Özel Ders Vererek Nasıl Para Kazanılır? Nasıl Öğrenci Bulunur?

Haftada 500 Lira kazanabileceğiniz bir iş arıyorsanız tam yerine geldiniz. Eskiden hayli değerli bir para olan 500 TL şuan anca 2-3 haftalık market alışverişini karşılayabilecek bir para ama yine de böyle bir yazı yazacağız. Haftada 500 TL kazanmak isteyenler için ne tür dersler vermek gerekir ? Özel ders vererek nasıl para kazanılır bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

Eğitim sektöründe büyük bir kazanç fırsatı var. Eğer ders verebilecek bir bilginiz var ise haftada 500 TL kazanmak hatta bu rakamın üzerine geçebilmek sizler için çok kolay olacaktır. Şimdi gelin hangi özel dersler verilerek haftada 500 lira kazanılır bunu anlatalım.

Lise Öğrencilerine Özel Ders Verin

lise öğrencilerine özel ders verin

İyi bir üniversite eğitimi alabilmek için aileler çocukları için her türlü harcamayı yapıyorlar. Çocuklarının daha yüksek bir puan alması için her sene özel derslere yüksek ödemeler yapan veliler bu şekilde ders veren hocaların zengin olmasını sağlıyorlar 🙂 Matematik, Geometri, Fizik, Kimya gibi sayısal derslerde kendinize güveniyorsanız özel ders vererek haftada 500 TL kazanmanız çok kolay. Eğer işinizi gerçekten iyi yaparsanız çok kısa zamanlar içinde müşteri sayınız artacak ve haftada 1000 TL dahi kazanabileceksiniz.

Hedef olarak kendinize lise son sınıf öğrencilerini veya liseden mezun olmuş ama hala üniversite sınavına hazırlananları belirlemelisiniz. Bu kişileri bulabilmek ve ders vermek için internetten yararlanabilirsiniz. Özel ders ilanınızı Sahibinden, Letgo gibi platformlarda yayınyalabilirsiniz. Ekşisözlük üyeliğiniz var ise orada da bir ilan açarak kendinize potansiyel müşteri bulabilirsiniz. Başlangıç için fiyat tarifenizi uygun tutmanız sizin için uygun olacaktır. 1 saati 50 TL’den ders vermek ile başlarsınız zaman ile müşteri portföyünüzü genişletince tarifeyi 75TL/1 saat’e çekersiniz.

Dil Dersi Verin

dil dersi verin

Herhangi bir yabancı dil biliyorsanız özel ders vererek para kazanabilirsiniz. Piyasada en çok öğrenilmek istenen dillerden İngilizce, Almanca, Fransızca bilmek sizin için iyi olacaktır. Son dönemde Arapça ve Rusça dilleri de popüler olmuş durumda. Bu dillerden birini biliyorsanız hemen bir iş ilanı vererek ders vermeye başlayabilirsiniz. Yabancı dil için tutulan özel ders fiyatları oldukça yüksektir. Müşterileriniz genellikle belli bir seviyenin üzerinde olacağı için saati 100 TL’den dahi özel İngilizce dersi verebilirsiniz. Müşteri bulabilmek için yine aynı şekilde Letgo ve Sahibinden’i kullanabilirsiniz. Buralarda yayınlayacağınız özel ders ilanları ile kolaylıkla kendinize müşteriler bulur ve haftada 500 TL kazanmaya başlarsınız.

Direksiyon Dersi Verin

direksiyon dersi verin

Son özel ders tavsiyemiz ise direksiyon dersi vermektir. Ülkemizde arabalara olan ilgi malumunuz. 18 yaşını geçen kişiler hemen ehliyet almak istiyor ancak artık ehliyet almak zorlaştı. Direksiyon hakimiyeti iyi olmayan kişiler direksiyon sınavından geçemeyince işi ciddiye alan kişiler özel direksiyon dersi alarak kendini geliştirmek istiyor. Ben çok tecrübeli bir şoförüm, iyi direksiyon dersi veririm diyorsanız bu işe ile de haftada 500 TL kazanabilirsiniz. Kendinize direksiyon dersi alacak müşteri bulmak için bulunduğunuz şehirdeki sürücü kurslarının önüne tezgah açabilirsiniz. Bir matbaada bastıracağınız ufak el ilanlarını buralardaki direksiyon öğrencilerine dağıtarak müşteri kazanmaya bakarsınız. Zaman ile elden ele işiniz yayılır ve bir çok direksiyon dersi alacak insan ile paraya para dememeye başlayabilirsiniz:)

Bu 3 ders metodu ile haftada 500 TL kazanmak çok kolay olacaktır. Oturduğunuz yerden özel ders vererek para kazanmak isteyenler umarız bu yazımızdan faydalanmıştır. Yazımızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak ve konunun altına yorum yaparak destek olabilirsiniz 🙂

One Response

Mesaj Bırakabilirsiniz