100, 200, 250, 300 ve 500 bin TL sermaye ile 2024’de ne iş yapılır?

Cebinde sermayesi olan kişilerin en çok sıkıntı çektiği konu hangi sektöre yönelik bir iş yapacağını bilmemektir. Herkesin cebinde bir miktar sermayesi vardır ama aklına iş fikri gelmez ve ne iş yapabilirim sorusunu kendi kendine sorar durur. Ek İş Ajandası olarak sitemizde bu kişiler için onlarca iş tavsiyesi verdik, işlerin detaylarını anlattık. Bu yazımızda da hala ne iş yapacağına dair net bir karar verememiş olanlara 2024’in çok karlı 10 iş fikrini listeliyoruz.

2024’de Ne İş Yapabilirim?

ne iş yapsam

Bu listemizde hiç sermayesi olmayanlara göre de 100.000 TL’den fazla sermayesi olanlara göre de iş fikirleri vereceğiz. Editörümüz Sadullah Karabulut’un hazırladığı bu detaylı rehberde gıda, otomobil, eğlence, spor, eğitim sektörlerinde yapabileceğiniz çok karlı iş fikirlerini bulabileceksiniz. Hazırsanız listemiz başlıyor;

Gaming Cafe Açmak

gaming cafe açın

Bilgisayar oyunlarının grafik kalitesinin başka bir noktaya taşınması ile birlikte çoğu insan evde oyun oynarken zorluklar yaşamaya başladı. Bunun neticesinde ortaya çıkan gaming cafeler bilgisayar oyuncularına ve online oyun tutkunlarına hizmet vermeye başladı. Cebinizde 100 bin liradan daha fazla sermaye varsa hemen bir Gaming Cafe açarak oyun tutkunlarına kaliteli oyun oynayacakları bir mekan verebilirsiniz. Çoğunlukla gençler, üniversite öğrencileri tarafından ziyaret edilen Gaming Cafeler aylık 10 bin lira ile 20 bin lira arası kazanıyorlar.

Tostçu Açmak

tostçu açın

Ne iş yapabilirim diyorsanız, gıda sektörü üzerine çalışmak istiyorsanız tostçu açmak tam size göre bir iş. Hızlı tüketilebilen fast food ürünlerine talep hiç bir zaman bitmiyor. İşlek bir noktada, öğrencilerin bol miktarda olduğu bir alanda tostçu açarak aklınızın alamayacağı paraları kazanabilirsiniz. Üstelik bunun için çılgın sermayeler de gerekmiyor. 20 – 30 bin TL sermaye ile ufak bir tostçu açıp satış yapmaya başlayabilirsiniz. Sitemizdeki bu konu hakkında yazmış olduğumuz rehberi okumanızı öneririz.

BUNU DA OKUYUN: Tostçu Açmak – Tostçu Dükkanı İçin Gerekenler ve Maliyeti

Halı Saha Açmak

halı saha açın

Türk insanının futbola olan ilgisinin yoğun olduğunu herkes bilir. Sadece izlemekle de kalmayız ve haftasonlarında halı saha maçları yaparız. O halde bu durumda halı saha açarak para kazanılabilir. Boş bir arsam var ne iş yapabilirim diyorsanız bir saha yapım şirketi ile anlaşarak halı saha kurulumu yaptırabilir ve halı saha işletmeciliği yapabilirsiniz. Oldukça karlı bir iş olan halı saha işinde tek bir maç yapan gruptan 200-250 TL kazanabilirsiniz.

Manav Açmak

manav açın

Manavlar para basıyor desek yalan olmaz. Son zamanlarda büyük şehirlerde kurulan Tanzim Satış Mağazaları manavların kazançlarını biraz düşürse de 2024 yılında manavlar hala iyi paralar kazanmaya devam ediyor. Küçük bir şehirde yaşıyorsanız sokak arasında ufak bir dükkanda manav açabilir ve sebze ve meyve halinden aldığınız ürünleri manavınızda satabilirsiniz. Başlangıç sermayesi için 40 – 50 bin lira size yetecektir hatta artacaktır.

Direksiyon Dersi Vermek

direksiyon dersi verin

“Hiç sermayem yok ne iş yapabilirim ?” diyorsanız merak etmeyin sizi de unutmadık. Sermayeniz yok ama yürüyen bir arabanız varsa direksiyon dersi vererek para kazanabilirsiniz. Şoförlüğünüze güveniyorsanız ve tecrübelerinizi yeni şoför adaylarına aktarabileceğinizi düşünüyorsanız direksiyon dersi vermek sizin için çok mantıklı bir seçim olacaktır.

