler işinize yarar ve buradaki bilgiler doğrultusunda para kazanmaya başlarsınız. Kazandığınız paralar ile eğitiminize harcamalar yapın, sosyal aktivitelere katılın. Bu şekilde hem kendinizi geliştirmiş olur, hem de iş hayatına ilk adımlarınızı atmış olursunuz. Kolay gelsin…

Mesaj Bırakabilirsiniz