10.000 TL Sermaye İle Ne İş Yapılır? 2024’de 10 bin lira ile nasıl para kazanılır?

Cebinde 10 bin lirası olup, kendi işini kurmak isteyen ama ne yapacağını bilmeyen kişiler 10.000 TL sermaye ile ne iş yapılır sorusunu bizlere soruyorlar. Biz de sizlerden aldığımız isteklere kulak vererek 10 bin lira sermaye için iş fikirleri sunmaya karar verdik.

Yazımızın içeriğinde 10.000 TL sermaye ile yapılabilecek en karlı iş fikirlerini bulabilirsiniz. Bu iş fikirleri arasından kendinize en uygun olan sektörü seçerek esnaflığa, kobiliğe adım atabilirsiniz. Her ne iş yapacak olursanız olun en iyi hizmeti vermeye çalışırsanız başarısız olmanız neredeyse imkansızdır. O yüzden müşteri memnuniyetine önem vererek işinizi yapın. Hadi şimdi iş fikirlerimize geçelim.

Küçük Tostçu Dükkanı Açmak

tostçu açmak

Gıda sektörü ülkemizde en çok para kazandıran sektörlerin başında geliyor. 10.000 TL sermaye ile ne iş yapılır sorusunu soran bir kişi için ilk tavsiyemiz tost + ayranın öğrencinin cebini yakmayacak bir fiyattan satacak tostçu açmanızdır. İşlek bir noktada dükkanınızı açarsanız kısa sürede müşteri çekmeye başlarsınız. İşe başlamadan önce ilk yapmanız gereken şey dükkanın açılacağı konumu analiz etmenizdir. Mümkünse çevrenizde en az 2 adet okulun olmasına özen gösteriniz. Okula giden öğrenciler tarafından çokca tercih edileceksinizdir. Bu yüzden fiyatlarınızı belirlerken onların alım gücünü düşünerek hareket edin. Tost + ayranın maliyetini düşüğe getirmeye çalışın ve öğrenciye ucuz fiyattan satın. Kısa zaman içerisinde öğrencilerin devamlı uğradığı bir tostçu olabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Tostçu Açmak – Tostçu Dükkanı İçin Gerekenler ve Maliyeti

Çiğ Köfteci Açmak

çiğ köfteci açın

Öğrencilerin ve çevre esnafının sık sık tercih ettiği çiğ köfteci açmak için 10.000 tl sermaye yeterli olacaktır. Bir çok çiğ köfte firması bedava bayilik, franchise vermekte. Sizin tek yapmanız gereken dükkanınızı açacağınız yeri belirlemeniz ve gerekli tadilat işlemlerini yapmanız. Bu aşamadan sonra herhangi bir bayilik veren çiğ köfte firmasına başvuru yaparak kurulum işlemlerini başlatabilirsiniz. Çiğ köfte herkesin ulaşabileceği ucuz bir ürün olduğu için yatırım için harcayacağınız paraları kısa sürede çıkartabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çiğ Köfteci Dükkanı Açmak – Maliyet Ne Kadar Tutar ?

BUNU DA OKUYUN: Çiğ Köfte Bayiliği Veren Firmalar ve Şartları

Bardakta Mısır Satmak

bardakta mısır satın

10.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diyenler için 3.tavsiyemiz bardakta mısır satmaktır. Son 4-5 yılda iyice popülerleşen bardakta mısır işinin başlangıç sermayesinin az olması ve herkes tarafından kolaylıkla alınabilen bir ürün olması bu işi oldukça karlı hale getiriyor. Yaşadığını şehirde çarşı, pazar gibi yerlerde gezerken mutlaka bardakta mısır satan seyyar arabaları görmüşsünüzdür. Bardağın 2-3 TL talep eden bu kişiler bu işten gerçekten de güzel paralar kazanıyor. Bu işi yapmak isteyen kişilerin en büyük harcama kalemi bardakta mısır arabası almak olacaktır. 750 TL ila 1500 TL arası bir maliyeti vardır bu arabanın. O işi hallettikten sonra diğer malzemelere yatırım yapmalı ve bir büfe ile anlaşmalı olarak onun dükkanının yanına arabanızı yerleştirmelisiniz. Bir zaman sonra para basmaya başlayacağınıza emin olabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Bardakta Mısır İşi Yapmak – Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Kazanılır

Çay Ocağı Açmak

çay ocağı açın

Milletçe çayı ne kadar sevdiğimiz herkesin malumudur. Hoş bir sohbet esnasında arka arkaya içilen çay muhabbetimizin de tadını arttıran bir içecek. Soğuk havalarda sığınacak bir çay ocağı arayan, çay içmek isteyen insanlar ufak bir çay ocağını tamamen doldurabiliyor. 10.000 TL sermaye ile ne iş yapılır diyenler için çay ocağı açmayı kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bulunduğunuz yerdeki işlek noktalardaki bir dükkanı kiralayarak bir kaç masa atıp hemen açılışınızı yapabilirsiniz. Tabii çayın yanında Türk kahvesi, adaçayı, oralet vs. gibi klasik kıraathane meşrubatlarını da satmalısınız. Bu şekilde kaliteli bir çalışma ile yatırım maliyetinizi kısa sürede çıkartıp, paranın keyfini çıkartabilirsiniz.

BUNU DA OKUYUN: Çay Ocağı Açmak – Maliyeti Ne Kadar ve İşin Püf Noktaları

Akıllı Telefon Hastanesi Açmak

akıllı telefon tamiri dükkanı açın

Cebimizden ve elimizden düşürmediğimiz akıllı telefonlar bozulunca tamir ettirmek için bir telefon tamircisine mutlaka ihtiyaç duyarız. Son zamanlarda “akıllı telefon hastanesi” adıyla yaygınlaşan bu tarz bir dükkan açabilirsiniz. Bu işi yapabilmek için öncelikle Android ve IOS işletim sistemi hakkında bilgi sahibi olmanız ve telefon donanımlarından anlamanız gerekmektedir. Bu işe başlamadan önce bir süre başka bir telefon tamir merkezinde çalışarak kısa sürede işi kapabilirsiniz. Ardından elinizdeki 10.000 TL sermaye ile bu işi kurarak kendi işinizin sahibi olursunuz.

10.000 TL sermaye ile ne iş yapılır sorusuna elimizden geldiğince cevap vermeye çalıştık. Size sunduğumuz 5 iş fikiri ile umarız başarılı girişimler başlatır ve bir iş kurarsınız.

Mesaj Bırakabilirsiniz