BUNU DA OKUYUN: Direksiyon Dersi Vererek Para Kazanmak

e-Ticarete Girin

eticarete girin

Dükkan açmak bana göre değil diyorsanız e-Ticaret’in nimetlerinden yararlanın. Ülkemizde e-Ticaretin payı her geçen sene daha da artıyor. İnsanlar artık almak istediklerini akıllı telefondan bir kaç tık ile almak istiyor. Siz de bu durumu değerlendirin ve insanların satın almak isteyeceği ürünler üzerine e-Ticaret sitesi açın. En çok tutan e-ticaret siteleri; kadın giyim, tesettür giyim, ayakkabı ve spor aksesuar ürünleri üzerinedir. Bunlar arasından seçim yaparak e-ticarete girebilirsiniz.

Lastikçi Açın

lastikçi açın

Lastikçilik işi zor ve zahmetli bir iştir. Ancak bu işin ustası olduğunuz takdirde sanayinin aranan adamı olursunuz. Ülkemizde milyonlarca trafiğe çıkmış araç var. Bu araçlara devamlı olarak lastik değişimi, lastik tamiri gibi uygulamaların yapılması gerekiyor. Biraz tecrübeniz varsa bir lastikçi dükkanı açarak iyi paralar kazanabilirsiniz. 2024 yılında lastikçi açabilmek için cebinizde 40 – 50 bin lira arası sermaye olması gerekiyor. Sitemizde daha önceden lastikçilik işi hakkında detaylı bir rehber hazırlamıştık. Aşağıdan ona da ulaşabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Lastikçi Dükkanı Açmak – Oto Lastik Tamircisi Nasıl Açılır

Meyve Suyu Barı

meyve suyu bari acin

Son dönemde sağlıklı yaşam mottosu ile sağlıklı beslenmek isteyen ve bunun için organik ürünler tüketmeye başlayan bir kitle türedi. Bunu değerlendirmek isterseniz bulunduğunuz şehirde organik meyve suyu barı açabilirsiniz. Bu işte önemli olan bol çeşitte meyve suyunu sunabilmektir. Fiyatınız da cep dostu olduğu takdirde iyi paralar kazanırsınız.

Fotokopi – Copy Center Açmak

fotokopici açın

Ne iş yapabilirim diyenler için fotokopici açmak en karlı işlerden birisi olacaktır. Üniversite ve okul yakınlarında bir fotokopici dükkanı açabilir ve öğrenciler için düşük maliyetler ile fotokopi çekebilirsiniz. Bu iş neticesinde yapacağınız yatırımın 12 ila 24 ay arasında döneceğini bilmelisiniz. Sitemizde bu konuda da bir yazı yayınlamıştık. Aşağıdan ona ulaşabilir ve fotokopicilik işinin detaylarını öğrenebilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Fotokopici Dükkanı Açmak – Fotokopiciler Para Basıyor !

Spotçu Açmak

spotçu açın

En eski mesleklerden birisi olan spotçuluk işinde de çok güzel kazançlar var. Cebinizde 30 – 50 bin lira arası sermaye varsa spotçuluk işine girebilirsiniz. Elinizdeki sermaye ile çamaşır makinesi, buzdolabı, TV, koltuk vs. gibi hızlı satılabilecek ev eşyalarını alıp-satabilirsiniz. En çok satış yapacağınız grup ise 2.el eşya arayan öğrenciler ve bekarlar olacaktır.

Listemizin sonuna geldik ve sizlere olabildiğince karlı işler sunmaya çalıştık. Ne iş yapabilirim sorusunu soran, iş kurma aşamasında olan kişiler buradaki fikirlerden hareketle girecekleri sektöre karar verebilirler.

Blog Sitesi Kurmak

blog sayfası açın

İnternetin her cebe girmesi ile internet üzerinden kazanç elde etmek oldukça kolaylaştı. İnsanlara faydalı olacak konularda bilgilerinizi paylaşabileceğiniz bir blog açarak çok fazla para kazanabilirsiniz. Günümüzde pek çok insan blog sayfası kurarak ciddi paralar kazanıyor. Gezi ve makyaj yapma blogları açan kişiler hem reklam gelirlerinden para kazanıyor, hem de kendilerine ürün tanıttırmak isteyen firmalardan aldıkları sponsorluk ücreti ile yüksek kazanç sağlıyorlar. Ben çok iyi yazı yazarım, bloggerlık tam bana göre bir iş diyorsanız bu işi mutlaka yapmalısınız.

