Samsung Bayilik Alma Şartları: 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar? Samsung Bayiliği Nasıl Alınır?

1938 yılında Kore’de temelleri atılan Samsung markası ilk olarak beyaz eşya alanında siyah beyaz televizyon üretimi ile teknoloji sektörüne giriş yapmıştır. 1969 yılında ‘Samsung Electronic’ adında bir şirket daha kurulmuştur. İlk seri üretimini ise 1970 yılında yapmış olan marka siyah beyaz televizyon üretmiştir. O zamanlardan teknoloji serüvenine başlayan Samsung, günümüzde tüm Dünya’da telefon ve beyaz eşyanın öncüsü haline gelmiştir. Her alanda yaptığı yeni özellikler ve farklı tasarımlar ile kendini kanıtlamakta ve günümüzde hala en çok satan telefon markaları arasındadır. Aynı zamanda monitör ve Led TV alanlarında da dünyada lider konumundadır.

Zara Bayilik Şartları, Ücreti

Samsung Bayilik Şartları Nelerdir?

Samsung markası, marka kalitesi ve takibi için tüm bayiliklerini hassas bir şekilde seçmektedir. Belirlenen şartlara uyum sağlayan kişiler Samsung bayiliği için başvuru yapabilmektedir. Markanın belirlediği Samsung bayilik şartları şu şekildedir:

 • Bayiliğin açılması için, mağaza büyüklüğüne, konumuna ve özelliklerine göre değişebilecek bir yatırımın bulunması gerekir. Ortalama olarak markanın istediği bütçe 5.000.000 TL’dir.
 • Mağazanın ortalama kullanım alanı 500 m2 olmalıdır.
 • Sadece cep telefonu ve tablet satacak olan bayiler için mağazanın kullanım alanı minimum 50 m2 olmalıdır.
 • Bayi açmak için başvuru yapacak olan kişinin teminat göstermesi gerekmektedir.
 • Bayilik açılmak istenen konuma yakın bulunan bir bayi var ise, aynı konuma ikinci bir bayinin açılmasına izin verilmez.
 • Samsung beyaz eşya bayileri için, mağazada sadece Samsung marka ürünlerinin satışına izin verilir.
 • Özellikle beyaz eşya veren bayilerin aynı zamanda teknik servis hizmeti vermesi de tercih edilir.
 • Samsung bayilerinin tamamı, markanın müşteri memnuniyeti ilkelerine sadık kalmalı, güler yüzlü ve anlayışlı olmalıdır.
 • Samsung bayileri, mağaza içerisinde yeterli sayıda çalışan yetkili bulundurmak zorundadır.
 • Cep telefonu bayileri başta olmak üzere başvuru yapan kişilerde iş tecrübesi ve sektör bilgisi olması gerekmektedir.
 • Samsung bayilerinin markayı en iyi şekilde temsil edecek kapasitede ve yetkinlikte olmalıdır.
 • Başvuru yapan bayi adaylarının girişimci bir ruha sahip olması istenir ve işine sahip çıkmaları beklenir.

Takıştır Bayilik Şartları, Ücreti

2022 Samsung Franchise Bedeli Ne Kadardır?

samsung franchise sartlari

2020 yılında Samsung markası franchise ücreti, en başta mağaza tipine göre belirlenmektedir. Yani başvuru yapan kişinin cep telefonu bayisi veya beyaz eşya bayisi gibi alternatifleri bulunmaktadır ve franchise bedeli de buna göre değişiklik gösterir. Aynı zamanda açılmak istenen mağazanın özellikleri de bu bedeli etkiler. Mağazanın ürün kapasitesi, büyüklüğü gibi etkenlerde göz önüne alınarak marka tarafından belirlenir. Sadece bayi açmak için başvuru yapacak kişilerin 2.000.000-4.000.000 TL arasında yatırımı bulunması gerekir.

Tavuk Dünyası Bayilik Şartları, Ücreti

2022 Samsung Bayiliği Nasıl Alınır?

Samsung ürünlerinin dağıtımı, bölgeler baz alınacak şekilde düzenlenir ve bölge distribütörlerine dağıtımı yapılır. Ana merkezden gelen ürünler distribütöre ulaştıktan sonra, bölge distribütörü tüm bayiliklere dağıtım işini üstlenir. Bu yüzden başvurular ise belirlenen bölge distribütörlerine yapılmaktadır. Başvuru 3 farklı şekilde yapılabilir. Samsung bayiliği almak için izlenebilecek yollar şu şekildedir:

 • Başvuru formunu çıkartıp doldurduktan sonra Flatofis İstanbul İş Merkezinde bulunan Türkiye ana ofisine giderek elden teslim edebilirsiniz.
 • Samsung resmi web sayfası üzerinden yani samsung.com internet adresi üzerinden başvuru formunu doldurup gönderebilirsiniz.
 • 444 77 11 hattını arayarak ve yönlendirmeleri takip ederek başvuru yapabilirsiniz.

Tek Balık Bayilik Şartları, Ücreti

Samsung’un Kaç Tane Bayisi Vardır?

samsung bayi ozellikleri

Samsung, tüm Dünya üzerinde kendini kanıtlamış bir marka olarak her noktaya ulaşmayı hedefleyen bir ilkeye sahiptir. Bu ilke doğrultusunda sadece Türkiye’de 215’den fazla bayisi bulunan Samsung’un tüm Dünya çapında binlerce mağazası olduğu bilinmektedir.

Tudors Bayilik Şartları, Ücreti

Samsung Bayilerinin Çalışma Saatleri Kaçtır?

Samsung bayileri hem AVM içinde olabilmektedir hem de ana cadde üzerinde açılabilmektedir. Konumu, mağazaların açılış ve kapanış saatlerini etkilemektedir. AVM içlerinde olan Samsung mağazaları 10.00-22.00 saatleri arasında çalışmaktadır ve 7 gün hizmet vermektedir. AVM dışında bulunan bayiler ise mağazanın konumuna, özelliklerine veya yoğunluğuna göre değişmekle birlikte haftanın 6 günü (pazar günleri hariç) saat 09.00-19.00 aralığında hiç vermektedir.

Samsung Müşteri Hizmetleri İletişim Numarası Nedir?

Samsung, çok geniş satış ağı ve çok fazla ürüne sahip olmasından dolayı, iletişim numaralarını müşteriye daha iyi hizmet sunmak amacıyla kullanır. Eğer genel sorgu için veya teknik destek almak için Samsung müşteri hizmetleri ile görüşme yapmak isterseniz +90 850 2010 222 numarasını arayarak veya b2bsamsung@samsung.com mail adresi üzerinden görüşme yapabilirsiniz. Bunun dışında uzak destek hattı olarak 444 77 11 hattını arayarak sorunuza cevap bulabilirsiniz.

Mesaj Sayısı(3)

 1. GÖKHAN GÜNER
  • Mehmet Ufuk Temizer

Mesaj Bırakabilirsiniz