Sıcak paranın döndüğü işler! Günlük yevmiyeyeli, peşin para getiren işler

Hayatımızın her alanında paraya ihtiyaç duymaktayız. Bizim gibi ülkelerde para olmadan yaşamak gerçekten çok zordur. Karnınızı doyurmak için bile belli bir paraya sahip olmamız gerekiyor. Günümüzde insanların günlük para getiren iş araması da bu nedenden dolayıdır. Bu makalemizde hem kendi işini kurmak isteyen hem de iş kurmadan günlük olarak para kazanabileceği işleri merak edenlere bazı tavsiyeler vermeye çalışacağız.

Yevmiyelik İşlere Gidin

yevmiyelik işlere gidin

Ülkemizde tarım sektörü faaliyeti başta olmak üzere yevmiyelik işler oldukça yaygındır. Tarlada ürün toplamak olsun, ağaç çapalama olsun pek çok yevmiyelik tarla işi bulabilirsiniz. Bu işler biraz yorucu işlerdir ancak bir kaç gün düzenli olarak bu işlere gittiğiniz takdirde vücudunuz bu çalışma temposuna alışacak ve kolayca günü tamamlayabileceksiniz. Büyükşehirlerde özellikle yevmiyelik işçilere çok fazla talep olmakta. Arkadan gelen genç nüfus bu tarz işleri pek fazla önemsemediği için yevmiye usulü çalışmaktan kaçınıyorlar. Ama yevmiyelik işler günlük para getiren işlerdir ve gün bitiminde sizi oraya götüren “dayıbaşı” veya “tayfa çavuşu” olarak adlandırılan kişilerden günlük yevmiyenizi alır cebinize koyarsınız. Büyükşehirlerde tarla işleri ile günlük 100 TL kazanç sağlanabilmektedir. Fena bir rakam sayılmaz, çok acil paraya ihtiyacı olanlara uygun bir iştir.

Fotokopici Açın

fotokopici açın

Öğrencilerin en çok para ödediği dükkanların başında fotokopiciler gelmektedir 🙂 Ödevlerini, ders notlarını, kitaplarını fotokopicilerde çoğaltan öğrenciler bazen gün içerisinde 50 TL kadar fotokopicilere ödeme yapmaktadır. Sıcak paranın döndüğü, akşam kasa kapanışında hasılatı cebinize koyabileceğiniz bu işte çok iyi kazançlar olduğunu söylemeliyiz. Eğer belli bir sermayeniz varsa ve günlük para getiren iş arıyorsanız fotokopici açmak tam size göre bir iş.

BUNU DA OKUYUN: Fotokopici Dükkanı Açmak – Fotokopiciler Para Basıyor !

Tadilat İşleri Yapın

tadilat işleri yapın

Günlük para getiren iş arayan kişilerin en çok kazanç sağlayacağı işlerden bir diğeri tadilat işlerini yapmaktır. Evdeki eşyaları, aletleri bozulan insanlar mutlaka bu işten anlayan bir ustayı çağırmalıdır. El becerisi ve teknik bilgi gerektiren bu işlerde kendinize güveniyorsanız tadilat işleri yapabilirsiniz. İş bitiminde hakkınız olan parayı alırsınız ve ihtiyacınız olan şeyleri satın alırsınız.

BUNU DA OKUYUN: Tadilat İşleri Yapmak İstiyorum Diyenlere 5 Öneri

Çay Ocağı Açın

çay ocağı açın

Türk milleti çaysız yaşayamaz bunu herkes bilir. O halde ufak bir çay ocağı açarak kendi işinizin sahibi olabilirsiniz. Çay ocağı da günlük para getiren işlerden birisidir. Sıcak çay satarak sıcak para kazanırsınız 🙂 Akşam dükkanı kapatırken kasada biriken tüm para nakit olacaktır. Kredi, kredi kartı, taksit, çek olmayan bu iş ile sinirsiz stressiz esnaflığın keyfini çıkartabilirsiniz…

BUNU DA OKUYUN: Çay Ocağı Açmak – Maliyeti Ne Kadar ve İşin Püf Noktaları

Çiğ Köfteci Açın

çiğ köfteci açın

Son 10 yıla damga vurmuş işlerden biri olan çiğ köfteciler de günlük para kazanmaktadır. Gıda sektörü ülkemizde en karlı sektörlerden birisidir. Ne kadar ekonomik kriz yaşıyor olsak da insanlar gıda tüketmekten geri kalmaz. Bu nedenle gıda sektörüne yönelik günlük para kazandıran iş kurmak isteyenler çiğ köfteci açmayı düşünmelidir. Üstelik çiğ köfteci açmak için çok fazla sermayeye de ihtiyaç duyulmamaktadır. 10 bin liraya kadar sermayeniz varsa hazır kurulum, anahtar teslim bayiliklere başvurarak kendi işinizin sahibi olup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak – Maliyet Ne Kadar Tutar ?

Mesaj Bırakabilirsiniz