BUNU DA OKUYUN: Blog Yazarak Para Kazanmak İsteyenlere Tavsiyeler

İkinci El Alım – Satım İşi Kurmak

ikinci el alım satımı yapın

Spotçuluk olarak da bilinen ikinci el alım satım işi ile de çok iyi kazançlar elde edebilirsiniz. İşin başlangıcında elinizdeki sermayenin 5000 – 10000 TL olması yeterli olacaktır. Bu sermayeniz ile ikinci el ürünleri düşük fiyattan almaya çalışmalısınız. Letgo, Sahibinden gibi platformlarda çok ucuza ürünler bulabilirsiniz. Özellikle Letgo adlı mobil uygulamayı kesinlikle tavsiye ederiz. Bazen buradan insanların evlerinden bedavaya atmaya çalıştığı ürünleri bile bulabilirsiniz. İnsanların çok talep edeceği ürünleri düşük fiyattan topladıktan sonra artık üzerine kendinizce uygun gördüğünüz kar marjını koyarak tekrardan satarsınız.

Lokmacı Dükkanı Açmak

Son ayların gözdesi olan lokmacı dükkanları 2024 yılında çok para kazandıracak bir sektöre benziyor. Tıpkı çiğköfte dükkanlarının adım başı açılması gibi kısa süre içerisinde her yerde lokmacı dükkanı görme ihtimalimiz var. Eğer siz de bu işe girmek ve rekabet yoğunlaşmadan pastadan pay kapmak istiyorsanız şimdi tam vakti. Eskiden bedava olarak hayır amaçlı dağıtılan lokma tatlısı artık kazanç kapısı haline döndü. Yapmanız gereken şeyler dükkanınızı güzel bir dekorasyona kavuşturmak ve lokma tatlılarını, çikolata, krema, hindistan cevizi vs. gibi şeyler ile süsleyerek müşterilere sunmak. İnsanlar Instagram’da bu tarz şeyleri sırf paylaşmak için böyle mekanlara gidiyorlar ve gönüllü olarak sizin reklamınızı yapıyorlar. Güzel bir dekorasyon ve sosyal medya desteği ile bu işten çok para kazanabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Tatlı Sektörüne Girmek İsteyenlere Yeni Trend: Lokmacı Dükkanı Açmak

Geri Dönüşüm İşine Girmek

Çok fazla paranın döndüğü bir diğer sektör ise geri dönüşüm sektörü. İnsanlar evinde kullanmadığı, ihtiyacı olmayan hurda eşyaları çöpe atıyor ve bırakıyor. Bu işe girerek insanların attığı ürünleri toplayarak geri dönüşüm merkezlerine götürerek para kazanabilirsiniz. Geri dönüşüm sektöründe karlılık oranı çok fazla olduğu için kısa sürede kendi dükkanınızı kurup dışarıdan hurda alımı yapabilirsiniz. Hatta büyük fabrikalar ile anlaşıp onların hurda atıklarını toplayarak çok çok daha hızlı bir şekilde büyüyebilirsiniz. 2024’de ve sonraki yıllarda kesinlikle bitmeyecek bir iştir geri dönüşüm işi.

Ev Yapımı Ürünler Üzerine Kahvaltı Dükkanı Açmak

Sağlıklı yaşam goygoyu ile insanlar artık ev yapımı ürünlere yönelmiş durumda. Eskiden insanlara köy yoğurdu, yumurtası, peyniri vs. yediremezken şimdi insanlar bunları yemek için kilometrelerce yol gidip buralarda sağlıklı, organik kahvaltı yapmanın peşine düşmüş durumda. Genellikle İnstagram’a fotoğraf atmak için gidilen bu mekanlarda yapmanız gereken güzel bir dekorasyon hazırlamak (köy uyumlu bir konsept iyi gider) ve köy kahvaltısını uygun fiyattan sunmak. Şehirden gelecek beyaz yakalı çalışanlar üzerinden çok fazla para kazanabilir ve 2024 yılını para içerisinde geçirebilirsiniz.

Mesaj Sayısı(5)

  1. Seda kişioğlu
    • Alp

Mesaj Bırakabilirsiniz