Turkcell Yaani bedava internet nasıl alınır? 2024’de Bedava internet nasıl yapılır?

Turkcell Türkiye’de köklü bir kurum olarak kurulmuş ve müşterilerine mobil ve sabit hatlardan hizmetler sunmaktadır. Türkiye’nin önde gelen ve en çok tercih edilen, kapsama alanı oldukça geniş olan Turkcell kullanıcılarından da tam not almaktadır. Yurt içinde olduğu kadar yurt dışında da yatırımları bulanan şirket büyümeye devam etmektedir.

Turkcell’in en önemli misyonu tüm müşterilerine en iyi dijital deneyimleri sunmaktır. Ürün ve servislerini günden güne güncelleyerek kaliteyi artırmayı hedeflemektedir. Gelişime ihtiyacı olan alanları tespit etme, raporlama ve çözüm bulma odaklı çalışan şirket kendini sürekli iyileştirmeye çalışmaktadır.

Turkcell Yaani Nedir? Ne İşe Yarar?

Yaani, internet kullanıcılarına internette gezinmeleri ve arama, araştırma yapmalarına sağlayan yerli arama motorudur. Dünyada lider konumda olan arama motoru gibi müşterilerinin aradıklarına kolayca ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamayı amaçlamaktadır. Yaani uygulaması ile internette aradığınız tüm bilgileri bulabilir, bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz. Ayrıca Yaani uygulamasını indirdiğinizde Yaani uygulamasında kullanabileceğiniz bedava internet paketi kazanma şansınız da bulunmaktadır. Tüm operatörler  Yaani uygulamasını indirerek yerli üretim tarayıcı kullanma deneyimini yaşayabilirler.

Yaani Servisini Daha Ayrıntılı İnceleyelim!

Yaani uygulamasını masa üstü bilgisayarınıza ya da mobil cihazlarınıza Google play ya da App store’dan indirerek klayca erişebilirsiniz. Ayrıca www.yaani.com.tr adresinde de uygulamayı indirip cihazınıza kurabilirsiniz. Yaani uygulaması tüm android cihazlara kolaylıkla kurulabilmektedir. Yaani uygulaması kullanıcılara hızlı ve güvenli internet deneyimi sunmaktadır. İstediğiniz bilgiyi araştırabilir, güncel haberleri takip edebilir,  bulunduğunuz bölgenin hava durumunu öğrenebilir, online gazete okuyabilir, aradığınız müziği bulup dinleyebilir, ulaşmak istediğiniz lokasyonu taratabilir, favori kullandığınız siteleri kayıt edebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilir, makale okuyabilir, blog yazabilir ve daha bir çok online gezinmeler yapabilirsiniz. Ayrıca Turkcell abonelerine özel  Yaani uygulamasını indirenlere uygulamada kullanabilecekleri bedava internet hizmeti de sağlanmaktadır.

Yaani Uygulamasından Memnun Kalmazsanız Ne olur?

Uygulamayı indirip deneyimledikten sonra memnun kalmadığınız durumda yapmanız gereken şey çok basittir. Masa üstü ya da mobil cihazından uygulamayı silerek başka uygulamaları deneyimleyebilirsiniz.

Yaani Uygulaması Ücretli mi ?

Hayır. Uygulama tamamen ücretsiz bir şekilde indirilerek ücretsiz bir şekilde kullanıma açıktır. Yerli tarayıcı olduğundan dolayı Türk kullanıcılar için yerli üretimi destekleme amaçlı indirme sayısı ve tıklama sayısı oldukça önemlidir. Bu ücretsiz ve yerli uygulamayı kullanarak Türk üretim dünyasına katkıda bulunabiliriz.

Yaani Uygulaması Kullanan Turkcell Müşterilerinin Avantajları Nelerdir?

Yaani uygulaması kullanan Turkcell müşterileri arama motorunda yaptıkları araştırma ve görüntülemeleri ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedir. Sadece müzik ve harita ile ilgili işlemler ücretlendirilmekte yani internet paketinizden kullandığınız miktar kadar GB düşmektedir.  Turkcell müşterileri Yaani uygulaması ile yaptıkları aramalarda ve tıkladıkları içeriklerde mobil veri kullanımları Yaani uygulamasını indirdikten sonra hatlarına tanımlanan 1 GB internet paketi üzerinden yapılamaktadır. Turkcell aboneleri için 1 GB bedava kullanım hakkı sunulmaktadır. Diğer operatörleri kullanan Yaani kullanıcılarının arama ve tıklama ücretlendirmeleri ise mevcut paketlerinden veya ev interneti kullananlar için ev internet paketinden karşılanmaktadır. Bunun dışında herhangi bir ücretlendirme söz konusu değildir.

Yaani Uygulaması Yurt Dışında da kullanılabilir mi?

Evet. Yaani uygulamasını yurt dışı seyahatlerinizde arama yapmak, lokasyon belirlemek gibi işlemlerde de kullanabilirsiniz. Hizmet hem yurt içi hem yurt dışında kullanılabilmektedir. Ancak yerel bir uygulama olduğu için en iyi ve en hızlı sonuçları Türkiye’de kullandığınızda alacaksınız.

