Popeyes Bayilik Alma Şartları: 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar? Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır?

Popeyes markasının ortaya çıkışı 1972 yılına tekabül etmektedir. Al Copeland tarafından Amerika’nın New Orleans Luisiana eyaletinde kurulmuştur. Kurulduğu ilk zamanlarda “On the Run Chicken” adıyla hizmet vermekteydi. Popeyes’ın sloganı da bundan dolayı “Hızlı Louisiana” olarak bilinmektedir. Siz de Popeyes bayiliği alarak firmanın sloganını Türkiye’de sürdürebilirsiniz.

Tchibo Bayilik Şartları, Ücreti

Popeyes Bayilik Şartları Nelerdir?

Popeyes bayiliği almak isteyen kişilerin bazı şartları karşılaması gerekmektedir. Popeyes tarafından belirlenen bu şartların karşılanmaması durumunda kişilerin bayilik almaları da söz konusu olamayacaktır. Belirlenen Popeyes bayiliği şartları aşağıdaki gibi sıralanabilir:

  • Popeyes şubesinin açılacağı mekânın boyutunun AVM’ler için 120 metrekareden büyük olması gerekmektedir. Caddede yer alacak mekânların büyüklüğünün ise asgari olarak 300 metrekare olması şartı bulunmaktadır.
  • Mekânın her katı için tavanın yüksekliği en az 2,90 metre olmalıdır. Mekânın ön cephe genişliği için aranan asgari genişlik ise 5,6 metredir.
  • Cadde dükkânları için girişin düz giriş olması şartı bulunmaktadır.
  • Her bir mağaza için 2 kasa yeterli olarak görülmektedir. Her kasa için talep edilen ücret ise 10.000 USD civarındadır.
  • AVM’de olmaması durumunda mekânın insanların yoğun olarak geçtiği caddeler, okul, park, büyük iş yerlerinin yer aldığı ve yoğunluğun yüksek olduğu bölgelerde olmasına önem verilmektedir.
  • Ayrıca Popeyes şubesi olacak mekânın 1,5 – 2 km yakınında başka bir Popeyes şubesinin bulunmaması gerekmektedir.
  • Bütün şubeler zorunlu olarak paket servis yapmakla yükümlü değildir. Paket servis hizmeti bayilik almak isteyen kişinin tercihine göre belirlenmektedir.
  • Bayilik sözleşmesini ilk kez imzalayacak olan kişiler isim hakkı bedeli ve kurulum masrafı kapsamında asgari olarak 400.000 USD + KDV ödemek zorundadır. Popeyes şubesi olarak açılacak mekânın büyüklüğüne ve bulunduğu bölgeye göre ödenecek bu tutarda artış söz konusu olabilmektedir.

Türk Telekom Bayilik Şartları, Ücreti

2022 Popeyes Franchise Bedeli Ne Kadardır?

popeyes franchise ucreti

Popeyes bayiliği almak isteyen kişilerin ödemesi gereken asgari tutar 400.00 USD + KDV olarak belirlenmiştir. Fakat bu tutarın asgari miktar olduğu unutulmamalıdır. Popeyes şubesi yapılacak olan mekânın bulunduğu bölgeye ve mekân büyüklüğüne göre değişiklikler göstermektedir. Ayrıca kasa başına ortalama bedel 10.000 USD. Bunun dışında royalty bedeli kapsamında reklam ve pazarlama bedeli olarak her ay net ciro üzerinden %13 oranında bir pay alınmaktadır.

Ülker Bayilik Şartları, Ücreti

Popeyes Bayiliği Nasıl Alınır?

Bayilik başvurusundan önce restoran işletmeciliğinize dair en az 5 yıllık tecrübeniz olduğunu ispatlıyor olmanız gerektiğini unutmamalısınız. Popeyes bayiliği almak için yüklü miktarda sermayeye de ihtiyacınız var. Her ne kadar açacağınız bayiliğin büyüklüğüne bağlı olsa da asgari olarak 400.000 USD (KDV hariç) civarlarında tutarın bayiliğe gidecektir. Popeyes tarafından belirtilen şartları karşıladığınızı düşünüyorsanız Popeyes’ın resmî web sitesinin Franchise kısmında yer alan Franchising ön başvuru formunu doldurun ve gönderin.

Onay gelmesi durumunda yapılacak görüşmeler akabinde işletme için gereken izinleri ve iş yeri açma ruhsatını alın. Gerekli sigortaları yaptınız. Bu hususta sigorta poliçenizin mali sorumlulukları ve mal zararlarını kapsaması işinize yarayabilir. Mekânınıza çalışan almak için öncelikle başvuru formları hazırlayın ve başvuruda bulunacak adayların arasından kendinize ve işleteceğiniz işletmeye uygun olanları belirleyin. Çalışanların belirlenmesinin ardından sigortalarını yaptırın.

Vodafone Bayilik Şartları, Ücreti

Popeyes’ın Kaç Tane Bayisi Var?

popeyes bayi sayisi

Popeyes markasının Türkiye’nin 40 ilinde toplamda 200’den fazla şubesi bulunmaktadır. En çok şube sayısı 69 şube ile İstanbul’dadır. İstanbul’un ardından 20 şube ile Ankara gelmektedir. Antalya’da 12 şube, İzmir’de 11 şube ve Bursa’da ise 10 şube bulunmaktadır.

Aras Kargo Bayilik Şartları, Ücreti

Popeyes Bayilerinin Çalışma Saatleri

Popeyes şubeleri sabah 10.00’dan akşam 22.00’a kadar müşterilere hizmet vermektedir. Bu çalışma aralıkları AVM içindeki Popeyes şubeleri için de caddelerde yer alan Popeyes şubeleri için de aynıdır. Ayrıca Popeyes şubeleri hafta sonları, resmî tatiller ve dini bayramlar içerisinde de hizmet vermeye devam etmektedir.

Popeyes Müşteri Hizmetleri İletişim

Popeyes, Türkiye içerisinde TAB Gıda bünyesinde hizmet vermektedir. Dolayısıyla Popeyes müşteri hizmetleri telefon numarası da aynı zamanda TAB Gıda’nın telefon numarasıdır. 0212 310 66 00 numaralı telefon hattını arayarak Popeyes müşteri hizmetlerine bağlanabilir, öneri ve şikâyetlerinizi dile getirebilirsiniz. Popeyes Sipariş Hattı 444 76 77’dir. Popeyes merkez binasının adresi ise aşağıdaki gibidir:

Dikilitaş Mah. Emirhan Cad. No:109

Beşiktaş / İstanbul.

Mesaj Bırakabilirsiniz