Vodafone Bayilik Alma Şartları: 2024 Franchise Bedeli Ne Kadar? Vodafone Bayiliği Nasıl Alınır?

1991 yılında Ernest Harrison ve Gerald Whent tarafından kurulan Vodafone’un temelli Birleşik Krallık’a ait olan Newbury şehir merkezinde atılmıştır. İsmini ise “voice” kelimesinin “vo” hecesinden, “data” kelimesinin “da” hecesinden ve “phone” kelimesinden esinlenerek türetilen “fone” kelimesinin birleşiminden almaktadır. Dünya genelinde 30 ülkede GSM operatörü olarak hizmet vermektedir. Sunduğu hizmet alanları ise GSM operatörlüğü dışında cep telefonu, cep telefonu ekipmanları, tablet ve modemlerdir. Siz de Vodafone bayiliği alarak Türkiye’de Vodafone temsilciliğini yürütebilir, Vodafone markası adı altında müşterilerinize bu kategoriler dâhilinde hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Aras Kargo Bayilik Şartları, Ücreti

2024’de Vodafone Bayilik Şartları Nelerdir?

Vodafone, bayilik verme konusunda oldukça titiz davranan bir firma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bayilik vermek için öncelikli kriterlerinden biri başvuru sahiplerinin alanında tecrübeli kişiler olmasıdır. Eğer sektör tecrübeniz bulunmuyorsa Vodafone ile sağlayacağınız bayilik anlaşmasının ardından bayilik sisteminin en alt seviyesi olan Vodafone Silver sistemi ile bayilik işleminiz başlayacak ve ilk 6 ay boyunca performansınız gözlem altında tutulacak. Eğer ilk 6 ay boyunca yeteri kadar işlem hacmine sahip olursanız, işte o zaman bir sonraki bayilik sistemine geçiş yapmaya hak kazanacaksınız. Vodafone bayiliğinin şartları ise aşağıdaki gibi devam etmektedir:

  • Mağazada çalıştırılacak eleman sayısının yeterli olması,
  • Mağazanın açılışı esnasında ortaya çıkan bütün masrafların başvuru sahibi tarafından ödenmesi,
  • Müşteri memnuniyetinin sağlanması,
  • Başvuru sahiplerinin teminat gösterebiliyor olması,
  • Vodafone bayilerinde herhangi başka bir markanın ya da firmanın ürünlerinin satışının ve reklamının yapılmaması,
  • Mağazada çalışacak elemanların insan ilişkileri konusunda deneyimli ve müşteri memnuniyetine odaklı kişiler olması.

Arçelik Bayilik Şartları, Ücreti

Vodafone Franchise Bedeli Ne Kadar?

vodafone franchise ucreti

Vodafone bayiliği açmak için gereken sermaye tutarında mağazanın açılacağı konuma ve belirlenecek bayilik türüne göre farklılıklar gözlenmektedir. 30.000 TL civarlarında küçük bir yerde Vodafone bayisi açabilirsiniz. Fakat daha büyük şehirlerde ve insan trafiğinin yoğun olduğu caddelerde açacağınız Vodafone bayisi için 350.000 – 400.000 TL kadar sermayeye ihtiyaç duyabilirsiniz.

Atasun Bayilik Şartları, Ücreti

Vodafone Bayisi Nasıl Alınır?

Vodafone bayiliği açmak isteyen kişilerin Vodafone Genel Merkezi ile görüşme sağlamaları gerekmektedir. Maslak’ta bulunan Vodafone Genel Merkezi’nden randevu alınarak sağlanacak bir görüşme, başvuruda bulunacak kişilerin yararına olabilir. Vodafone Genel Merkezi’ne gitmeden bayilik başvurusu oluşturmak içinse kişilerin 0542 542 00 00 numaralı hattı araması gerekmektedir. Vodafone Genel Merkezi üzerinden başvuru yapmak isteyenler için müracaat etmesi gereken Vodafone Genel Merkezi adresi aşağıdaki gibidir:

  • Büyükdere Cad. No: 251. Vodafone Plaza. Maslak / İstanbul.

Vodafone bayilik görüşmeleri akabinde başvuru sahibi kişinin sektör tecrübesi, sermaye durumu ve açılacak mağazanın boyutu gibi etmenler göz önünde bulundurularak kişiye üç farklı Vodafone bayilik türü arasından biri teklif edilmektedir. En alt seviyede Vodafone Silver Bayii bulunmaktadır. Diğer bayi türleri ise Vodafone Store Bayii ve Vodafone Shop Bayii’dir. Kişiler sektöre dair herhangi bir tecrübelerinin bulunmaması durumunda ya da diğer etmenler göz önünde bulundurulduğunda Vodafone Silver Bayii sistemi ile bayilik yapmaya başlar. Akabinde 6 aylık bir performans incelemesine tabi tutulur ve bu inceleme olumlu değerlendirilirse bayilik derecesi de arttırılabilir.

Caribou Cafe Bayilik Şartları, Ücreti

Vodafone’un Kaç Tane Bayisi Var?

vodafone bayi sayisi

Vodafone firması Türkiye üzerinde 1030 şube ile hizmet vermektedir. Bu Vodafone şubelerinin yaklaşık 260 tanesi İstanbul’da konumlanmıştır. Ankara’da ise 70 tane şube ile hizmet vermektedir.

Çiçek Sepeti Bayilik Şartları, Ücreti

Vodafone Bayilerinin Çalışma Saatleri

Vodafone bayileri sabah 08.00 ile akşamüstü 17.00 saatleri arasında müşterilerine hizmet vermektedir. Vodafone bayilerinin pazar günü hizmet vermesi durumunda ise bayilere göre değişiklikler gözlenmektedir.

Vodafone Müşteri Hizmetleri İletişim

Öneri, şikâyet taleplerini iletmek veya bilgi ya da hizmet almak için kullanabileceğiniz Vodafone müşteri hizmetleri telefon numarası Vodafone hatlarından 542 iken, diğer hatlardan arama yapmak için 0542 542 00 00 numaralı hattın aranması gerekmektedir. Yurt dışından yapılacak aramalar için kullanılması gereken telefon numarası ise 00 90 542 542 00 00’dıır. Ayrıca faks gönderimleri için 0 850 542 5005 numarası kullanılmaktadır. Yurt dışından faks göndermek için 0090 0850 542 5005 numarası kullanılmalıdır. Vodafone’a mektup yoluyla ulaşmak için kullanılması gereken adres ise aşağıdaki gibidir:

  • İdealtepe Mah. Denizciler Cad. Dik Sok. No:12-10. Postakodu 34841. Küçükyalı, Maltepe / İstanbul.

Mesaj Bırakabilirsiniz