Yaani Uygulamasını Varsayılan Tarayıcı Olarak Kayıt Etme Adımları

Mobil ve android cihazlarda Yaani uygulamasını varsayılan tarayıcı olarak kayıt ederek aramalarınızı direkt olarak Yaani uygulamasına yönlendirebilir ve hızlıca kullanabilirsiniz. Yaani uygulamasını varsayılan tarayıcı olarak ayarlamak cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Ancak genel ayarlar şu şekilde yapılamaktadır:

-1. Adım: Ayarlar menüsünden Uygulamalar sekmesine tıklayın,

-2. Adım:  Yaani tarayıcını tıklayın,

-3.Adım: Tarayıcı uygulama ayarlarına girin ve Yaani tarayıcını seçin.

Yaani Uygulaması ile Web’de Arama Nasıl Yapılır?

Yaani uygulamasını bilgisayarınıza ya da mobil cihazınıza indirip kurduktan sonraki işlemler oldukça basittir. Yapmanız gereken tek şey arama yapabilmek için adres çubuğuna tıklamaktır. Arama çubuğuna aramak istediğiniz konuyu da yazdıktan sonra Ara ya da Git butonuna basın. Ardından aramak istediğiniz konu ilgili tüm web siteleri önünüzde listelenecektir. Belirli bir siteye gitmek ve arama yapmak işte bu kadar basit. Ayrıca anahtar kelime ile de arama yapabilirsiniz. Aramak istediğiniz konu ile ilgili en önemli kelimeyi arama çubuğuna yazarak daha genel bir araştırma yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra uygulamayı kullandıkça Yaani uygulaması size tavsiye siteler de sunacaktır. Son yaptığınız aramalar ve konularla ilgili tavsiye siteleri de görüntüleyebileceksiniz.

Yaani Uygulamasında Güvenlik

Yaani uygulamasında güvenli arama modu bulunmaktadır. Aile koruması açısından oldukça önemli bir konudur. Güvenli arama modunu kullanarak uygunsuz görsel ve videoları engelleyebilir, +18 içeriği ve şiddet içeren konuları filtreleyebilirsiniz.  Güvenli arama özelliği ile internette özgürce ve rahat bir şekilde gezinmenin keyfini çıkarabilir ayrıca kişisel bilgilerinizin de güvenliğini sağlayabilirsiniz. Güvenli arama özelliğini aktifleştirmek için Yaani uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan ayarlar sekmesinden Güvenli Arama seçeneğini aktifleştirmeniz gerekmektedir.

Favori Siteleri Kayıt Etmek ve Listelemek

Yaani uygulaması ile sık sık ziyaret ettiğiniz isteler ve arama yaptığınız konular kayıt altına alınacaktır ve size öneriler olarak karşınıza çıkacaktır. İstediğiniz zaman favori sitelerinizi ve sık kullandığınız siteleri siz de kayıt edebilirsiniz. Bunun için Android cihazlarda Hızlı Başlangıç Menüsü’ne site eklemek için ayarlar kısmından sık kullanılanlara ekle butonuna basmanız yeterli olacaktır. IOS işletim sistemine sahip cihazlarda ise ayarlar menüsünden Beğenilenleri Düzenle butonuna basarak kayıt etmeniz gerekmektedir. Kayıt işleminizin ardından kayıt ettiğiniz sayfalar giriş ana sayfasında ya da arama motorunun üst çubuğunda görüntülenmeye başlayacaktır. Örneğin her gün belirli bir haber sitesini ya da bir köşe yazarını takip ediyorsanız bu siteyi sık kullanılanlara ekleyerek günlük rutininize ulaşmayı kolaylaştırabilirsiniz.

Yaani Uygulaması Kullanım Kampanyası Detayları

Yaani uygulamasını play store ya da App Store’dan indirip kullanmaya başlayan tüm Turkcell Operatörü kullanıcıları ayda bir kereye mahsus ve bir ay süre ile kullanabilecekleri 1 GB hediye internet kazanmaktadırlar.  1 GB data hediyesi kazanana Turkcell kullanıcıları bu hediye paketi Yaani uygulamasından tarama yaparken kullanabilmektedirler.  1 GB daya hediyesi süresi 1 aydır. Eğer bu süreçte hediye data paketiniz biterse daha sonraki web aramalarınız normal tarifeniz üzerinden ücretlendirilmeye devam edecektir. 1 GB data hediyesini sadece Yaani uygulamasında arama ve araştırma yaparken kullanabilirsiniz, diğer uygulamalarda yaptığınız internet kullanımlarınız için geçerli değildir. Uygulamayı indirdikten ve kurduktan sonra cep telefonunuza bir aktivasyon mesajı gelecektir. Mesajın ardından Hediye GB paketinizi Yaani uygulamasında kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı kullanmaya devam ettiğiniz ve mobil cihazınızdan kaldırmadığınız sürece 1 GB daha hediye paketi her ay yenilenmeye devam edecektir. Paketinizi iptal eder ya da programı silerseniz kampanyadan yararlanma hakkınızı kaybedersiniz.  Ayrıca kampanyadan yararlanabilmek için IOS işletim sistemine sahip cihazlarda Yaani uygulamasının 10 ve üzeri, Android cihazlarda ise 5.0 ve üzeri versiyonları kurulu olmalıdır.

Mesaj Bırakabilirsiniz