KFC franchise bedeli 2022 (Bayilik şartları, isim hakkı ücreti)

KFC dünyada en büyük restoran zincirlerinin ikinci sırasında yerini alır. Bununla birlikte KFC, ABD merkezli olarak restoran zinciri oluşturmaya başlamıştır. Yaklaşık olarak dünyada 130 ülkede toplamda 21.000’den fazla KFC bayiliği yer alır. Firma, tavuk kızartması doğrultusunda ürünleri ortaya koyar. Özellikle fırınlanmış tavuk, garnitür ve tatlıları en çok tercih edilen ürünlerin başında gelir. 1952 yılında Albay Harland Sanders tarafından firma kurulmuştur. KFC firması Türkiye’de Turkent A.Ş. Süzer Grup kapsamında hizmet vermeye başlamıştır.

KFC firması, ilk ürün olarak tavuk kızartması, tavuk burger, salata ve sandviç olarak üretmeye başlamıştır. Daha sonra tavuk eti ile kebaplar yaparak yöresel lezzetlerin de tadılmasına imkan sağlamıştır.

KFC markasının en çok anılan sloganı “So Good” olarak bilinir. 2012 yılında bu slogan “It’s finger lickin’good” olarak değiştirilerek reklamlarda tanıtımları yapılmıştır.

Firmadan çıkan ürünler günlük olarak taze bir şekilde satışa sunulur. Ayrıca usta aşçıların el lezzetleri doğrultusunda menüler 11 çeşit baharat kullanılarak hazırlanmaktadır.

Köfteci Yusuf Bayilik Şartları, Ücreti

KFC Bayilik Şartları Nelerdir?

KFC bayiliği şartları şöyle sıralayabiliriz:

 • Cadde veya AVM içerisinde şubeleri bulunmalıdır.
 • Cadde dükkanlarının açılması için nüfusun çok fazla yoğun olduğu bir yerde mekan seçilmelidir. Özellikle trafiğin fazla olduğu ve okul, işyerleri gibi yerlerin yakınlarında açılmalıdır.
 • Bayilik alınması için işletmecinin finansal anlamda gelirinin yüksek olması gerekir.
 • Bayilik almanın ötesinde dekorasyon veya diğer maliyetler için yatırımın olması gerekmektedir.
 • KFC dükkanının cadde üstünde açılması için giriş katlarının tercih edilmesi gerekir. Dükkanın içi en fazla 250 metrekare olmalıdır.

Mado Kafe Bayilik Şartları, Ücreti

2022 KFC Franchise Bayilik Bedeli Ne Kadar?

kfc franchise sartlari

KFC Franchise bedeli ile ilgili ayrıntılar şöyledir:

 • Yatırım bedeli için 500.000 dolar,
 • Ortalama yatırım bedeli 950.000 dolar,
 • İsim hakkı bedeli için ise 450.000 dolar talep edilmektedir.

Mondi Bayilik Şartları, Ücreti

KFC Bayiliği Nasıl Alınır?

KFC bayiliği almak için firmanın 0212 705 00 00 numaralı müşteri hizmetleri hattına bağlanılması gerekir. Müşteri temsilcinin talep ettiği belgeler ve başvuru formu ile birlikte Turkent A.Ş. merkezine gidilmesi gerekir. Belgelerin arasına dükkanın nereye açılacağı ile ilgili lokasyon bilgileri ve dükkanın iç-dış dekorasyonu ile ilgili resimler koyulmalıdır. Turkent A.Ş. KFC bayilik almak isteyenlerin başvuru formunu ve belgeleri detaylı bir şekilde inceler ve uygun görülen kişilerin kira işlemlerini yapar.

KFC bayiliği alındıktan sonra açılıştan itibaren elde edilen kar marjının miktarı yaklaşık olarak %45 oranlarına yükselebilmektedir. Minimum olarak KFC kar marjı miktarı %30 olarak hesaplanmıştır.

Nike Bayilik Şartları, Ücreti

KFC’nin Kaç Tane Bayisi Var?

kfc bayisi kac tane

KFC bayi sayısı 135 ülkede toplamda 44.000’e yakın olacak şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Firmanın asıl merkezi ABD’nin Lousville kentinde yer alır. Bununla birlikte dünyada yer alan restoranlarında 1,5 milyondan fazla çalışanı vardır. Yaklaşık olarak 2 milyon fazla kişiye hizmet etmektedir.

Türkiye’de ilk KFC şubesi 1989 yılında İstanbul Gallleria AVM içerisinde açılmıştır. Türkiye sınırları içerisinde toplamda 28 ilde şubesi yer almaktadır. 135’ten fazla Türkiye’de şubeleri bulunur. Aynı zamanda 2600 üstü çalışanı ile her kesime 11 baharatlı özel tarifi ile ürünlerini sunmaktadır.

Pidem Bayilik Şartları, Ücreti

KFC Bayilerinin Çalışma Saatleri

KFC bayileri cadde ve AVM içerisinde olmalarına göre faaliyete başlama saatleri farklılık içerisinde olur. AVMler içerisinde yer alan KFC dükkanları hafta içleri sabah 10:00’da hizmete başlamaktadır. Akşam 22:00’da ise işyerlerini kapatmaktadırlar. Aynı zamanda KFC şubeleri Cumartesi ve Pazar günlerinde de hizmet vermeye devam eder. Resmi tatillerde ve dini bayramlar da KFC şubelerinden siparişinizi verebilirsiniz.

Cadde üstü yerlerde açılan KFC şubelerinde ise çalışma saatleri 08:00 ile 24:00 arasıdır. Ayrıca hafta sonları da cadde üstünde açılan KFC dükkanları da hizmet vermeye devam eder.

KFC Müşteri Hizmetleri İletişim

KFC müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 3 555 numaralı hatta bağlanarak siparişlerinizin durumunu öğrenebilir ve siparişinizin iadesini veya değişimini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Bununla birlikte ana şubesi üzerinden aldığınız siparişler için restoran destek hattı olan 0216 228 77 77 numarayı arayabilirsiniz.

KFC bayilik ile ilgili bilgilere ulaşmak isteyenler ise 0212 705 00 00 numaralı bayilik hattını arayarak müşteri temsilcisi aracılığı ile soru ve önerilerini iletebilir.

Turkent A.Ş. ana merkezine de bizzat gidilerek bayilik hakkında yetkili kişilerden bilgi alınabilir.

Mesaj Sayısı(4)

 1. Mohammad rafi SARWARY
  • Mohammad rafi SARWARY
 2. Cebrail özçorumlu

Mesaj Bırakabilirsiniz