H&M Bayilik Alma Şartları: 2023 Franchise Bedeli Ne Kadar? H&M Bayiliği Nasıl Alınır?

Dünyanın en büyük perakende zincirine sahip olan markalarından birisi olarak hizmet veren H&M 67 yıldır bu sektörde varlığını sürdürüyor. Dünya genelinde pek çok müşteriye sahip olan markanın, 60’dan fazla ülkede bayiye sahip olduğu biliniyor. Asya, Avustralya, Avrupa ve Amerika kıtalarında hüküm süren H&M, 2010 yılında 21. yüzyılın en iyi markası olmaya layık görüldü. 2009 yılından beri ev dekorasyonu ürünlerine de atılan H&M, zaman içerisinde çok farklı bir noktaya gelmeyi başardı.

Büyük bir isme sahip olmayı başarmış olan H&M bayilik vermek yerine bugüne dek açtığı mağazalarını kendisi açmıştır. Bu nedenle mağazanın bayilik verip vermediği yönünde herhangi bir bilgi bulmak oldukça zordur.

Hacı Şerif Bayilik Şartları, Ücreti

H&M Bayilik Şartları Nelerdir?

Dünyanın en büyük markaları arasında yer alan H&M, 60’dan fazla ülkede 800’e yakın fabrikası ile hizmet vermeye devam ediyor. Marka, ülkemizde de en çok rağbet gören isimlerden birisi olarak karşımıza çıkıyor. H&M’i diğer mağazalardan ayıran bir özellik de var. Bu da markanın bugüne dek açtığı mağazalarını kendisi açmış olması. Bu nedenle H&M bayilik şartları için bir şart sunmuyor. İnternet üzerinden bu konuya dair herhangi bir bilginin paylaşılmamış olması dikkat çekiyor. Markanın bu konudaki tutumu hakkında farklı bir yol izleyip izlemediği de merak konusu.

Hamidiye Su Bayilik Şartları, Ücreti

2022 H&M Franchise Bedeli Ne Kadar?

hm franchise sartlari

Büyük ve dünya genelinde faaliyet gösteren markalara ait isimlerle mağaza açmak için, o markaların koyduğu kuralların kabul edilmesi ve ismin kullanılabilmesi için belli bir ücret ödenmesi gerekmektedir. Şartlar kabul edilip franchise bedeli denilen bu ücretin ödenmemesi halinde, markanın ismi kullanılarak bir mağaza açılamaz. Mağazası açılmak istenen marka H&M olunca, işler biraz daha farklılaşıyor. Çünkü H&M bu konuda herhangi bir bilgi paylaşmıyor. Yani bir H&M mağazası açmak isteyen birisinin, şartlara ve franchise bedeline ulaşması neredeyse imkansız.

H&M’in bayilik açmak için kimseye yetki vermediği ve mağazalarını da kendisinin açtığı biliniyor. Bu konudaki tutumu nedeniyle de franchise bedeli ile ilgili herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Hamsi Finger Bayilik Şartları, Ücreti

H&M Bayilik Nasıl Alınır?

H&M bayiliği almak için normalde sunulan şartların yerine getiriliyor olması ve bununla beraber franchise bedelinin ödenmesi istenir. Fakat marka bu konulara dair bir bilgi paylaşımında bulunmadığı için, bayiliğin alınması süreciyle ilgili de bir bilgiye ulaşılamıyor.

H&M’in resmi internet sitesine girildiğinde de bu konuya dair herhangi bir bilgi bulunmuyor. Sitede başvuru formu ya da buna benzer bir şeyler bulamıyorsunuz. Bu nedenle H&M’in hala bayilik vermeme konusunda ısrarcı olduğu, kendi bayilerini kendisi açmaya devam ettiği görülüyor.

Hotiç Bayilik Şartları, Ücreti

H&M’in Kaç Tane Bayisi Var?

hm bayilik sartlari

60’tan fazla ülkede varlığını sürdüren H&M, sahip olduğu mağaza sayısıyla da rakiplerine kafa tutmayı başarıyor. İlerleyen yıllarda hem bayi sayısını arttırmayı hem de olmadığı ülkelerde de bayi açmayı hedefleyen H&M’in ülkemizdeki bayi sayısının 25 civarında olduğu biliniyor. Dünya genelinde H&M bayi sayısı ne kadar diye bakıldığında, markanın 800’e yakın mağazasının olduğu görülüyor. Bu da birçok giyim mağazasına göre oldukça iyi bir sayı. H&M’in sahip olduğu üne de bağlı olarak pek çok kişi bayilik almak için çabalasa da bu konuda internet üzerinden herhangi bir bilgi bulabilmek oldukça zor. Bu nedenle bayilik almak isteyen birisinin internetten bu konuyu araştırmak yerine, H&M yetkilileri ile iletişim kurması daha sağlıklı olacaktır.

Karaca Bayilik Şartları, Ücreti

H&M Bayilerinin Çalışma Saatleri

H&M çalışma saatleri konusunda AVM içinde ve dışında farklı saatler belirlemiştir. AVM içerisinde açılan bir mağaza zaten AVM’nin açılış ve kapanış saatlerine uymak zorundadır. Bu nedenle AVM içerisindeki bir H&M mağazasının açılıp ve kapanış saatleri, AVM’ninkiyle aynıdır.

AVM dışında görülen cadde kenarında bir H&M mağazasının açılış ve kapanış saatleri Pazartesi – Cuma günleri aralığında 09:01 – 21:01’dir. Cumartesi ve Pazar günleri bu saatler 09:01 – 17:01 olarak değişiklik gösterir.

H&M Müşteri Hizmetleri İletişim

Markaya dair merak ettikleriniz, markanın kullandığınız ya da çevrimiçi mecralarda sipariş verdiğiniz ürünleri hakkında bilgi almak için, müşteri hizmetleri ile iletişim kurabilirsiniz. H&M müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 390 29 00’dır.Tüm yardım ve destek konularında bu numaradan iletişim kurulabilir.

Mesaj Bırakabilirsiniz