Askerde Para Kazanmak – Askerde Para Kazanmanın Yolları

Askerlik dönemi insanların hayatında önemli değişikliklerin yaşandığı zamanlardır. Ailenizden ayrılarak başka şehirlerde askerlik görevinizi yerine getirmeye çalışırsınız. Ülkemizde uzun dönem askerliğin 12 ay olması, kısa dönemin de 6 ay gibi bir süre olması askere gidecek olan kişilerin canını sıkıyor. Bu süre zarfında da para kazanmak isteyen kişiler askerde para kazanmak için ne yapılmalı, askerde para kazanmanın yolları nelerdir araştırmaya başlıyorlar. Biz de bu makalemizde sizlere bir kaç tavsiye vermek istiyoruz. Makalemizde askerde az – çok demeden nasıl para kazanılır anlatıyoruz.

Askerde Para Kazanmak

askerde para kazanma yolları

Askerlik döneminde erkek vatandaşlar sivil yaşamdan koptuğu için maaşlı işlerini bırakmış oluyorlar. Sivil hayatta iken aylık belli bir maaş kazanan ve bununla geçinen insanlar haliyle askerde büyük sıkıntılara düşüyorlar. Bunun için de askerde para kazanmak için ne yapmak gerekir merak ediyorlar. Bu yazımızda askerlik görevini yapan er ve erbaşlar askerde hangi yollarla para kazanabilir, askerde nasıl para biriktirilir anlatıyoruz. İşte askerlere para kazanma tavsiyelerimiz;

Askerlere Yönelik Ürünler Satın

Askerlerin sivil yaşamdaki yaşam standartlarından kopması büyük sıkıntıdır. Askeriye içerisinde her zaman istediğiniz ürüne ulaşamazsınız. Hatta çoğu şeye ulaşamazsınız. Bu nedenle askerler ihtiyaçlarını karşılamak için çarşı izninde mağaza mağaza gezmek zorunda kalır. Siz bu durumu avantajınıza çevirin ve askeriye içerisinde askerlerin çok fazla talep edeceği ürünleri alın – satın. Nedir bu ürünler diye soracak olursanız, sigara, termal içlik, iç çamaşırı, tıraş takımı vb. gibi ürünlerdir.

Telefon Al-Satı Yapın

Askerde en fazla para kazanabileceğiniz yolların başında telefon al satı yapmak geliyor. Çok acil paraya ihtiyaç duyan askerler kışla içerisinde telefonlarını satma yoluna gidiyorlar. Eğer elinizde belli bir sermaye varsa askerlerin telefonunu satın alıp – üzerine kar koyarak başkalarına satabilirsiniz. Hatta satın aldığınız telefonları çarşı izinlerini dışarıdaki bir telefoncuya da satabilirsiniz. En rahat para kazanabileceğiniz, askerde para biriktirebileceğiniz yol telefon al-satı yapmaktır.

Çarşı İzinlerinde Ek İş Yapın

Askerde para kazanma yolları tavsiyemizin 3.sırasında çarşı izinlerinde ek iş yapmak yer alıyor. Her asker hafta sonunda belli günlerde izine çıkar ve bu süre zarfında askeriye dışında sivil yaşama karışır. Bu günlerde bir işe girerek kısa süreli de olsa çalışabilirsiniz. Bu noktada tercihiniz günlük yevmiye kazandıran işler üzerine olmalıdır. Aşağıdaki konumuz işinize yarayacaktır;

BUNU DA OKUYUN: Günlük Para Getiren İş Arayanlara 5 Tavsiye

Mesaj Bırakabilirsiniz